bildirgec.org

solar hakkında tüm yazılar

Güneş Enerjisi Panelli ZTE Solar X500

kerimsarigul | 15 June 2011 11:24

Güneş Enerjisi Panelli ZTE Solar X500
Güneş Enerjisi Panelli ZTE Solar X500

Yakın zamanda sizlere alternatif enerji kaynaklarını ve bunları kullanan bazı cihazları tanıtmıştım. Şimdi ise sizlere güneş enerjisi paneli sayesinde enerji kaynağını elde eden bir telefondan bahsedeceğiz.

zagg.com (mobil araçlar için şeffaf koruyucu film üreticisi) sitesinde yayınlanan bilgilere göre Çinli OEM firması güneş panelli, Android tabanlı akıllı bir telefon üzerinde çalışıyor. Cihaz ZTE Solar X500 olarak adlandırılmış.

The Guardian! Otomobil Ötesi Bir Araç!

kagit kalem silgi | 22 October 2010 09:39

Geleceğin otomobillerini tasarlayan, John Bukasa’yı bilirsiniz..
Enteresan fikirleri ile farklı olmayı her zaman başarabilmiştir..

The Guardian ismini verdiği tasarım otomobili, günümüz otomobillerinin görüntüsünden hayli farklı bir yüze sahip..
4 yetişkin ve 3 çocuğun rahatlıkla oturabildiği, 7 kişilik bir otomobil olan Guardian, tamamen pencerelerden oluşuyor.

Güneş panelli yollar

sCoRPionTR | 28 September 2010 09:45

Her gün üzerinden milyonlarca araba geçen asfalt yolların birer solar panel olması durumunda bunlardan ne kadar fazla enerji sağlanabileceğini hiç düşündünüz mü? Siz düşünmeseniz de GE’nin Ecomagination yarışmasına giren bir grup bu projeyi düşünmüş. Proje 3 parçadan oluşuyor ve bu parçalar şu anda yarışmada 4, 7 ve 8. sıradalar.

Yenilenebilir enerjili RC yarış arabaları

sCoRPionTR | 21 September 2010 18:43

Eğer doğayı korumayı sevenlerdenseniz bu RC yarış arabaları tam size göre. Renewable Energy Racers Set 3 farklı yenilenebilir enerji kaynağı ile şarj olan uzaktan kumandalı yarış arabası içeriyor.

Havuzunuzu temizlemekle uğraşmayın Solar-Breeze sizin yerinize temizler

sCoRPionTR | 14 September 2010 11:20

Evinizde havuzunuz var ve temizlemekten bıktınız mı? O zaman bu haberimiz tam size göre. İnsanların her alanda yardımına koşan teknoloji ve robotlar artık havuz temizleme işinde de yardım edecekler. Solar-Breeze adı verilen ürün havuzunuzu sizin yerinize temizliyor. Üstelik güneş enerjisi ile..

Ekolojik “Kişisel Medya Aracınız”; Sony Eclipse

Lorilleux | 11 September 2010 17:55

Dünyadaki fosil yakıtların hızla tükenmeye başladığı bu yıllarda herkes panik içinde. Petrol gibi yenilenemez enerji kaynaklarının hızla tükenmesi; tüketicileri bilinçlenmesine, üreticilerin ise enerji ihtiyaçlarını alternatif yollardan sağlanmasını sağladı. Bu dönemde oluşan yeni trend ise; yenilenebilir enerjilerle çalışan otomobil, telefon ve diğer cihazlar.

Ünlü Japon elektronik devi Sonyde bu trende ayak uydurmaya çalıştığını geçtiğimiz haftalarda prototip olarak basınla paylaşılan “Eclipse” adlı kişisel medya aracı ile gösterdi. Eclipse, Hoang Nguyen tarafından tasarlandı.

Solar kamera kayışı

Spx | 28 June 2010 09:54

Fotoğraf makinesi kullanıcıların korkulu rüyası olan en gerekli zamanda makine şarjının bitme sıkıntısı ortadan kalkacağa benziyor. Weng Jie tarafından yapılmış bu tasarımda, fotoğraf boyunluğuna yerleştirilmiş solar ünitelerden alınan güneş enerjisi, makineyle ve aparat arasındaki bağlantı kablosuyla şarj etmeyi sağlıyor.


Solar Kamera Kayışı

yeni enerji teknolojisi “The Bloom Box”

makbusch | 26 February 2010 20:07

geçtiğimiz haftalarda sessizce gün yüzüne çıkan bir teknoloji, the bloom box! amerikada şuan google’ın ebay’ın ve wallmartın etkin olarak kullandığı bu sistemde yaklaşık 10 cm çapındaki bir küpten koca bir evin elektriği sağlanabiliyor.

Solid Oxide Fuel Cells
Solid Oxide Fuel Cells

Henüz konuyla ilgili çok fazla açıklanmamakla beraber, levhalarda kullanılan teknoloji sır gibi saklanıyor. cbc kanalının yaptığı röportaja konuşan hindistan asıllı tasarımcı K. R. Sridha, bunun geleceğin teknolojisi olduğunu, birgün herkesin bu teknolojiyi kullanacağını savunuyor.

Doğa Fotoğrafcınız CoolerBot

turk52 | 14 December 2009 14:22

Robot fotoğrafcı CoolerBot doğa ve arazi fotoğrafcısı. Üzerinde bulunan dslr fotoğraf makinesi ile en zorlu doğa koşullarında gece gündüz demeden fotoğraf çekebiliyor. Solar panelleri sayesinde kendini şarj edebilen bir robot fotoğrafcı. Kızıl ötesi bir kamera sayesinde yönlendiriliyor. İnsanların zorlandığı doğa koşullarında mükkemmel bir hareket kabiliyeti sağlıyor. Detaylı bilgi…