bildirgec.org

skype hakkında tüm yazılar

Skype gümbür gümbür geliyor, hem de sokağınıza…

slipstream | 07 April 2011 09:04

İki hafta önce Estonya Tallinn havalimanında denenmeye başlanan Skype video kulübeleriile sokaktan, ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiceğinizle vb. görüntülü görüşebileceksiniz. Üstelik illa 3G bir telefona ihtiyacınız yok.

Skype telepresence kulübesi...
Skype telepresence kulübesi…

2003’te Estonyalı 3 yazılım firması tarafından kurulan ve 2011 başı itibari ile 660 milyon kullanıcısı olan Skype, yakında Dünya çapında havalimanlarına, otellere, gemilere, hastanelere ve AVM’lere bu sistemi yerleştirmeyi planlıyor.

Facebook’tan Görüntülü Sohbet

angelsdemos | 01 December 2010 09:29

Facebook‘un kullanıcılarına sunduğu anlık sohbet uygulaması, Facebook’un popüleritesinin artması ile birlikte oldukça rağbet görüyor. Peki ama bu kadar popülerleşen bir sohbet uygulaması yakında görüntülü ve sesli chat uygulaması da sunabilir mi?

Facebook’ta uygulama geliştiricisi olan Tal Ater, bu sorunun yanıtının “evet” olduğunu düşünüyor. Yakında Facebook üzerinden görüntülü ve sesli sohbet şansına sahip olacağız. Ater’in, Facebook’un altyapısındaki kodları incelerken rastladığı VideoChat nesnesi ise bunun en önemli kanıtı.

Bu proje hakkında henüz Facebook’tan resmi bir açıklama gelmemesine rağmen diğer uzmanlara göre de Facebook’tan görüntülü ve sesli sohbet oldukça olası ve uzak bir zaman diliminde görülmüyor. VideoChat nesnesi Skype ve Skype ID ile iliştirilmiş durumda. Bu nesne sayesinde Internet Explorer ile ActiveX sayesinde görüntülü ve sesli sohbet imkanı doğabilir. Veya Skype SDK üzerinden tüm tarayıcılarda bu uygulama çalıştırılabilir.

FringOut Andorid’e Skype’nin yerine geçmeye geliyor.

dextarus | 04 November 2010 17:37

Androidmobil işletim sisteminde VoIP programlar konusunda Skypeliderliğini sürdürürken sahaya yeni bir oyuncu daha geldi, fringOut.

FringOut
FringOut

Skype‘nin aksine FringOut eski Android sürümlerinde bile çalışmakta. Skype en az 2.1 sürümünde çalışırken FringOut 1.6 sürümünde bile çalışabiliyor. Ve Skype’den üstün kılan bir özelliği ise 3G de çalışabilmesi. Bilindiği gibi Skype sadece WiFi bağlantıda çalışabiliyor.
Program Yahoo, ICQ, AIM, Facebook, Twitter, Windows Live ve Google Talk bir çok mesajlaşma platformunu destekliyor.

Skype artık Facebook’la Etkileşimli!

Atomic Bomb | 15 October 2010 17:34

Skype’ın yeni versiyonunun ilk deneme sürümü çıktı. Yeni skype facebookla etkileşim halinde.

Yeni skype’la birlikte facebook haber kaynaklarını görebilecek, durum güncellemesi yapabilecek, arkadaş gönderilerine doğrudan skype üzerinden yorum yapabileceksiniz.

Facebook arkadaşlarınızın telefonlarını da telefon defteri sayesinde görebileceksiniz. Bu telefon defteri facebooktaki arkadaşlarınızı arama ve mesaj atma işlevini görüyor. Ayrıca konuşmak istediğiniz arkadaşınız profiline skype profilini eklediyse onunla ücretsiz görüşme de yapabileceksiniz.

