bildirgec.org

ufopilotu

12 yıl önce üye olmuş, 582 yazı yazmış. 1218 yorum yazmış.

pixlr kullanın

ufopilotu | 28 February 2011 20:03

pixl web erişiminizin olduğu her yerde fotoğraflarınızı çevrimiçi bir şekilde düzenleyebileceğiniz bir site.

üyelik alarak, eski dosyalarınızı da daha sonra düzenleyebilmek amacıyla koruyabilirsiniz. düzenlediğiniz fotoğrafları kullanıcı tarayıcısında tuttukları için fotoğraflarınız yalnızca sizin pc ya da laptoplarınızda kalıyor.

nasıl kullanılabileceğini görmek için ictpublish üzerinden videolarını izleyebilirsiniz.

İnternette olmalı dediğiniz teknoloji nedir?

ufopilotu | 11 December 2009 10:33

merhaba;
internet hayatımızın çok farklı alanlarına yardımcı olan bir araç.

banka işlemleri, e-ticaret, eğlence, bilgi edinme gibi birbirinden farklı çok farklı kavramlarla içli dışlı oluyoruz.

ancak benim merak ettiğim internetin sizce daha ne kadar gelişmesi gerektiği. mesela hem evden hem gsm operatörlerinden yani her yerden bağlanılabilen internet, size ne gibi bir teknoloji sunmalı ki bu kabul görebilsin.

online oyunlar, iptv, web tv kanalları, podcasting.. gibi teknolojinin olanaklarını kullanan milyonlarca insan var ve bu kullanıcı kitlesine hizmet eden teknolojiler üzerine sizce nasıl bir teknolojik yapı ya da imkan güzel olurdu da tadından yenmezdi?

+20 Harika Flash Resim ve Fotoğraf Galerisi

ufopilotu | 16 March 2009 16:48

resim ve fotoğraf galerileri konusunda hem javascript hem css hem flash teknolojilerini sıklıkla kullananlarımız vardır. bu yüzden favori seçeneğim olan flash galerileri konusunda ek bir kaynak olarak bu bildiriyi yazmak istedim.

daha önce yazdığım javascript resim galerisi, flash resim galerisi ve hollanda kökenli şu sitede bulduğum html ve flash örneklerini hala çok beğenmekle beraber flash teknolojisini kullanan +20 flash galerisini daha uzun uzun inceleyeceğinizden eminim.

%100 ücretsiz olan flashgaleri örneği daha önce bildirgec’te incelenmiş ve büyük beğeni almıştı. 11kb’lık boyutu da dikkat çekici.