bildirgec.org

bulukas

8 yıl önce üye olmuş, 26 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

Atom N450 İşlemciler Geliyor

bulukas | 30 December 2009 14:56

Netbook furyasının başlamasıyla atom işlemcilerde bir anda popüler olmuştu. İnternete girmek, ofis dökümanlarını okumak gibi günlük işlemlerin yapılabiliceği atom işlemcili bilgisayarlar günden güne yaygınlaşmaya başlamıştı.

Düşük güç tüketimi ve ucuz olması sebebiyle netbooklarda çok kullanılan atom işlemcinin yeni modeli çıkıyor. N450 ismi verilen bu yeni işlemcinin aynı N280 gibi 1.66 Ghz olacağı düşünülüyor. Emsallerinden daha küçük olan ve çok çok sessiz çalışan N450 2010 yılının ilk yarısında çıkabiliceği öngörülüyor.

Wikipedia Sesli Olucak

bulukas | 06 July 2008 12:28

Dünya’nın en büyük online ansiklopedisi Wikipedia
artık içeriklerini seslendirmeye başladı.
Şimdilik sadece sayısı anca bir kaç yüzü bulan makale seslendirildi.
Sesli olan makalelerden dinlemek için sayfanın sağ alt kısmındaki “listen to this article” yazısının hemen altında bulunan play butonuna tıklamanız yeterli.

Lost Dizisinin Oyunu ÇIkıyor

bulukas | 01 May 2007 12:33

Ubisoft ünlü Lost dizisinin oyununu yapıyor. Çalışmalar bir yıl önce başlamış ce demosu şu an hazır. Dizinin yönetmeni demosuna hayran kaldığını açıkladı. Oyun pc,ps3 ve xbox360 için geliştirilecek.