bildirgec.org

toolbar hakkında tüm yazılar

Bloga Araç Çubuğu Ekleme : Wibiya

sequieros | 01 September 2010 14:24

Birçoğumuz çeşitli blog sitelerinde rastlamışızdır Wibiya Toolbar‘a. Peki ne işe yarar bu Wibiya? Wibiya, blogumuzun sosyal medya sitelerine entegre olmasını sağlar. Yani son yazıları, çevirileri, feed’leri tek bir yerden yönetebilen kullanışlı bir eklentidir. Tek bir bloglama sistemi için değil, tanımlanmayan birçok blog sitesi için de kullanabilirsiniz.

Bir Webmasterin Tarayıcısı ve Eklentileri (:

55memo55 | 12 May 2010 13:19

Ne yalan söyliyeyim ki bir webmaster olarak sadece Firefox kullanıyorum. Hızlı, güvenli, güçlü ve kolay kullanılması çok hoşuma gidiyor. Ve yine webmaster olduğumdan, sitelerim için bazı eklentiler kullanıyorum. Bunları sizlerle paylaşmak istedim 🙂

Başlıyorum..

1-) Alexa Sparky

Eklentiden Bir Görünüm (Alexa Sparky)
Eklentiden Bir Görünüm (Alexa Sparky)

Alexa sparky eklentisi sayesinde gezindiğim websitelerin Alexa ranklarının daha çabuk ve daha kolay düşmesini sağlayabiliyorum. Yatmadan önce kendi sitelerimi açıyorum ve bu eklenti sayesinde gerçekten de iyi sonuçlar alıyorum.Bunun yanında Alexa Sparky browserimizin sağ alt köşesinde bulunduğumuz sayfanın Alexa Rank puanını da gösteriyor..Sizlere tavsiyem sitenize gelen ziyaretçilere de bu eklentiyi kurmalarını önermenizdir.
Eklentiyi kurmak ve incelemek için şu sayfayı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Araç Çubukları (toolbar) mercek altında

tembelyarasa | 04 December 2009 14:38

İnternette gezerken tarayıcımızı daha kullanışlı hale getiren firefox araç çubuğu (toolbar) eklentilerini inceledim. Bu eklentiler gerçekten kullanılmaya değer.

1.Web Developer

chrispederick‘in geliştirdiği bu eklenti web tasarımcılarına büyük kolaylıklar sunuyor. Bu eklenti sayesinde tarayıcınızda çeşitli ayarlar yapabilirsiniz. Eklentiyi buradan indirebilir veya eklentiyi geliştiren kişinin web sayfasına bakabilirsiniz.

kaynak:http://osx.iusethis.com/app/webdeveloperextension
resmin kaynağı:http://osx.iusethis.com/app/webdeveloperextension

2.Full Screen

Basit fakat oldukça kullanışlı bir eklenti, bu eklenti tarayıcınıza minik bir buton ekliyor ve butonu tıklayarak gezdiğiniz siteyi tam ekran olarak geziyorsunuz.

resmin kaynağı:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/810
resmin kaynağı:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/810

Yeni Google Toolbar Firefox’ta!

algoz | 05 October 2009 19:23

Google, yeni özellikleri arasında; yeni yorum sistemi Sidewiki, arama kutusuna sorgu yazıldığında sorgu ile ilgili çeşitli web siteleri öneren suggestions ve ziyaret edilen web sitesindeki metinleri tek bir tıklama ile farklı dillere çevirebilmeye olanak tanıyan translate gibi web kullanıcılarının oldukça işine yarayacak özelliklerin bulunduğu yeni Google Toolbar’ın, Firefox versiyonunu duyurdu.Yeni Google Toolbar, Firefox 3.5’ta bulunan Private Browsing mode özelliği ile eş zamanlı olarak, kullanıcının bu modu seçmesi durumunda arama kutusu geçmişine yeni aramaları kayıt etmeye durdurmakta ve PageRank, Web History, Sidewiki özelliklerini de kapatmakta.

google, chrome kullanmamızı istemiyor!!