Skype Android’e İniş Yaptı!

algoz | 06 October 2010 17:38

Dijital dünyanın gözde iletişim uygylaması Skype, Android Platformuna sahip telefonlar için geliştirdiği Skype for Android uygulamasını kullanıma sundu.

Android 2.1+ platformuna sahip cihazların yükleyebileceği Skype for Android uygulaması ile kullanıcılar, Skype uygulamasına sahip diğer arkadaşları ile görüşebilecek ve anlık iletilerini/mesajlarını gönderebilecekler. Üstelik ücretsiz olarak.

Skype Ve Facebook Ortaklığı

runnaal | 29 September 2010 21:15

Herkes bu anlaşmanın Google Voice ile yapılacağını düşünürken. Facebook Sesli Sohbet eklentisini Skype ile gerçekleştirmeye karar vermiş.

Kaynaklara göre Facebook ve Skype, Sesli sohbet ve Facebook SMS eklentilerini içeren geniş kapsamlı bir ortaklığın altına imza atmışlar.

Skype 5.0 Beta sürümü Facebook bağlantılı olarak bir kaç hafta içinde satışa sunuluyor. Bu yapılan anlaşma iki şirket için de karlı gözüküyor. Gma l’in sohbet yetenekleri ve Google Talk‘ın sesli ve görüntülü sohbet yetenekleri olduğu düşünülürse Facebook’un bu eklentiyi yapması şart olmuştu. Aynı zamanda Skype içinde Facebook’dan gelecek olan 500+ milyon kullancı ile kullanım tabanını genişletebilecek. kaynak

Skype 5.0 10 Kişiyle Aynı Anda Görüntülü Görüştürecek.

mturkmen | 06 September 2010 10:38

Eğer Windows’unuzda Skype kullanıyorsanız şanslısınız; Skype 5.0 beta 2 artık bizimle. Skype’da yeni özellik; daha önceki beta versiyonunda 5 kişi olan sınırı 10 kişiye çıkarıldı. Dokuz kişiyle aynı anda hiçbir zaman görüşmeyecek olsanız da, yine de otomatik çağrı yenileme, daha iyi görüşme kalitesi ve yeni kullanıcı arayüzü nedenlerinden dolayı sürümü yükseltmek isteyeceksiniz.

Şunu unutmayın ki grup arama özelliği sadece Windows tabanlı, yani görüşmeye katılacak kullanıcılarında Windows sürümüne sahip olması gerekiyor. Bu arada hatırlatalım ki bu hala beta versiyonudur. Bundan dolayı, sizin yerinizde olsam nükleer silahsızlanma hakkındaki iş görüşmemi grup konferansımı Skype ile yapmazdım (En azından şimdilik).

Gmail üzerinden telefonları arayın

sCoRPionTR | 26 August 2010 17:31

Skype başta olmak üzere diğer Voip servislerinin başarısı ve Google’ın uzun süredir bu sektöre girmek istediği biliniyordu. Öncelikle GTalk’u geliştiren Google bu servis üzerinden telefonları aramaya izin vermemişti. Fakat uzun süredir beklenen özellik artık Gmail’e eklendi.

panasonic hm-ta1

schizophrenia13 | 31 July 2010 10:04

panasonic hm-ta1
panasonic hm-ta1

panasonic’in yeni kamerası hm-ta1, doğrudan bilgisayara takılabilen dahili usb arayüzü, bilgisayar aracılığıyla youtube ve facebook erişimi, skype için kullanılabilmesi, full hd kayıt yeteneği ve kolay kullanılabilirliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.
53.0 x 104.0 x 17.8 mm boyutları ve 93gr ağırlığıyla oldukça kompakt olan hm-ta1, e.i.s. adı verilen bir sarsıntı önleme sistemine, aydınlatma için kullanılan bir led ışığa sahip, beraberinde videolar için basit kesme, yapıştırma işlemleri yapmayı sağlayan iframe yazılımıyla geliyor.
hm-ta1’in amerika satış fiyatı 169$ olarak belirlenmiş.