bildirgec.org

printer hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

PrintBrush 4X6

maxhoper | 02 February 2011 16:25

Printdreams firmasının geliştirdiği printbrush serisinin son versiyonu olan printbrush 4X6 fotoğraf makinesi ve aynı zamanda mürekkep püskürtmeli bir yazıcı.
Sıradan bir fotoğraf makinesinden sadece biraz büyük olan bu aygıtla fotoğraf çekilebiliyor ve çekilen fotoğraflar herhangi bir düz yüzeye, aygıtın düz yüzey üzerinde gezdirilmesi sayesinde yazdırılabiliyor.

PrintBrush
PrintBrush

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

Kodak’dan ucuz mürekkepli hepsi bir arada yazıcı

sCoRPionTR | 31 August 2010 19:10

Kodak genelde baskı ürünleri, kameraları ve film ekipmanları ile tanınsa da aslında bunlar için birçok yan ürün de üretiyor. Bunlardan biri de yazıcılar. Kodak yazıcı sektörüne gireli birkaç yıl olmasına rağmen ucuz mürekkepleri sayesinde kendine iyi bir yer edinebildi. Kodak’ın son yazıcısı ise ESP 9250 AIO.

Epson’dan Her Çeşit Kağıda Baskı

c y | 20 August 2010 15:51

Epson son olarak piyasaya çıkardığı Epson B-310N ile ofis çalışanlarına yeni bir verimlilik kazandırıyor.

Epson’un teknolojiye kazandırdığı bu harika yazıcı, her türlü kağıdı kullanabilme özelliği dışında dakikada 37 sayfa basabiliyor.
Ayrıca yazıcı, 2 kağıt tepsisiyle 650 sayfaya varan kağıt kullanımı sağlıyor.

Elektrik üreten gazete!

lazaronnie | 06 May 2010 12:33


kağıttan yapılan ilk güneş pili

mit‘de görev alan bazı bilim adamları enerji üretimi için kağıtları güneş piliyle kaplayarak yeni bir çığır açtılar.

bölüm müdürü vladimir bulovic salı günü düzenlediği basın toplantısında ürettikleri güneş hücrelerinin hala araştırma aşamasında olduğunu, ticari kullanım için üretilmesinin yıllar sürebileceğini açıkladı.

bulovic, tıpkı mürekkep püskürtmeli yazıcılardaki sisteme benzer bir yöntemle kağıdı kapladıklarını belirtti. bu şimdilik pratikte pek verimli bulunmamış. ancak gelecekte bir kağıda güneş pili özelliği kazandırmak için elyaf benzeri bir maddeden faydalanılabileceği, bunun da şimdilik maliyetleri yükselttiğine dikkat çekildi.

mit araştırmacıları, hücreleri oluştururken ışık dönüştürme verimliliği %1.5 – 2 olan karbon bazlı boyalardan faydalanmışlar.

ekmek kızartma yazıcısı

witamin | 06 April 2010 10:06

Bir yazıcı gibi tasarlanmış bu ekmek kızartma makinesi bilgisayar tutkunlarının evlerinde bulunmasını isteyecekleri bir tasarım harikası. Yukarıdan ekmeğinizi koyuyorsunuz aşağıdan kızarmış olarak düşüyor. Diğer bir deyişle ekmek yazıcısı. Berner tasarım ödüllerinde ikincilik almış.

kaynak
2

3

mürekkebi bitmeyen yazıcı prepeat

maydesign01 | 03 March 2010 13:32

prepeat
prepeat

evet japonya da geliştirilen bu yazıcı ile toner ve kartuş kullanımına son verilmiş.toner ve kartuş ihtiyacı duymadan çalışan bu yazıcının kağıtları özel bir plastik malzemeden oluşturulmuş.kağıtlarını silip tekrar tekrar kullanma imkanınızda var.özel kağıdını silebilen ve tekrar yazabilen bu yazıcının fiyatı 5500$ olarak belirtiliyor.kağıtlarının tanesi 3,3$ dan satılacağı ve bir kağıdın 1000 kez kullanılabileceği söyleniyor.

haberin videosu için buraya tıklayın.

prepeat
prepeat

kağıt israfı ve çevre kirliliğini önlemesi açısından büyük bir buluş olduğunu düşünüyorum.