bildirgec.org

maydesign01

11 yıl önce üye olmuş, 133 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

yahoo açılamayan dosya ekleri çözüm

maydesign01 | 25 May 2011 15:53

yahoo açılamayan dosya eki
yahoo açılamayan dosya eki

bir yahoo mail adresiniz var yada bir yahoo grubuna üyesiniz, gruptan yada bir başka yahoo mail den size ekli halde bir mail gonderildi diyelim ; eğer mail deki dosya ekinin adı türkçe karakter,boşluk içeriyorsa bu dosyayı açmakta sorun yaşarsınız. böyle bir sorunla karşılaşırsanız dosya yı açmak için şu yöntemi kullanabilirsiniz.

android programlama eğitimi

maydesign01 | 27 April 2011 17:58

android programlama eğitimi
android işletim sistemi

nedir bu android? sorusuna vereceğimiz en kısa cevap ; mobil cihazlarda (cep telefonu,pda,tablet pc vs) kullanılan bir işletim sistemi. bu yazımızda android işletim sisteminde çalışacak uygulamaların-yazılımların nasıl yapıldığını öğrenicez. önce yapılacak işlemleri başlıklar halinde görelim ;

youtube videolarını mp3 formatında indirme

maydesign01 | 22 April 2011 17:57

www.snipmp3.com
www.snipmp3.com

bu yazımızda youtube.com daki videoları direk mp3 olarak indirmeyi öğreneceğiz.herhangi bir converter programına ihtiyaç duymadan ; direk tarayıcınızın desteği ile mp3 formatını elde edicez. bize bu imkanı sağlayacak bir sitemiz var ; www.snipmp3.com yapmanız gereken bu siteye girip youtube.com daki adres satırını buraya kopyalamak.eğer snipmp3.com da dönüşüm yaparken sorun yaşarsanız, size lazım olacak java runtime eklentisini buradan indirebilirsiniz.

d sürücüsü birlikte aç çıkıyor

maydesign01 | 12 April 2011 17:01

d sürücüsü birlikte aç çıkıyor
d sürücüsü birlikte aç çıkıyor

virüslerin bilgisayarımıza bulaşmasından sonra bazı işlerin ters gittiğini farkederiz, bunlardan biride; d sürücüsüne tıkladığımız zaman d sürücüsünün içeriğinin görüntülenmesi yerine birlikte aç penceresinin karşımıza gelmesi. sorunun sebebi ; d sürücüsüne yerleşen autorun.inf isimli dosya.

windows 7 alarm kurma

maydesign01 | 12 April 2011 10:26

bu yazımızda sizin belirtmiş olduğunuz zamanda bilgisayarınızın istediğiniz bir programı ya da dosya-belgeyi otomatik olarak çalıştırmasını görüntülemesini sağlayacağız. hayatımız yoğunlaştıkça bazı görevlerimizi unutabiliyoruz ; windows 7 de görev zamanlayıcısını adım adım nasıl kullanacağımızı öğrenmeye başlayalım;

1) önce başlat düğmesine tıklayıp görev zamanlayıcı yazıyoruz; görev zamanlayıcıya tıklıyoruz.

windows 7 uyumluluk sorunu çözüm

maydesign01 | 02 April 2011 13:13

windows xp de kullandığınız programları windows 7 de de kullanmak isterseniz; bazı programlarda sorun yaşayabilirsiniz, sorun yaşayan arkadaşlar aşağıdaki çözüm yolunu kullanarak kullanmak istediği programı çalıştırabilir. şimdi adım adım xp de çalışıp windows 7 de çalışmayan programı çalışır hale getiricez.

bu örneğimizde kullanacağımız programımız netsupport (kurslarda-eğitim sektöründe-bilgi işlem departmanında kullanılan uzaktan yönetim programı)

1.adım : programımızı normal bir şekilde windows 7 ye kurduk

word 2007 ipucu

maydesign01 | 12 March 2011 18:33

word ipuçları
word ipuçları

microsoft ofis paketinden word kullanıcıları sayfanıza hazır metin getirmek isterseniz rand() komutunu kullanabilirsiniz.yapmanız gereken =rand()yazmak, bu şekilde sayfanıza 3 paragraf getirebilirsiniz. gelmesini istediğiniz paragraf ve satır sayısını da belirtebilirsiniz; =rand(2) dediğinizde 2 adet paragraf ekrana gelir, satır sayısınıda belirtmek isterseniz =rand(3,4) yazmanı gerekir; 3 paragraf ve 4 er satırlık (4+1=5 satırlı)

kaynak

excel indis formülü kullanımı

maydesign01 | 09 February 2011 12:54

excel indis formülü
excel indis formülü

bu yazımızda excel de indis formülünün nasıl kullanıldığını öğrenicez. indis formülü belirtilen hücre aralığındaki satır-sutun kesişme noktalarındaki değeri verir. formülün açıklaması ; =indis(verilerin olduğu bölge;satır sayısı;sutun sayısı)