bildirgec.org

word hakkında tüm yazılar

word sayfasına çerçeve yapmak

| 06 June 2011 14:51

word sayfasına arka fon olarak resimli çerçeve eklemek için yapmanız gereken birkaç ip ucu.
Sırasıyla;
1. Boş bir word dosyası açınız.
2. Dosya/Sayfa Yapısı/Düzen/Kenarlıklar/Sayfa kenarlığı/Resim’e tıklıyoruz ve karşımıza; 4’üncü resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

açılmayan word dosyasını aç ve onar

| 01 June 2011 09:52

word dosyası hata veriyor ve açılmıyor ise;
yapmanız gereken bazı ip uçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Boş bir word dosyası açınız. ve ardından Dosya’ya tıklayınız aşağıdaki resim gibi bir menü çıkacaktır.

word 2007 ipucu

maydesign01 | 12 March 2011 18:33

word ipuçları
word ipuçları

microsoft ofis paketinden word kullanıcıları sayfanıza hazır metin getirmek isterseniz rand() komutunu kullanabilirsiniz.yapmanız gereken =rand()yazmak, bu şekilde sayfanıza 3 paragraf getirebilirsiniz. gelmesini istediğiniz paragraf ve satır sayısını da belirtebilirsiniz; =rand(2) dediğinizde 2 adet paragraf ekrana gelir, satır sayısınıda belirtmek isterseniz =rand(3,4) yazmanı gerekir; 3 paragraf ve 4 er satırlık (4+1=5 satırlı)

kaynak

Bilgisayarımızı Tanıyalım

akbelen79 | 04 March 2011 17:38

Zamanımızda bilgisayarlar her yerde kullanılıyor. Bilgisayar eğitimi olmadan çok zorlanıyor insanlar. Sadece bilmekte yetmiyor bazen de teknik bilgi gerekiyor. Word sayfası açılınca yazı yazmayı herkes bilir ama bazen o sayfanın nereden nasıl açıldığını bilmediğimiz de sorun olur. Ben burada kısaca Bilgisayar Parçalarından bahsetmek isterim size.
Başlıca parçalar;

iphone’da tercüme teknolojisinde dönüm noktası

Cannabisss | 13 January 2011 09:20

iphone ile artık en tembelimiz bile çeviri yapabilecek. insanlığı daha tembel yapmak için ellerinden geleni ardlarına koymayan yazılımcılar, şimdi de kamera üzerinden anında çeviri yapabilen ve bu çeviriyi, çevirdiği sözcükle anında yer değiştirebilen bir iphoneuygulaması geliştirdi. quest visual firması tarafından hazırlanan ve appstorekullanıcıların beğenisine sunulan word lens, iphone 3gs, iphone 4 ve 4. nesil ipod touch tarafından destekleniyor.

word lens
word lens

kelimelerle oynamayı seviyorsanız mutlaka okuyun..

0770 | 08 December 2010 17:21

kelime oyunları zihnimizi uyanık tutmaya yarar, hem de kelime hazinemizi geliştirir 🙂 aşağıda ingilizce ve türkçe kelime oyunlarını listeledim. ben keyif alıyorum oynarken, bir de siz deneyin..

önce türkçe oyunlardan başlayayım:

oyunus: aslında bu siteden burada hiç bahsedilmemesine şaşırdım. türkiye’deki tek online scrable oyunu bu sanırım. içerisinde birçok oyun bulunan bu sitenin sadece kelime oyunlarını yayınlaması da siteye özgünlük katıyor. yalnız oyunları oynayabilmek için üyelik gerektiriyor, bence üye olun, pişman olmazsınız.. site türkçe ve sitede oyunlar hakkında detaylı açıklamalar olduğu için, sadece isimlerinden bahsedeyim,

wordabula (scrable) online diğer oyuncularla ya da bilgisayara karşı oynanabiliyor, 2-4 kişilik masalar açıp karşılıklı oynayabiliyorsunuz, arkadaşlarınızı masaya davet edip birlikte de oynayabiliyorsunuz.

wordabula
wordabula

Yeni Siteler Keşfedelim – XIII

Atomic Bomb | 30 September 2010 09:27

Neil Armstong'un 1949 yılında yazdığı bir mektup
Neil Armstong’un 1949 yılında yazdığı bir mektup

Letters of note: Yazarlar, politikacılar, astronotlar, sanatçılar ve daha sayamadığımız tarihe mâl olmuş kişilerin mektupları orjinal olarak bu sitede sergileniyor.

Khan Academy: Google’ın düzenlediği 10^100 yarışmasında 2 milyon dolar kazanan site. Site basitçe matematikten, ekonomiye, bankacılığa, biyolojiden kimyaya değişik alanlarda 1800 video-ders içeriyor.

Scribd: Bu siteyi basitçe açıklamak için kullanacağımız tabir, dökümanların youtube’u olabilir. Bir pdf, word, powerpoint dosyası var ve bunu depolamak veya başkalarına kolayca göstermek istiyorsunuz. İşte burası tam adresi. Akademisyenlerin ders notu, sunum paylaştıkları bir platform olarak da biliniyor Türkiye’de. Eğer facebook üyeliğiniz varsa site, akıllı sistemi sayesinde ilgilendiğiniz alanlarla ilgili bilgileri size sunuyor. Site hatrı sayılır derecede akademik döküman, kitap vs. barındırıyor.

Hotmail’in yeni özellikleri

empi4 | 17 June 2010 10:19

windows live hotmail

windows live ekibi, geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına geniş bir anket sunmuştu. anket sayesinde hotmaili geliştirmek için müşterilerinin fikirlerini ve önerilerini öğrenmişti. ekip, bu hafta tüm müşterilerine bir posta göndermeye başladı. postanın ana fikri: “anketteki önerilerinizi değerlendirdik ve uygulamaya koyduk.” idi.
Yapılan geliştirmeler gerçekten de çok iyi. Tüm bu geliştirmeleri bir-iki hafta içinde mail kutumuzda görebileceğiz. Şimdi bu geliştirmelerden en önemlilerine göz atalım…
1- Gereksiz mailleri gelen kutunuza sokmayacağız
Microsoft SmartScreen teknolojisi kullanan hotmail, bizi saçma sapan spam maillerden kurtaracağını vaad ediyor. Hergün mail kutumuzu dolduran reklam postalarından umarım kurtuluruz.

2- Maile daha büyük boyutlarda dosya eklenecek.
Bir mailde 200x50mb şeklinde toplam 10gb’a kadar dosya paylaşımı sağlanacak.

dosyalarınıza kısa yol oluşturun

| 29 April 2010 14:59

“d” sürücünüzün içerisinde exel, word gibi dosyalarınız var. bu dosyalarınızı masa üstüne kısa yol oluşturup, daha sonra o dosya üzerine gelerek sağ klik yapın. özellikler’i tıklayınız. ve burada kısa yol oluştur kısmının karşısına girerek F1 tuşuna basınız uygula=>tamam butonuna basınız ve çıkınız.
işte size örnek: