bildirgec.org

video konferans hakkında tüm yazılar

Skype 5.0 10 Kişiyle Aynı Anda Görüntülü Görüştürecek.

mturkmen | 06 September 2010 10:38

Eğer Windows’unuzda Skype kullanıyorsanız şanslısınız; Skype 5.0 beta 2 artık bizimle. Skype’da yeni özellik; daha önceki beta versiyonunda 5 kişi olan sınırı 10 kişiye çıkarıldı. Dokuz kişiyle aynı anda hiçbir zaman görüşmeyecek olsanız da, yine de otomatik çağrı yenileme, daha iyi görüşme kalitesi ve yeni kullanıcı arayüzü nedenlerinden dolayı sürümü yükseltmek isteyeceksiniz.

Şunu unutmayın ki grup arama özelliği sadece Windows tabanlı, yani görüşmeye katılacak kullanıcılarında Windows sürümüne sahip olması gerekiyor. Bu arada hatırlatalım ki bu hala beta versiyonudur. Bundan dolayı, sizin yerinizde olsam nükleer silahsızlanma hakkındaki iş görüşmemi grup konferansımı Skype ile yapmazdım (En azından şimdilik).

panasonic kx-vc500

schizophrenia13 | 06 June 2009 11:43

panasonic kx-vc500
panasonic kx-vc500

panasonic’in video konferans sistemi kx-vc500, full hd destekli. kameranın dahil olmadığı sistemle herhangi full hd destekli bir kamera kullanmak mümkün, 1080i ile saniyede 8mb veri akışı sağlanıyor.

Apple iPhone için video konferans kiti çıkarıyor

iMania | 07 April 2009 14:19

iPhone’ların ön yüzünde kamera olmaması video konferans yapılmasına önemli bir engel olarak gözüküyordu. bu problemi çözmek için apple yeni bir kit hazırlayarak satışa sundu. appstore’dan 29 dolara alabileceğiniz ürünün her türlü video konferans yazılımı ile çalıştığı belirtiliyor.

apple ceo’su Steve ürün ile ilgili olarak şunları söyledi: “iphone’u tamamladığımızda bir eksiklik olduğunu anlamıştım, sonra birden farkettim, ön tarafa kamera koymamıştık. ama phil bu kiti yaratarak önemli bir sorunumuzu çözdü.”

Slikon bazlı bir ayna ve bambu ağacından yapılmış kasası ile kit iphone’ların tüm versiyonlarına kolayca monte edilebiliyor. Ürünü apple mağazasından online olarak da alabilirsiniz.

ücretsiz 5 video konferans aracı

hoodly | 06 December 2008 14:38

internetin alt yapısının gelişimi ile hızında son yıllarda müthiş bir artış oldu. ve bu artış, hız kesmeden devam ediyor. bu nedenle geçmişte yapılan yazışmalar ya da telefon görüşmeleri zaten kısıtlı sundukları iletişimi görüntülü olarak bu hizmeti sunan teknolojilere bırakmaya başladılar.

yüzyüze yapılan toplantılardan alınan verimler en yüksek orana sahiptirler hiç kuşkusuz. Örneğin şirket ceosunun da iştirak etmesi gereken bir toplantı olacak. işte bu ortamda görüntülü olarak yapılan görüşmeler; jest ve mimiklerin de algılanmasını sağladığı için daha sağlıklı ve verimli olacaktır. işte böyle durumlarda kullanmak için 5 farklı araç.

google video chat: google tarafından yakın zamanda sunulan bu ürün gmail hesabınız ile entegre çalışıyor. buradan indireceğiniz eklenti ile kullanımınıza sunulmuş.

Toplantınızı İnternete Taşıyın : Adobe ConnectNow

dahicocuk | 26 November 2008 23:32

Eski bilim-kurgu filmlerinde rastladığımız internet üzerinden yapılan konferanslar, toplantılar artık hayal değil.Günümüzde birçok firma bu işi yapıyor.ama ücret karşılığında.sizde şirketinize böyle bir teknoloji getirmek istiyorsanız, ama ücret ödemek istemiyorsanız işte size bir online toplatı sitesi, hemde dünyada bir yazılım devi olan adobe‘den

  • Video Konferans
  • Sesli Görüşme
  • Tahta
  • Ekran Paylaşma
  • Yazılı Sohbet vb. özellikleri bulunan bu uygulamaya buradan erişebilirsiniz.Önce üye olmanız gerekiyor.yine üyelik işlemini buradan yapabilirsiniz.

Sony IPELA HD Video Konferans Cihazı

zabun | 31 July 2008 01:08

Sony‘nin IPELA video konferans ürünlerinden PCS-HG90, HD boyuttaki görüntü verilerini gönderebilme kabiliyetine sahip. Cihaz, 1280×720 / 60p çözünürlükteki video verisini, 8Mb/s hızla yolluyor. Sistem 1.12Mp 3CCD HD nitelikli PCA-CHG90 video kamera ile uyumlu çalışıyor. HD video konferans kalitesini yakalamanız için, 2 şer adet PCS-HG90 ve PCA-CHG90’a ve hızlı internet bağlantısına ihtiyacınız var. Sistemin ancak; şirketlerin, üniversitelerin, hastanelerin, TV yayıncılarının karşılayabileceği 33.000 Euro’luk fiyatı ise düşündürücü.

ooVoo: Ücretsiz Kanada ve Amerika ile görüşün

iSuat | 05 May 2008 14:33

Daha Önce burada biraz bahsedilmiş olan oovoo‘yu ayrıntılı olarak açıklamak istedim:

çoklu video konferansı
çoklu video konferansı

Oovoo, skype benzeri bir görüntülü ve sesli görüşme yazılımı ücretsiz olarak diğerlerinden 6 kişiye kadar çoklu görüntülü görüşme imkanı sağlıyor. bununla beraber Amerika ve kanada da bulunan mobil ve sabit hatları da ücretsiz olarak arama imkanı veriyor.

ABD’li generalden PKK itirafı

xvolvox | 27 October 2007 12:25

Irakta bulunan Abd Tümgenerali Mixon, Washington’daki gazetecilerin sorularını video konferans sistemini kullanarak yanıtladı.Abd’li general sorulan sorulara yanıt olarak;pkk’ya karşı bir şey yapmayı plânlamadıklarını ve şu an yaşananlarıın bir tiyatro olduğunu ve tiyatronun oynanan yerinin ise Kuzey Irak olduğunu belirtti.Haberin Devamı