bildirgec.org

iSuat

11 yıl önce üye olmuş, 29 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Mac kullanıcıları için youtube jacker alternatifi

iSuat | 05 March 2009 22:55

windows icin youtubejacker varsa mac kullananların terminal i var. Terminal yazılımını kullanarak host dosyası üzerinde yapacağınız ufak değişikliklerle tüm yasaklı siteliri girmeniz mümkün

Bunu yapmak için iki yolunuz var
1. si eğer sisteminizde giriş şifresi bulunuyorsa çok kolay aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde yapabilirsiniz*Applications tan utilities klasörüne gidin

*terminal yazılımını çalıştırın

*”sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /etc/hosts” tırnaklar olmadan bu yazıyı kopyalayıp terminal e yapıştırın ve enter tuşuna basın

msn messenger hiç açılmıyor

iSuat | 31 October 2008 17:01

vista kullandığım bilgisayarda msn messenger hiç açılmıyor multi msn yüklü simgeye tıkladıkça görev yöneticisi işlemlerde yeni msnmessenger işlemleri açılıyor ama msn ekranı çıkmıyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

50 popüler tasarım yenilemesi

iSuat | 23 October 2008 08:39

teknolojiyle birlikte tasarımında yüzü her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. en küçük markalardan dünya çapında büyük markalara kadar her ürün logo ve tasarım sürekli değişim geçiriyor yeniyeniyor ve zamanın tasarım beğeni anlayışına ayak uydurmaya devam ediyor. we function sitesi de bu tasarımlardan en popüler olan 50 tanesini bu sayfada listelemiş
İşte bazı örnekler:

KFC
KFC
vicks
vicks
simpson lar
simpson lar

Flash Player 10 beta evresini tamamladı

iSuat | 17 October 2008 12:17

Flash Player 10
Flash Player 10

Adobe Creative studio cs4 ile birlikte çıkan flash player 10 beta sonunda kararlı sürüm olarak indirmeye açıldı. temel olarak 3b görsellik özelliği, daha kaliteli konvert edilmemiş yazı gösterimi, çeşitli filtreleme özelliği, sesle ilgili geliştirmeler(dinamik ses desteği), grafikler bakımından hızlanması için ekran işlemcisine(GPU) yönelme(gerçekten büyük fak var) ve kritik bir güvenlik açığının ortadan kaldırılması.
grafik işlemcisine yönelme fikri oldukça iyi bir adım olmuş çünkü yavaş bilgisayarlarda işlemci ısınmasında kaynaklanan donarak ilerleme sorunu azalmış. 1 ghz 640mb ram 32mb ati mobility radeon 9200 iBook G4 ile yaptığım testte bariz bir fark görülüyor.
Flash player 10 için hazırlanmış özellik tanıtım ve kullanım sayfasına gitmek için buray
bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın

80’lerden kalma müzikler

iSuat | 03 September 2008 22:58

80's Music Videos
80’s Music Videos

eğer 80’leri unutamadıysanız ya da bazen nostalji arıyorsanız en azından müzikler konusunda yardım edecek bir kaynak var.

80’s music videos 80 li yıllar boyunca hit olmuş 1000’den fazla şarkını klibini barındırıyor. makul kalitedeki videoları, video indiren herhangi bir programla indirebilirsiniz. ayrıca sitede forum ve retro games bölümü de bulunuyor.

online imaj editörü pixlr

iSuat | 01 September 2008 17:35

online imaj editörü pixlr beta
online imaj editörü pixlr beta

artık benzerlerini sıkça gördüğümüz online imaj editörleri arasına bir yenisi daha katıldı. pixlr flash tabanlı üyelik gerektirmeyen ve yüklediğiniz imajları depolamayan hızlı bir imaj editörüdür. özelliklerini saymadan önce söylemeliyim ki photoshop kullanıcıları hiç yabancılık çekmeyecek, öyle ki neredeyse photoshop express e bile taş çıkarttıracak kadar benziyor. klavye komutları, arayüzü, benzer teknik özellikleriyle iyi bir çalışma. pixlr katmanlı(layer) çalışmalar yapabileceğiniz kırpma, renk değiştirme, kontras ayarı, basit efekt uygulama(blur, halftone, noise ve bir kaç tane daha), imaj boyutlandırma, iki adet photoshop action’ı(aged photo ve art poster) gibi gibi özellikleriyle beta olmasına rağmen her geçen gün bir çok özellik eklenen oldukça doyurucu bir web uygulaması.

