bildirgec.org

empi4

11 yıl önce üye olmuş, 112 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

webmasterlar için 100 mükemmel psd dosyası

empi4 | 24 June 2011 09:46

Photoshopta web,grafik,banner,afiş gibi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz butonlar,menüler,web playerlar,ikonlar,tasarımlar vb. aklınıza gelecek her türlü psd dosyası mevcuttur. 2 paket halinde sunulmuştur, her pakette ortalama 50 psd dosyası mevcuttur.

Video Lightbox

empi4 | 22 June 2010 16:06

Video Lightbox adından da anlaşılacağı gibi LightBox uygulamasının videolu hali. Video LightBox sayesinde sitenize videoları güzel bir popup efektiyle ekleyebilirsiniz. Altyapı olarak lightbox JS kullanan sistem oldukça şık bir görünüme sahip. Bu programın diğerlerinden farkı ise sitenize hiçbir kod eklettirmemesi. Programı buradan indirip kurun.
<--------------------------------------------------------------->
İlk adım; video ekleme. YouTube, Google Video, MySpace, Vimeo, Metacafe veya kendi videonuzun (flv,mp4, 3gp) linkini kopyalayıp Video Url kısmına yapıştırın.

<--------------------------------------------------------------->
ikinci adım; videoda kullanmak istediğiniz şablonu seçin. buradan önizleme resminin ve videonun kalitesini ve boyutlarını belirleyebilirsiniz.

Hotmail’in yeni özellikleri

empi4 | 17 June 2010 10:19

windows live hotmail

windows live ekibi, geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına geniş bir anket sunmuştu. anket sayesinde hotmaili geliştirmek için müşterilerinin fikirlerini ve önerilerini öğrenmişti. ekip, bu hafta tüm müşterilerine bir posta göndermeye başladı. postanın ana fikri: “anketteki önerilerinizi değerlendirdik ve uygulamaya koyduk.” idi.
Yapılan geliştirmeler gerçekten de çok iyi. Tüm bu geliştirmeleri bir-iki hafta içinde mail kutumuzda görebileceğiz. Şimdi bu geliştirmelerden en önemlilerine göz atalım…
1- Gereksiz mailleri gelen kutunuza sokmayacağız
Microsoft SmartScreen teknolojisi kullanan hotmail, bizi saçma sapan spam maillerden kurtaracağını vaad ediyor. Hergün mail kutumuzu dolduran reklam postalarından umarım kurtuluruz.

2- Maile daha büyük boyutlarda dosya eklenecek.
Bir mailde 200x50mb şeklinde toplam 10gb’a kadar dosya paylaşımı sağlanacak.

Sitenizi tutturmanın 5 altın kuralı

empi4 | 16 June 2010 12:40

İnternetten nasıl para kazanılır? Bir çok webmaster (!) büyük bir heyecanla site açar ve büyük kazançlar elde etmeyi planlar. Ne yazıkki sonuç hep hüsrandır. “Neden benim yaptığım hiç bir site tutmuyor” cümlesini sürekli tekrarlamaya başlarlar ve sonunda bu işleri bırakıp sitelerini satılığa çıkarırlar. Bunları nerden mi biliyorum? Evet doğru tahmin ettiniz. Bir zamanlar hepsini ben de yaşadım 🙂 Şimdi size kaliteli ve hit yapacak site yapmanın püf noktalarını anlatacağım:

Madde 1: Tek konu üzerinden gidin

Madde 1: dada

Mynet, Facebook gibi sitelere rakip olacağım, sitem çok büyük olacak, içinde her konu olacak, kullanıcı ne isterse benim sitemde bulabilecek; oyunlar, videolar, resimler, programlar, falanlar filanlar…” düşüncesini kafanızdan atın. Sitenizi sadece bir konuya odaklatın. Örneğin; Bir cep telefonu sitesi kurmak yerine nokia 6600 sitesi kurmak daha iyidir. Sitenizi açmadan önce konuyu mutlaka tasarlayın ve en özel konuyu bulun. Peki neden? Çünkü cep telefonuyla ilgili bir site açarsanız rakibiniz daha çok olacaktır. Google sıralamasında alt sıralarda kalma olasılığınız yüksek. Oysa nokia 6600 sitesi açarsanız rakibiniz az ve ilk sayfada çıkma olasılığınız çok yüksek olacaktır.

Sel felaketinde Vodafone da battı

empi4 | 11 September 2009 17:49

İstanbul’da meydana gelen sel felaketinden sonra Vodafone’da bazı sorunlar yaşanıyor. Veri santralinin çökmesi sebebiyle kullanıcılar şebeke problemi yaşıyor ve arama gerçekleştiremiyor. Ayrıca hatlarında kontör bulunan müşteriler kontörlerinin silindiğini, sıfır kontörü olan müşteriler de sınırsız arama yapabildiklerini belirtiyor. Şu an itibariyle vodafone.com.tr sitesine de erişim yok.

Sel felaketi büyük şirketleri de etkiledi
Sel felaketi büyük şirketleri de etkiledi

Vodafone Türkiye yetkililieri, İstanbul-İkitelli Basın Ekpres yolu üzerinde bulunan veri santralinin, yoğun yağış nedeniyle bu sabah 07.50 itibariyle kullanılamaz hale geldiğini bildirdi. Ayrıca Vodafone bazı müşterilerine şu şekilde mesaj yolladı:

“Değerli müşterimiz, sel felaketi İstanbul İkitelli santralimizi etkilemiştir. Bazı bölgelerde kesintiler yaşanabilmektedir. Anlayışınıza teşekkür ederiz.”

Vodafone’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz…

çılgın tasarımlar

empi4 | 24 June 2009 14:50

Avea’dan KimNerede!

empi4 | 10 January 2009 13:03

KimNerede, avea‘nın hayata geçirdiği yeni bir servis. Yapılan açıklamaya göre sevdiklerimizin nerede olduğunu öğrenmek çok kolay! Web, wap veya sms yoluyla bunu öğrenebiliriz. Servis, sorguladığımız kişinin yerini harita üzerinde gösteriyor. Henüz tüm şehirler ayrıntılı olmasa bile genel bir türkiye haritası üzerinden incelenebiliyor. Servis 28 Şubat’a kadar ücretsiz. Katılmak için http://kimnerede.avea.com.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.
Örnek resimler:

dipnot: ben linke tıkladığımda sayfa görüntülenemiyordu. bu yüzden servisi deneyemedim.
kaynak

Eurovision 2009

empi4 | 06 January 2009 19:25

Yılbaşında Trt ekranlarında hadise‘nin düm tek tek şarkısını dinleyerek eurovision için oldukça umutlandık. ardından herkesin aklında aynı sorular oluşmaya başladı. bu yarışma ne zaman olacak? hemen açıklık getirelim.
elemeler: 9 mayıs
yarı final: 12-14 mayıs
final: 16 mayıs
yer: rusya
hadise’ye başarılar…

Counter Strike gerçek olursa…

empi4 | 26 December 2008 10:57

Yıllardır severek oynanan counter strike oyunu kullanıcılar tarafından gerçeğe çevrildi. oyundaki ses efektleri kullanılarak oluşturulan amatör videolar internette oldukça ilgi çekiyor. kullanılan araçlar ise oldukça basit. örneğin c4 yerine tuvalet kağıdı, bomba yerine sırt çantası kullanılıyor. ayrıca counter’ların rehineleri kurtarması dahi düşünülmüş.