aedips | 29 August 2009 13:42

google chrome
google chrome

evet yanlış okumadınız. eğer chrome kullanıcısıysanız, tarayıcınızda google toolbar sayfasına girerseniz sadece iki tarayıcının desteklendiği mesajını alıyorsunuz:

maalesef google araç çubuğu 5 yalnızca internet explorer ve firefox ile kullanılabilmektedir.

chrome hata mesajı
chrome hata mesajı
google toolbar
google toolbar

tabiki chrome, google toolbarın tüm ekranı kaplayan versiyonu olduğu için toolbara ihtiyacınız yok! google toolbarın bize sunduğu hizmetlerden bazıları: google arama, bookmarks(sık kullanılanlar), arama tahmini (search suggestions), gezinme geçmişi ve google araçlarına kısa yollar.)

ama elbette chrome kullanıcıları için bu mesaj hoş birşey değil gibi duruyor. siz ne dersiniz?

aedips

Bedava Araç Çubuğu Conduit, Pazar Açtı!

algoz | 24 June 2009 20:37

Conduit *, web sitesi sahiplerinin kendi kullanıcı topluluklarına değişik hizmetler sunabilmeleri için, herhangi bir teknik bilgi gerektirmeden, kendilerine ait bir araç çubuğu(Toolbar) oluşturmalarını sağlayan ücretsiz bir servistir.

Internet Explorer, Safari ve Firefox tarayıcılarına eklenebilen Conduit araç çubuğuna; kendi logonuzu, RSS içeriğinizi, radyo çalar, Gadget’lar, haber şeritleri, havadurumu bilgileri, arama kutusu ve özel butonlar ekleyebiliyorsunuz.
Ayrıca kullanıcı topluluğunuzla mesajlaşabiliyor, araç çubuğunun görünümünü düzenleyebiliyorsunuz.

Conduit, web sitesi sahiplerinin araç çubuklarına eklemeleri için sağladığı tüm bu içeriklerle beraber daha farklı içerikler de ekleyebilmeleri için şimdide Conduit Marketplace(Conduit Pazarı) adı ile yeni bir hizmeti başlattı.

Alexa sıralaması ne kadar doğru?

firederick | 16 June 2009 15:41

Binlerce insan web sitelerini Alexa‘daki sıralamaya göre değerlendirme ihtiyacı içine girmiş durumda. Fakat alexa sıralaması sadece numaralardan ibaret. Günün sonunda size 5 kuruş kazandırmıyor.

Alexa, Amazon Group’a bağlı, internet sitelerinin ne kadar trafik aldığını ölçmeyi hedefleyen bir şirket. Alexa.com‘da bu şirketin resmi internet sitesi.

Basit olarak Alexa sıralamanız ne kadar düşükse, internet siteniz de o kadar trafik alıyor diyebiliriz. Herkes bu sıralamada 1 numara olmaya çalışıyor. Bu, 1 numara olan web sitesinin dünyadaki diğer sitelerin hepsinden daha fazla trafik çektiğini, hepsinden daha popüler olduğunu gösteriyor. Şu anda birincilik Yahoo‘da ve tahmin edebileceğiniz gibi yahoo’yu google, microsoft, ebay gibi devlerin siteleri takip ediyor.

Web Sayfanıza/Blogunuza Sosyal Araç Çubuğu

algoz | 02 June 2009 20:32

Blogger, Wordpress, TypePad gibi blog sistemlerindeki blogunuza veya kendi geliştirdiğiniz web sitenize kolayca; özellikleri ve uygulamaları özelleştirilebilir olan bir sosyal araç çubuğu eklemenizi sağlayan wibiya ile kod yığınları ile uğraşmadan, hızlı bir şekilde web sayfanızı sosyal web’e entegre edebilirsiniz.


Ziyaretçileriniz ile gerçek zamanlı etkileşimler kurabileceğiniz wibiya’nın Facebook Connect entegrasyonu sayesinde, Facebook toplulukları da oluşturabilir ve araç çubuğu ile ilgili istatistiksel verilere de erişebilirsiniz.