pixlr beta uygulama ekranı
pixlr beta uygulama ekranı

pixlr internetten ya da bilgisayarınızdan yükleyeceğiniz imajlar üzerinde çalışıp png ve jpg formatlarında kayıt edebilmenize olanak sağlıyor. kim bilir belki de yakında katmanlarıyla birlikte psd veya tif(umarım) kaydetme olanağı sağlar. blog sayfasından gelişmeleri takip edebilr, web sayfasını kontrol edebilir ya da buraya tıklayarak imajlarınızı hemen düzenlemeye başlayabilirsiniz

animoto beta evresini tamamladı

iSuat | 01 September 2008 17:18

Slayt şovun bittiği yere hoşgeldiniz
Slayt şovun bittiği yere hoşgeldiniz

daha önce burada tanıttığım animoto artık beta versiyonundan çıktı. bununla birlikte animoto sayesinde artık animoto videolarınızı iPhone ve iPod touch ile izleyebiliyorsunuz bunun dışında ücretsiz kısımda bir değişiklik yok. ücretli alarak ise daha yüksek kalitede ve daha uzun videolar oluşturabilir 5 dolar karşılığında videolarınızı bilgisayarınıza dvd formatında indirebilir ya da 20$+yol yemek ssk karşılığı adresinize dvd cd olarak postalatabiliyorsunuz. ayrıca önceki yazımda bahsettiğim hata artık giderilmiş hatta bu hatayı kullanarak yaptığım videoları indirmeye çalıştığımda kısaltmam gerektiği uyarısını veriyor.

Görme özürlü ressam discovery channel da

iSuat | 30 August 2008 11:01

ortalı

doğuştan Görme özürlü ressammımız(nasıl bizim oluyorsa ben yabancı bir sitede görerek öğrendim) eşref armağan için discovery channel bir belgesel hazırlamış. bu yazıya başlarken bir iki bilgi yazıp video linki verecektim ama okuduklarım daha fazlasını yazmam gerektiğini hissettirdi.

Eşref armağan 1956(sanırım) istanbul fatih semtinde doğmuştur. soba borusu satan bir babanın oğludur ve hayatı boyunca hiç eğitim almamasına rağmen yazı yazmayı öğrenmiştir. 6 yaşında kağıt ve kalemle tanışmasından itibaren sürekli çizim yapar. 18 yaşında yağlı boyaya ve daha sonra akrilik boyaya geçerek resim hayatını devam ettirir.

İnternet siteleri partisi

iSuat | 29 August 2008 11:57

Başlık açıklayıcı gelmediyse şunu dinleyin internetin sosyal popüler siteleri bir partide buluşursa ne olur? tabigi çok ilginç diyaloglar ve çekişmeler. cracked.com da yayınlanan videoda bunları görüyoruz. ne konuştuklarını pek anlamasamda an çok facebook ve youtube ye güldüm.

Engelli içeriğe alternatif çozüm tor(vidalia)

iSuat | 28 August 2008 09:53

Youteube gibi bir siteye çeşitli yollarla girilebiliyor fakat bunlar daha çok “emanet ceket” tadında olan bol reklamlı anlık çözümler. Tabi bir de embed videolar var ki onlar için iş daha karışık.
Neyse ki sabit bilgisayar kullanan kişiler için tor diye bir alternatif var. ilk kurulum biraz zahmetli olsa da sonradan sefası iyi(sadece firefox).

Öncelikle tor sayfasına gidip sisteminize en uygun versiyonu indirin. windows kullananlar kurulum sırasında tor button ve privoxy yi kurmanıza gerek yok. daha sonra mozilla sitesinden foxyproxy eklentisini kuruyorsunuz. firefox yeniden başlamak isteyecek, kabul edin foxyproxy tor ie birlikte çalışmak isteyecek kabul edin. sonda bir dünya soru daha gelecek hepsini soldaki butona tıklayarak geçin. Firefox tekrar baştan başlayacak ve önününüze şöyle bir pencere açılacak

kontrol ekranı
kontrol ekranı

tor a çift tıklayın

tor şablonları
tor şablonları

yeni şablon ekle butonunua tıklayın siteleri aşağıdaki örnekteki gibi tek tek ekleyin

yeni şablon
yeni şablon

youtube için *youtube.com* (* dan sonrası ce öncesi ne olursa olsun çalış anlamına geliyor) embed videolar için */get_video* ve son aşama firefox un sağ alt köşesinde çıkan tilki kafasına sağ tıklayıp önceden belirlenmiş sablonlara dayanan vekilleri kullan kısmını seçin tilki turuncuysa sorun yok