bildirgec.org

pazarlama hakkında tüm yazılar

Geleceği tahmin mümkün mü? Hem de internetten… Buyrun RecordedFuture.com

slipstream | 04 February 2011 15:58

Sadece Internet’te olanları getiren değil, geçmişi, şimdiyi ve geleceği analiz eden “arama motoru” ya da “analiz motoru”. Yani armut pişsin ağzınıza düşsün…

RecordedFuture.com
RecordedFuture.com

Internetin şeklini ciddi anlamda değiştiren arama motorlarını biliyorsunuz… Eskiden amaçsızca dolandığımız, bir sayfadan diğerine atlarken samanlıkta iğne aradığımız bir ağ vardı.

Bir tanıtım tekniği olarak Mailing

Cold Fusion | 10 November 2010 12:39

Pazarlama! yıllardır birçok uzmanın üzerine kitaplar yazdığı, üniversitelerde eğitimi verilen, hatalı yapılması durumunda ölümcül sonuçlar doğurabilen bir konu. bir ürünü üretmek hatta iyi üretmek kadar onu iyi pazarlayabilmek de önemlidir. Bu yazımızda bir ürünü doğru bir şekilde tanıtmak ve pazarlamak konusuna değineceğiz.

Son günlerde özellikle internet tabanlı hizmetler oldukça artmış durumda. internette binlerce faydalı hizmete ulaşabilirsiniz, bu durum üreticiler için dezavantaj halini almış durumda. rakiplerinizin önüne geçebilmek ve görülebilmek için yaptığınız işi en iyi şekilde tanıtmak zorundasınız. neyse ki tanıtım eskilerde olduğu kadar zor değil ama bu imkanın herkeste olduğunu da unutmamak lazım. Bir projeyi ya da ürünü interneti kullanarak nasıl tanıtabileceğinize bir göz atacağız ve son günlerin en popüler yöntemi olan Mailing’den bahsedeceğiz.

Mailing Yöntemi

Mailing içinde bulunduğumuz yüzyılın en yaygın tanıtım yollarından birisi olmuş durumda. ancak çoğu kişi mailing ile spam maili birbirine karıştır ve bu iki sistemi birbirinden ayıramayan girişimciler kâra dönüşebilecek bir projeyi mahvedebilirler. Mailing kısaca; sahip olduğunuz bir ürün ya da hizmeti elektronik posta yoluyla internet kullanan ve bir e-posta hesabına sahip olan insanlara reklam içerikli e-posta ile ulaştırma tekniğidir. ama bu işi yaparken çok ince bir çizgi, kaş yapayım derken göz çıkarmanıza sebep olabilir.

Başarılı bir mailing nasıl olur ?

Öncelikle mailing bir öcü değildir, eğer kurallarına göre oynarsanız mailing ile kâr edebilirsiniz. tek yapmanız gereken oyunu kurallarına göre oynamak. ürününüz için bir mailing taslağı oluştururken tasarıma oldukça önem vermelisiniz. tamamen metinden oluşan bir mailing taslağı ne kadar başarısız ise, karma karışık rengarenk bir tasarım da bir o kadar başarısızdır. hiç kimse resmi gazete ilanı şeklinde bir reklamı okumak istemez, okumak için de değerli vaktini harcamaz. ya da kimse ciddiyetsiz amatörce hazırlanmış reklam uygulamasını mail kutusunda görmek istemez. eğer bu işten para kazanmak istiyorsanız para da harcamalısınız. bir grafikerden yardım almak iyi bir mailing taslağı hazırlamanın anahtarıdır. tabii eğer siz bir grafiker değilseniz.

ILGI CEKICI BROSUR TASARIMLARI

cellat erdem | 18 September 2010 15:17

Brosurler profesyonel ellerde,uygun yontemlerle kullanildiginda sirketler icin mukemmel bir pazarlama araci gorevi gorebilir.Bu yazida 45 adet brosur tasarimina ulasabilir.Calismalarinizda ilham alip,basarili calismalara imza atabilirsiniz.

kaynak

Kendinizi pazarlamak için 15 ipucu

neoberg | 01 July 2010 14:15

Kendinizi pazarlamak derken yanlış anlamayın 🙂 Freelancer olmaktan bahsediyoruz.

Freelancer olmak kolay değil. Freelance çalışan tasarımcılar her gün daha da çoğalıyor, yetenek ve bilgi seviyesi sürekli yükseliyor. Bundan dolayı yarış çoğu iş alanından daha hızlı ve zorlu. Şöyle bakacak olursanız, özellikle yurtdışında tasarımcılar css ve grafik galerilerine çalışmalarını ekleyerek kendilerini sergiliyorlar. Siz bi rotayı takip etmeyin. Farklı olun, kendiniz yaratın ve kendinizi kendiniz pazarlayın.

