iphone ile artık en tembelimiz bile çeviri yapabilecek. insanlığı daha tembel yapmak için ellerinden geleni ardlarına koymayan yazılımcılar, şimdi de kamera üzerinden anında çeviri yapabilen ve bu çeviriyi, çevirdiği sözcükle anında yer değiştirebilen bir iphoneuygulaması geliştirdi. quest visual firması tarafından hazırlanan ve appstorekullanıcıların beğenisine sunulan word lens, iphone 3gs, iphone 4 ve 4. nesil ipod touch tarafından destekleniyor.

word lens
word lens

word lens’i kullanmak çok kolay. çeviri yapmasını istediğiniz yazıyı, tabelayı, vs. kameraya gösterdiğinizde görüntüdeki tüm cümleleri otomatik olarak algılıyor ve algıladığı bu cümleleri anlık olarak işleyip, gerçek zamanlı olarak cümlenin bulunduğu yere –hatta aynı renklerle- yerleştiriyor.word lens uygulamasını indirip denemke isteyenlere ücretsiz sürüm burada. bu sürümde çeviri yapamıyorsunuz. sadece ekranda algıladığı yazıları tersten yazma ya da silme gibi demolar mevcut. şu an programın desteklediği tek dil paketi olan ispanyolca-ingilizce, ingilizce-ispanyolca paketini ise satın almanız gerekiyor. fiyatı is 4.99 dolar.

word lens
word lens

programın nasıl çalıştığını izlemek isteyenler de şöyle, ya da şöyle buyursunlar.iphone ile ilgili daha önce yazdığım yazılara bir göz atmak isterseniz de şuradan, şuradan, şuradan, şuradan, şuradan ya da şuradan ulaşabilirsiniz.