bildirgec.org

CihanTurK

11 yıl önce üye olmuş, 59 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

i̇dda’da basketbol handikabı nedir, ne demektir , nasıl oynanır

CihanTurK | 27 June 2011 10:43

i̇ddaa‘da bircok futbol sever oldugu gibi bircok da basketbol sever vardır. basketbol’da takımları dengelemek için zayıf
olarak gözüken takıma verilen bir tür sayı avantaji olarak ifade edilir. güçlü olan takımın kazanmış sayılabilmesi için
güçsüz takıma verilen sayı avantajından daha fazla sayı atmış olması gerekir.

mesela bir örnek yapalım..

710 kodlu maçta barcelona’nın idda ’da maç sonucunda oyunu kazanmış sayılabilmesi için, handikapdaki değeri
3.5 olan orandan daha fazla sayı farkı ve kesi̇nli̇kle ilk yarıyı kazanması gerekir.

Okumuş Kesimi Vatan Haini Olarak Görenler

CihanTurK | 29 October 2010 11:51

Askerlik ne olacak belli değil hala. 12 ay, 9 ay, 8 ay, 6 ay, 3 ay bir çok farklı görüş ortalıklarda dolaştı. Ortalıkta tek tip attılar süreyi medya sağolsun farklı rakamlarla kamuoyuna duyurdu. Medya insanları strese sokmaktan başka bir şeye yaramadı. 15 ay askerlık düşüyor diye sevinirken üniversite okumuş kesiminde askerliği uzayacak diye strese girmeye başladı.
Geniş bir şekilde bu yazıyı okumak isteyenler bu adresi tıklayabilir.

Türkiye’nin Yeni Hattı TTNet Mobil

CihanTurK | 28 October 2010 13:00

ttnet mobil
ttnet mobil

TTNet yeni bir hizmetiyle pazara hızlı giriyor. İnternet sektörünün devi olan ttnet şimdide telefon hattı sektörüne adım atıyor. Hem telefon hem de internet faturasını tek bir yerde toplayacak bu hattın adı da TTNet Mobil.
Piyasada olan mevcut hatlara oldukca ciddi bir rakip olacağı ve pasta paylarını değiştireceği görünüyor. Ve bu rekabette kullanıcıya yarayacağı çok açık şekilde görülmektedir. Haberin detaylarını görmek isteyenler buraya tıklayarak okuyabilir.
Umarım bu yeni hat piyasayı ciddi anlamda değiştirir. Ve sonuç olarak da kullanıcının cebine yarar.

Faydalı Program : Download Express 1.4

CihanTurK | 16 June 2010 18:41

Faydalı Program : Download Express 1.4

Artık internetten daha hızlı ve kayıpsız bir dosya indirmek istiyorsanız tam sizin işine yarayacak bir program; Faydalı Program : Download Express 1.4

Sürekli internetten bişeyler indirenler için tercih edilmesi gerek bir program. Hiç durmayın hemen indirin.

Oyun, film, dosya, program veya başka birşey indirecekseniz bu Download Express 1.4 programı indirin ondan sonra isteklerinizi bu program aracılığıyla indirin. Bu şekilde doyalarınız daha hızlı ve eksiksiz bir şekilde inecektir.

Faydalı Program : EMS Free Surfer

CihanTurK | 21 May 2010 12:16

Faydalı program serisine devam ediyorum. Bu programda internet kullanıcılarının işine yarayabilecek güzel bir işlevi olan faydalı bir program. Programın amacı internet sitelerindeki gereksiz ve can sıkıcı pop-up reklamlarını engellemesidir. Yani bu program sayesinde artık karşınıza 10 larca reklam sayfası açılmayacak. Siz bir siteye giriyorsunuz girdiğiniz an en az gereksiz 1 tane açılıyor. Bu program sayesinde bu dertten kurtulacaksınız.
Programı indirmek için burdan girip mavi olarak yazılmış program adına tıklayın ve indirin.

faydalı program : cool links 3.0

CihanTurK | 18 May 2010 14:35

Eğer sizde internette sörf yaparken kendinizi kaybediyorsanız size güzel bir teklif yani bir alternatif sunuyorum. Bu sörf programında dünyadaki en popüler sitelerinin adreslerini içinde bulunduruyor. Ve işinizi çok kolaylaştırıyor. Aramak istediğinizi hemen kolayca bulabiliyorsunuz. Şuan sörf programında 105 farklı kategori ve 4500’den fazla popüler site adresleri vardır ve her geçen gün de bu sayı artmaktadır.
cool links 3.0 denemek isteyenler buraya tıklayabilir.

faydalı program: extreme picture finder

CihanTurK | 18 May 2010 11:07

extreme picture finder

Birçok kişinin işine yarayacak faydalı bir resim bulma ve kaydetme programı. İnternette resim arayıpda bulamayanlar için güzel bir alternatif bir program… Artık resimleri tek tek araştırıp ve daha sonrada tek tek bilgisayarınıza indirmek yerine topluca yapabileceğiniz bir program bu… Resim bulmak ve kaydetmek artık çok kolay olacak. Denemede bir zarar yok çok güzel bir program denemek için burdan indirebilirsiniz…

faydalı program : webferret 5.0

CihanTurK | 17 May 2010 12:12

Kendinizi google bağlamamak için güzel bir seçenek arıyorsanız tam size göre bir program webferret 5.0 internetten gelişmiş bir arama yapmanızı sağlıyor. Artık bir araştırma yapacaksanız sadece google bağımlı kalmayacaksınız. Geniş ve detaylı bir araştırma için çok güzel bir program webferret.

Dünyada bir gelecek yok

CihanTurK | 04 January 2010 10:31

Korkutan Açıklama
Korkutan Açıklama

Dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Prof. Stephen Hawking göre;
başka gezegenler bulunmazsa insan ırkının sonunun geleceğini söylemekte.

Ünlü fizikçiye göre insanların dünyada bir geleceğinin olmadığını düşünmekte ve bu yüzdende evrendeki başka gezegenlerde konoliler kurulmasını söylemektedir. Hawking’se göre evrende dünyadan başka diğer gezegenlerde de yaşantı olduğunu düşünmektedir.