bildirgec.org

karbeyaz

11 yıl önce üye olmuş, 91 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Güneş enerjisi ile çalışan araba

karbeyaz | 12 November 2008 15:25

Bilim adamlarının doğal yollarda enerjiyi nasıl elde edebiliriz sorusunun cevabını aramakta, her geçen günde yeni bir icat geliştirmekteler.. Petrol rezervlerinin azalması ile araçları en doğal enerji olan güneş enerjisi ile çalıştırmanın hem verimli hem de bitmeyecek bir enerji oluşundan yola çıkan Kim Gu-Han güneş enerjisi ile çalışabilecek araba tasarladı.

Güneş enerjisini toplaması için yapılan kanatları, enerjiyi içine çekerek arabanın ihtiyacı olan petrol yerine kullanılabilecek. 2008 in en iyi tasarım ödülüne hak kazanan Helios geleceği aydınlatmada önemli role sahip olacağa benziyor. Diğer tasarımlarını görmek için buradan bakabilirsiniz..

Bitkileriniz hep yeşil kalsın

karbeyaz | 08 November 2008 23:22

Çiçekler ve bitkiler doğanın vaz geçemediği bitki örtüsüdür. Birde bunları bahçemizde, ev ve iş yerimizin baş köşesinde olduğunu düşünürsek ne kadar da hoş görüntüleri oluyor. Fakat bitkiler zararlı hayvanların saldırısı veya bakımının yapılmamasından dolayı zarar görüyorlar. Bitkilerin zarar görmesini bir nebze de azaltmak için tasarlanmış olan bu muhteşem zamazingo sayesinde bitkinin su istediğini cep telefonunuza haber verebiliyor. Sadece $ 99.95

Rahatını düşünler için yaylı koltuk

karbeyaz | 07 November 2008 11:36

Teknoloji rahatlığı da beraberinde getirmeye devam ediyor. İşte bunlara bir yenisini Oki elektrik sanayisi tarafından geliştirilen Oki leopar koltukları oldu. Üzerine oturan kişinin yapısına göre şekil alıp kalkınca da insan bacağını temel alarak yapılan yaylı bacakları (Uses Robotic Leg) sayesinde rahat kalkmanızı sağlıyor.

Kas ağrılarının tedavisi hiç bu kadar zevkli olmamıştı

karbeyaz | 21 October 2008 15:38

Tenis, voleybol, golf gibi spor oyunlarında omuzda meydana gelebilecek yumuşak doku zadelenmelerinin tedavisi için tasarlanmış olan kas ağrı giderici tekrar şarl edilebilir lityum-iyon pil ile 6 saat boyunca çalışabiliyor. kızılötesi ışınların derinin içerisine girmesi ile kan akışını düzenli hale getirip, tahrip olan bölgenin hem acısını dindiriyor hem de en kısa zamanda tedavisini gerçekleştiriyor. Bu muhteşem zamazingo sadece $ 129.95

notlarını broong’ta paylaş…

karbeyaz | 27 September 2008 08:00

kısa yazıları, resimleri, videoları, haritaları ve linkleri kolayca oluşturup, paylaşabileceğiniz broong bir nevi post-it leri çevrimiçi kullanabileceğiniz bir servis. Arama kutusundan daha önce girilmiş girdileri kolayca arayıp, ulaşabiliyorsunuz.. Denemek için buradan kayıt olabilirsiniz..

Eviniz için güvenlik sistemi

karbeyaz | 10 September 2008 17:00

Evde olmadığınız anlarda evinizi izleyebilmeniz artık çok kolay. İster cep telefonunuz aracılığı ile isterseniz internet üzerinden çalıştırılıp kontrol edilebilen kapı kollarını en son çizgisiyle sizlerin hizmetine sunuyor. SSL koruması ve 128 bit şifreleme kullanan kilitler, tek bir erişim koduyla kapı kolundaki düğmeler dosdoğru bağlantı noktasına iletiyor. Eve gireni sana mesaj yoluyla uyarıyor. Bu muhteşem zamazingo 299$

Mikrop Temizleyici

karbeyaz | 06 September 2008 17:07

Mikropları görmenin çıplak gözle mümkün olmadığını biliriz ve bir evdeki imkanların mikroplardan kurtulmak için pek yeterli olmadığının da farkındayızdır. Evlerde mikroplardan kurtulmak için tasarlanmış olan Germ Guardian iyi bir çözüm olabileceğe benziyor. Şarj edilerek çalışan kablosuz elektik süpürgesinin şarj ünitesi, içerisinden geçen havayı UV ışınlarına maruz bırakıyor. Böylece işlediği havadaki mikropları %99 oranında inaktive ediyor.

Rüzgar ile Elektrik Üretmek

karbeyaz | 06 September 2008 16:45

Evler için özel tasarlanmış olan, rüzgardan elektrik elde etmemiz için kullanılan bu zamazingo elektrik ihtiyacınızı bir nebze de olsa karşılayacak. Dış mekanlarda, özellikle park ve lunaparklarda istifade edilebilmesi kullanım alanının genişliğini gösteriyor. Nasıl kullanıldığını görmek için buraya bakabilirsiniz.

SensoGlove ile atışlar tam isabet

karbeyaz | 11 August 2008 12:19

Golf oynamayı çok seviyor ama bir türlü istediğiniz atışları yapamıyorsanız golf hayranları için tasarlanmış olan SensoGlove artık atışlarınızı daha iyi yapmanızı sağlayacak. SensoGlove her parmakta ayrı ayrı algılayıcılar sayesinde LCD ekranına atış yapma şeklini göstererek atışın düzenli olmasını ve hassas bir atışla skorları artırmasını sağlıyor. Bu zamazingo $ 99.