bildirgec.org

oturak hakkında tüm yazılar

Kültür Diye Sahiplendiklerimiz Aslında Neler?

bithikotsis | 22 April 2011 14:11

Toplumda sosyal kesimin en fazla benimsediği adet, gelenek, yaşayış tarzı, beğeniler, hobiler, meraklar bütünü kültür diye nitelendirilebiliyor.

Aslında bu kültür dedikleri oyle bir şey ki, memleketteki insanların akıl, ruh ve beden sağlıklarını, hayat stillerini aktarıyor insana bir bakıma. Yani bir nevi toplumsal analiz sonucunu veriyor bizlere.

Ülkem için kültür bana ne anlatıyor diyecek olursanız, eskiden yeni zamana doğru büyük bir düşüş ve sıradanlaşma, hatta basitleşme farketmekteyim. Diğer arkadaşlar bu konuda neler düşünür bilemem ama, artık kültür diye bensimsediklerimiz hep hafif alaycı şekilde yaklaşıp sonradan farketmeden kabul ettiğimiz şeyler olmaya başladı.

Çok tehlikeli bir durum aslında. Şimdi yeni ergen nesle bakıyoruz da eskisi gibi oturaklı adam sayısı epey azaldı, neredeyse hepsi bir laf bozması, Türkçe katliamı, olanı değiştirme, düzeni yıkma gibi olayların peşinde ve hep bu olaylardan kendilerine bir alay konusu ve gülme şablonu çıkarma peşinde. Bu da ister istemez kültür diye kabul ettikleri şeylerin içine gizlice çaktırmadan sızıyor.

Popo terine son!!!

Beacool | 21 August 2010 14:34

Popo terine son!!!

Gülmeyin! Arkanızda gözünüz yok...
Gülmeyin! Arkanızda gözünüz yok…

Yazın yavaş yavaş gülen yüzünü bize ters çevirdiği bu dönemde İzmir gibi sıcak (ve güzel) bir şehirde yaşayanların halen oturdukları yerde terlemeleri devam ediyor. Bilakis iş başında sürekli oturmak zorunda kalan kişilerin başına gelen bu sıkıntı günün ilerleyen saatlerinde pestile dönmüş bir arka tampon daha da ile çekilmez oluyor…

Çalışma şekli...
Çalışma şekli…

Bulunan ortamda klima filan çalışsa dahi sürekli üzerinde oturduğunuz bölgeye çok bir etkisi olmamasının yanında birçok işyeri uzun süreli klima serinliğine bile izin vermemekte. Bu noktada size tanıtacağım ürünümüz belki sizi tamamen serinletemiyor ama en azından hassas bölgelerinizin elma yanaklarının yapısına ters bir şekilde üfleyerek serinletip rahatlık sağlıyor.

Evrak çantası oturak

karbeyaz | 01 May 2008 16:08

Yanımızda bulunan evrak çantasını farklı bir şekilde kullanmaya ne dersiniz? Üzerinde bulunan kayışlar sayesinde yorulduğunuzda parmaklık veya sert bir nesneye bağlayıp içerisinde bulunan yastıklar ile sandalye olarak kullanabileceksiniz. Tasarımcıları Joan Korbes ve Denis Oudendijk.

Kurşun kalemden oturak

EcHoJanZ | 22 January 2008 18:44

Boex 3D Creative Solutions tarafından tasarlanan bu ödüllü oturak,

istendiği takdirde yerinden çıkarılıp kullanılabilecek 1600 silgili kurşun kalemden hazırlanmış. Cornwall design week 2007‘ nin en iyileri arasında yer alan bu tasarım, ofis ortamlarında gayet kullanışlı bir ürün olabilir.

Artık gönül rahatlığı ile tuvalete gidebilirsiniz..

ceteleci | 05 January 2008 13:12

Resme baktığımda ilk aklıma gelen şey bunun ısıtmalı bir klozet oturağı olduğu ve oturağın rengine göre sıcakmı soğukmu olduğunun anlaşaılacağı idi, böylece sıcak bir klozete oturacağımız biliyor olacaktık. Ama durum tam olarak öyle değil. “Thermochromatic Toilet Seat” sayesinde sizden önceki kişi işini hallettikten sonra çok zaman geçtip geçmediğini öğrenebiliyorsunuz. Özellikle halka açık kullanıma alanlarında (okul,devlet dairesi,sinema,tiyatro…) kullanılabilecek zamazingo sayesinde ;kullanabileceğiniz tuvaleti seçebilirsiniz. Zaten kim birisi tuvaletten çıktıktan sonra aynı tuvaleti kullanmak ister ki…Oturağın kırmızı rengi tuvaletin çok kısa bir süre önce kullanıldığını gösteriyor, kullanımdan sonra kırmızı olan renk sarıya dönüşmeye başlıyor bu da bize tuvaletin son kullanımın uzun bir süre önce olduğunu gösteriyor..
Kaynak: 1,2

Oturduğunuz yere izinizi bırakın

pegpeg | 29 August 2007 12:22

önce
önce

Bu kanapede nasıl oturduğunuza dikkat etmeniz gerekecek. Visual Reference Studio’dan Erin Hayne ve Nuno Gonçalves Ferreira tarafından tasarlanan, Swamp isimli bu kanape sıradışı şeklinin yanı sıra, üzerinde sizden kalan sıcaklığı göstermesi ile de ilgi çekici. İsterseniz buradan sipariş verebilir, altı hafta içinde teslim alabilirsiniz.

sonra
sonra

Giyilebilir Oturak

eminkeles | 20 June 2007 09:18

wear your seat
wear your seat

Kullanıcısı olur mu bilmiyorum ancak fransız tasarımcı Olivier Peyricot tarafından tasarlanan sırt çantası ve çocuk bezi birleşimi görünümünde olan bu alet aslında bir çeşit koltuk.

Giyilebilir Oturak
Giyilebilir Oturak

Son derece itici bir görüntüye sahip olmasının ötesinde pembe olması da kafalarda soru işareti uyandırmaya yetiyor doğrusu.

Kenwood Teknolojili WC Oturak

genaro flores | 26 January 2007 10:43

Kenwood Toto Oturak
Kenwood Toto Oturak

Japonların tuvalet maceraları biteceğe benzemiyor. Mutfak ve banyo üzerine uzmanlaşmış ünlü Japon markası Toto şimdi de oturakları Kenwood teknolojisiyle birleştirerek, 4GB SD karta kadar destek veren mp3 playerla donattı. Bu zamazingoda 18 adet fıskiye, çeşme ve su vs. sesleri işinizi görmenize (!) yardımcı olmak için önyüklemeli olarak geliyor, kaynak burada.

Kağıttan Bank

zabun | 22 June 2006 10:45

Kimin aklına gelir gazete kağıtlarından mobilya yapmak. Sormayın işte gelmiş birinin aklına. “Birlikten kuvvet doğar” sözünü doğrular gibi, o incecik kağıtlar bir akıllının elinde nasıl kuvvet bulmuş.

Flatstack furniture