Şu anda piyasadaki bu kalabalık arasında ayakta durmak birkaç yıl önceki kadar kolay değil ama aşağıdaki ipuçları size yardımcı olabilir.

Yeni bir Sosyal Medya Pazarlama Aracı

vectro | 26 May 2010 12:59

Bildiğimiz gibi sosyal medyanın bu kadar popüler olmasının ardından pazarlamacılar ve markalar da burada yerini almakta geç kalmadı.

keenkong
keenkong

Ama popülarite ölçme nerde en çok ne paylaşılıyor. Kimler paylaşıyor gibi konulara detaylı ve istatiksel bilgilere ulaşmak halen oldukça zor. İşte kanadalı bu oluşum bu soruna bir çözüm getirmek ve daha çok pazarlamacılar ve markalara yönelik bilgi aktarmak amacıyla yola çıkmış.

Keenkong neler mi yapıyor.
– Twitter facebookta populer konulara ulaşabilme
– facebook gruplarından gönderilen mesajları indeksleme
– müşteriye görsel sunum
– uzun süren araştırma ve sunum ve maliyetlerini ve süresi kısaltmak

2010 Blog Ödülleri

beyrek | 22 March 2010 10:00

blog ödülleri 2010
blog ödülleri 2010

Türkiye’nin önde gelen markalarının sponsorluğunda, bu yıl üçüncüsü düzenlenen 2010 Blog Ödülleri‘ne kayıtlar başladı (10 Mart 2010).
2010 Blog ödülleri; toplam 17 farklı kategoride (Aile, kadın, yemek, otomobil, kişisel, hobi, kültürsanat, teknoloji, pazarlama, topluluk, haber, eğlence, iş dünyası, moda, spor, gezi ve windows live spaces) dağıtılacak.
Başvuru kayıtları 30 Mart’a kadar devam edecek.

Bu sene, geçen senelerden (2008, 2009) farklı olarak, değerlendirme sürecinde 12 kişilik bir jüri görev yapacak.

2010’da Neler Olacak? Görüyoruuuz!

ozcantcb | 31 December 2009 10:01

İşte, Vodaco Agency’den farklı bir yeni yıl kutlaması: Görüyoruuuz. Pazarlama stratejilerine göre markaların ihtiyaçlarını görüp, uygun interaktif araçlarla hedefe ulaştıran projeler üreten Vodaco Agency, bu defa da 2010’da olacakları görüyor. Vodaco’nun sihirli yılbaşı küresindeki; pazarlama, dijital, teknoloji, spor ve ekonomi konularında yeni yılda olacak olayları, site ziyaretçileri kürenin üzerine tıklayarak görebiliyor. Küre, her tıklandığında yeni yılla ilgili farklı bir haber gösteriyor.

Küçük Bir Sermaye ile İşini Kur

CihanTurK | 21 December 2009 14:31

stok toptan ihraç fazlası ürün
stok toptan ihraç fazlası ürün

Toptan Satış Sitesi

Girişimcilere bir site önerisi; stoktoptan.com.tr

  • Stok Fazlası
  • Sezon Sonu
  • Defolu
  • İhraç Fazlası

Ürünleri toptan alabileceğiniz ihraç fazlası ürünleri alabileceğiniz bir toptan ürün satış sitesidir.

Alıntıdır;
» Tüm ürünler (207)
» Satılmış Ürünler (3010)
» Aranan ürünler (164)
» ACIL SATILIK URUNLER (3)
» BAYAN GIYIM (133)
» CANTA,AKSESUAR (3)
» CORAP, ATLI, ELDIVEN (2)
» COCUK GIYIMI (12)
» EV TEKSTILI (1)
» ERKEK GIYIMI (43)
» IC GIYIM (3)
» JEANS DENIM (17)
» TAKI VE AKSESUAR (11)
» MONT-YAGMURLUK (1)

gibi geniş bir ürün çeşitine sahiptir. Sizde ucuz ürün alıp yani yeni girişimciler az sermaye ile pazarlama işine giriş yapabilirler.

Müstakbel Sosyal Medya Uzmanları İçin Türkçe Sunumlar!

algoz | 03 December 2009 11:51

Sosyal Medya’da farklı amaçlar için faaliyet yürütmek isteyen; kurumların, kişilerin veya Sosyal Medya konusunda uzmanlaşmak isteyenlerin “başucu sunuları” olabilecek değerde ve türkçe olarak hazırlanmış sunumları, bu listede bulabilirsiniz.

Tümü, sunum ve doküman paylaşım sitesi SlideShare’de * paylaşılmış olan bu sunumlar yardımı ile, özellikle; Sosyal Medya nedir? ve Sosyal Medya’da pazarlama nasıl yapılabilir? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.