bildirgec.org

eminkeles

11 yıl önce üye olmuş, 451 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Uyku İhtiyacına Son

eminkeles | 29 December 2007 10:16

Uyku Kokusu
Uyku Kokusu

Amerikan savunma bakanlığının resmi araştırma kuruluşu Darpa‘da yapılan araştırmalar neticesinde koklandığında onlarca saat uyuma ihtiyacını karşılayan bir sprey geliştirildi. Wired dergisinin haberine göre Orexin A ismi verilen sprey uyku ihtiyacının yerini karşılamasıyla ve hiçbir yan etkisi olmamasıyla oldukça önemli bir buluş olarak belirtiliyor.

Şarj İstasyonu

eminkeles | 29 December 2007 09:26

Şarj İstasyonu
Şarj İstasyonu

Daha önce burada da bahsedilen çoklu şarj aletinin yeni bir versiyonu 50 dolara satışa sunuldu. Beş farklı elektronik cihazı aynı anda şarj etme imkanı sunan şarj istasyonunu benzerlerinden ayıran özelliği şık tasarımı.

[Kaynak]

Garaj Kapınızı Parmak İzinizle Açın

eminkeles | 26 December 2007 17:10

Smart Touch
Smart Touch

Parmak izinizi okutarak garaj kapınızı açmanıza yarayan Smart Touch [Akıllı Dokunuş] 130 dolar civarında bir fiyata sahip. Üç basit adımla 20 adete kadar kullanıcı tanımlamak veya mevcut kullanıcıları sistemden silmek mümkün. Merak edenler için Smart Touch hakkında daha detaylı bilgiler burada.

[Kaynak]

USB Bellek

eminkeles | 26 December 2007 09:00

Bandi USB Disk
Bandi USB Disk

Koreli Zyrus firması tarafından üretilen şeker görünümlü bu alet aslında taşınabilir bir bellek. Tasarımı ile benzerlerinden farklılaşmaya çalışan bandi usb 2.0 bellek kullanıcılarına 2gb hafıza, 18mb okuma ve 4.5 mb yazma hızı özellikleriyle sunuluyor.

Philips Yaşayan Renkler

eminkeles | 25 December 2007 12:00

Philips Living Colors
Philips Living Colors

Philips tarafından üretilen bu lambaya living colors (yaşayan renkler) ismi verilmiş. Bu videoyu izleyince bunun sebebi çok net bir şekilde anlaşılıyor ama kısaca anlatmak gerekirse bir uzaktan kumanda ile kontrol edebildiğiniz lamba içindeki LED’ler sayesinde bulunduğunuz ortamı sizin istediğiniz renkte aydınlatıyor. Philips‘in 215 dolara satilan bu basit ama etkileyici ürününü buradan daha ayrıntılı biçimde inceleyebilirsiniz.

Pırlanta Kaplama Kulaklık

eminkeles | 25 December 2007 08:00

idiamond
idiamond

Parayı nereye harcayacağını bulamayanlar için tasarlanmış olan iDiamond kulaklık, müzik dinlemenin ötesinde bir işe yaramıyor. Bu kulaklığı özel kılan ise 18 ayar altından ve 204 adet elmastan oluşması. Dünyanın en pahalı iPod’unu tasarlayan Norveçli kuyumcu Thomas Heyerdahl tarafından tasarlanan bu kulaklığa sahip olmanın cezası sadece 6400 dolar. Bu kulaklığa sahip olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekiyor çünkü sadece 1000 adet üretilmiş.

Elektronik Fotoğraf Çerçevesinden Daha Fazlası : Pixxa

eminkeles | 24 December 2007 12:00

Elektronik Fotoğraf Çerçevesi
Elektronik Fotoğraf Çerçevesi

Klasik fotoğraf çerçevelerinden elektronik olanlara geçiş uzun zaman önce başladı ve üreticiler artık ürünlerini farklılaştırarak bu pazardan daha çok pay kapma yarışında. Bu ürünlerin son örneği Ality Dijital Ev Gereçleri tarafından üretildi ve wireless pixxa ismi ile piyasaya sunuldu. En can alıcı özelliği kablosuz ağlara bağlanabilmesi sayesinde arkadaşlarınızdan, ailenizden ve yakınlarınızdan, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar anlık mesajlaşma uygulaması sayesinde fotoğraf alabilmeniz ve onlara fotoğraf gönderebilmeniz. Sekiz inch büyüklüğünde bir LCD ekrana sahip Pixxa sahiplerine ayrıca 50 MB büyüklüğünde yaklaşık 600 fotoğraf kapasiteli online bir albüm hizmeti sunuyor.

Kredi Kartı Okuyan Cep Telefonu

eminkeles | 23 December 2007 13:54

Kredi Kart Okuyuculu Cep Telefonu
Kredi Kart Okuyuculu Cep Telefonu

BiasharaPhone MTT 1581, bir cep telefonu olmanın ötesinde arka yüzünde kredi kartı okuyucu barındıran bir zamazingo. Arkasında kredi kartı okuyuculu bir telefonu ne yapayım diye düşünüyorsanız eğer bu ürünün pazarlamacılar ve taksiciler için tasarlanıp üretildiğini belirtmekte fayda var.

300 adete kadar kredi kartı bilgisini saklayabilen telefon yaklaşık 150 gram ağırlığında ve akıllı telefonlara yakın büyüklükte. Ayrıca kablosuz bir yazıcıya bağlanıp müşteriye işlemin fişini verme imkanı da sağlıyor.