bildirgec.org

LeBron

11 yıl önce üye olmuş, 261 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

25+ Photoshop Web Şablonu (Tasarım) Oluşturma Dersi

LeBron | 30 April 2011 13:56

Bir web sitesini gezdiğiniz de dikkatinizi çeken ilk şey tasarımdır. Ziyaretçilerin sitede kalıcılığını sağlamak için ilk izlenimler çok önemlidir.

Web tasarımı için en çok tercih edilen Adobe Photoshop ile müthiş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için temel Photoshop becerilerine sahip olmanız gereklidir. Profesyonel bir tasarımcı olma yolunda size yardımcı olabilecek derslere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1. Web tasarımında şık portföy tasarımı nasıl yapılır?

5 Şifre Güvenlik Aracı İle Şifrenizi Test Edin

LeBron | 09 April 2011 15:18

Birçok site ve kullanmış olduğumuz sisteme giriş için şifre kullanıyoruz. Kullanmış olduğunuz şifrelerin ne kadar güvenli olduğunu hiç düşündünüz mü? Örnek vermek gerekirse, ‘123456’ şifresinin en çok kullanılan 500 şifreden biri olduğunu, ‘abcdefg’ gibi bir parolanın da 32 saniye içerisinde kırabileceğini duymamış olabilirsiniz.

Ülkemizde pek dikkat edilmemesinden dolayı çok sayıda hesap çalınma durumu ortaya çıkıyor. Parola içerisinde özel karakter kullanılmaması, büyük-küçük harf’e dikkat edilmemesi başlıca nedenlerden biridir.

Aşağıda parola seviyesini kontrol edebileceğiniz kullanışlı uygulamalara ulaşabilirsiniz.

1. How Secure Is My Password

Photoshop İçin Ücretsiz 650+ Suluboya Fırçası

LeBron | 26 March 2011 13:40

Mobil Uyumlu Yüksek Kaliteli 22 WordPress Teması

LeBron | 10 January 2011 16:18

Wordpress; birbirinden güzel bloglar, web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamalar yapabilmenizi sağlayan ödüllü bir içerik yönetim sistemidir. Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile mobil uyumlu sitelerin önemi çok arttı. Bu yazıda kullanıcı dostu mobil wordpress temalarına ulaşabileceksiniz.

Temalar hakkında detaylı bilgi almak, verim alabilmek ve arama motoru optimizasyonu ayarlarını en iyi şekilde yapabilmek için temaların özellikler linkine tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz Kullanıcı Dostu Mobil Wordpress Temaları
1. jquery mobile

özelliklertestindir

2. carrington mobile

En İyi Ücretsiz Mac Yazılımları İçin 11 Çevrimiçi Kaynak

LeBron | 28 September 2010 15:26

Mac için Softpedia, cnet ve Apple‘ın resmi sitesi hariç en çok beğenilen, incelenmiş ve oylanmış tüm ücretsiz Mac yazılımlarına ulaşabileceğiniz harika bir listeye aşağıdan ulaşabileceksiniz.

Eğer oyun, uygulama, açık kaynak yazılım arıyorsanız, bu sitelerden birine uğrayabilirsiniz.

1. macupdate

Ücretli ve ücretsiz yazılımlara ulaşabileceğiniz sitede kolayca filtreleme yaparak, dilediğiniz gibi arama yapabilirsiniz.

2. appdonkey

AppDonkey, 1000’in üzerinde ücretsiz mac uygulamasını barındırmaktadır. İstediğiniz gibi arama yapabilir veya kategorilerden uygun yazılımları bulabilirsiniz. İndirmek istediğiniz yazılımları seçtikten sonra hepsini bir anda indirebilme imkanı vermektedir.

3. freemacapps

freemacapps, 400’ün üzerinde yazılım bulundurmakta. Kolay ve düzenli bir arayüze sahip. İndirmek istediğiniz yazılımları orjinal sitesine yönlendirerek indirme işlemini yapar.

Her Blogcu’nun Bilmesi Gereken SEO İpuçları

LeBron | 23 August 2010 09:28

Bir blog sahibiyseniz, seo‘nun blogunuz için çok önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Yazmış olduğunuz yazıların daha fazla kişiye ulaşması için en azından temel seo ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

Aşağıda SEOToolsCentral tarafından sunulan çok önemli seo ipuçları yer almaktadır.

  • Meta Description (Açıklama): Meta description etiketi, arama motorlarındaki sıralamanızı genellikle etkilemez. Seo’nuz için oldukça önemlidir. Google kullanıcılara etkili sonuçlar göstermek için description etiketine bakmaktadır. 60-150 karakter uzunluğu seo için oldukça yeterli olacaktır.
  • Meta Keyword (Anahtar): Meta Keyword (anahtar) etiketi google sıralamanız için pek önemli olmasa da diğer arama motorları için önemli bir yere sahiptir. Anahtar kelimeleriniz 256 karakterden daha uzun olmamalı, virgül kullanmalı ve cümleler arasında boşluk bırakmanız tavsiye edilir.
  • Heading (Başlık): Başlık, sayfanızın içeriğini arama motorlarına tanıtmaya yardımcı olur. Temel anahtar kelimeleri başlığa ekleyebilirsiniz. Her sayfaya özel başlık kullandığınızdan emin olun.

Dünyanın En Güzel Köprüleri

LeBron | 24 March 2010 18:01

Günümüzün köprüleri artık sadece tasarım olarak değil teknolojik anlamda da ilerleme katetmiştir. Sonuç olarak mimar ve mühendisler tasarım ve teknolojiyi bir arada kullanarak muhteşem köprüler ortaya çıkmıştır. Aşağıda bugüne kadar yapılmış dünyanın en muhteşem 50 köprüsü yer almaktadır.

1. Akashi-Kaikyō Bridge (Kobe, Japan)


Akashi-Kaikyō köprüsü

2. Bixby Creek Bridge (Big Sur, California, USA)


Bixby Creek köprüsü

3. Bosphorus Bridge (Istanbul, Turkey)


boğaziçi köprüsü

Mükemmel Görüntü İsimleri Oluşturmak İçin 4 Üreteç

LeBron | 22 March 2010 17:18

Mükemmel bir görüntü adı mı arıyorsunuz? Kimse sıkıcı bir görüntü adı istemez, özellikle size ifade edecek çevrimiçi bir kimlik olarak kullanmayı düşünüyorsanız. Seçeceğiniz isim benzersiz olmalı ve sizin hakkında birkaç şey ifade etmelidir. Aşağıda güzel görüntü isimleri oluşturmak için siteler yer almaktadır.

1. SpinXO

SpinXO, muhtemelen en iyi üreteçlerden birisidir. Harika bir görüntü adı oluşturmak için, gereken bilgileri girin ve size uygun isimlerden birisini kullanın.

Size uygun isimler sunabilmesi için sizden istenen bilgileri (hobi, önemli kelimeler, numara vb.) doğru olarak girerseniz daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Tüm alanları doldurma zorunluluğunuz yoktur. Tüm bilgileri doldurduktan sonra spin butonuna basarak sonuçları görebilirsiniz.

2. Generator Land

Generator Land, çok kolay bir kullanıma sahip olmanın yanı sıra sadece butona basarak size farklı görüntü isimleri sunar.

Eğer sonucu beğenmediyseniz get a screen name butonuna tekrar tıklayarak farklı sonuçlara ulaşabilirsiniz.