bildirgec.org

genaro flores

6 yıl önce üye olmuş, 46 yazı yazmış. 8 yorum yazmış.

En çok okunan bloglar nerede host ediliyor?

genaro flores | 24 Ağustos 2008 09:06

Blog sahibi olup ta okuyucu sayınızı arttırdığınız zaman hosting konusunun önemi de artıyor. Ülkemizde kaliteli ve güvenilir barındırma hizmeti sağlayan firmalar var fakat fiyatları el yakıyor. Bu yüzden ben de dahil birçok blog yazarı yabancı kaynaklı sunuculara yöneliyor. Geçenlerde problogger‘da dünya üzerinde en çok okunan blogların nerelerden barındırma hizmeti aldığına dair bir yazı vardı. Oradan edindiğim ilginç bilgileri paylaşmak istiyorum. Birinci sırada mediatemple geliyor, TechCrunch, Mashable gibi bloglar da dahil olmak üzere birçok ünlü bloga mediatemple hizmet veriyor. Şaşırtıcı olan Blogspot üçüncü sırada yer alırken ilk 100 blog içerisinde Wordpress.com‘un sağladığı hizmeti kullanan ise bulunmuyor. Listenin tamamına, ilk 100 blogun hangi firmayı tercih ettiğine WhoIsHostingThis‘da ki ilgili yazıdan ulaşabilirsiniz.

Kuşun Geçirmez Sütyen

genaro flores | 06 Ağustos 2008 10:32

Kuşun Geçirmez Sütyen
Kuşun Geçirmez Sütyen

Almanya’da mesleği polislik olan kadınlar için özel bir korunma metodu düşünülüyor. Önümüzdeki iki ay içerisinde test edilecek sütyenler kurşun geçirmez olarak tasarlandı. Dört farklı ölçüde imal edilecek bu sütyenlerin yapımında pamuk, polyester, spandeks ve polyamid kullanılacak. Ayrıntılar için link.

Taşınabilir dijital fotoğraf çerçevesi

genaro flores | 04 Ağustos 2008 13:55

Coby Digital Photo Viewer
Coby Digital Photo Viewer

Daha önce birçok masaüstü versiyonunu gördüğümüz bu ürün yanınızda taşımanız için geliştirilmiş. Coby Electronics tarafından tasarlanan ürüne 60 kadar JPEG, GIF ve BMP formatında resim veya fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. Pembe, mavi, siyah ve kırmızı renklerdeki ürünün satış fiyatı ise makul, $30. 1,5″ lik bir ekranı ve slayt gösteri modu da olan ürün hakkında detaylı bilgiyi www.cobyusa.com adresinden alabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Bisiklet mi, Scooter mı?

genaro flores | 02 Ağustos 2008 13:51

Mogoscooter
Mogoscooter

Bu bir bisiklet mi yoksa bir scooter mı? Aslında buna Mogoscooter diyorlar. Bir bisiklet ve scooter birleşiminden oluşan aracın büyük bir ön tekeri ve ona nazaran oldukça küçük bir arka tekeri mevcut. Bisiklet gibi fren takımı mevcut olmasına rağmen pedalları yok ve scooter gibi kullanılıyor. Sarı, kırmızı ve mavi renkleri olan Mogoscooter yaklaşık $300 gibi bir fiyata satılacakmış. Bence böyle bir araç için çok yüksek bir bedel ama yakında klonları çıkarsa fiyatı düşebilir. Detaylı incelemek isteyenler için: www.mogoscooter.com

Yeni bir klon: NCKIA 6500

genaro flores | 02 Ağustos 2008 13:00

NCKIA 6500
NCKIA 6500

NCKIA 6500 besbelli Nokia 6500 classic modelinin bir kopyası. Dört band destekli; GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz ve 2.2 inçlik bir ekrana sahip. FM radyosu, bluetooth bağlantısı, microSD kart yuvası ve dahili ses/görüntü oynatıcısı özelliklerini bünyesinde toplayan cihaz yaklaşık $104 gibi bir fiyata satılıyor. Nokia 6500’ün satış fiyatı ise yaklaşık $320. Gold veya black modellerinden birini seçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için burası http://www.ipmart.com. Bu Çinlileri durduracak kimse yok mu?

WeGame: oyuncu tutkunları için video paylaşımı

genaro flores | 13 Ocak 2008 23:46

WeGame
WeGame

WeGame, youtube tarzı yeni bir video sitesi ama bu sefer sadece oyun tutkunlarının ilgisini çekeceğe benziyor. Çünkü burada sadece oyun oynarken kaydettiğiniz video görüntüleri paylaşıyorsunuz. Üye olup kendi programını indiriyorsunuz ve bu programla oyunlarınızda paylaşmak istediğiniz zaman dilimlerini kaydediyorsunuz. Dilerseniz HD Mode’u seçerek yüksek çözünürlüklü kayıt ta yapabilirsiniz. Desteklediği oyunlar ise şöyle sıralanmış;

Battlefield 2
Battlefield 2142
C&C 3
Call of Duty 2
Call of Duty 4
Crysis
CS 1.6
CS: Source
DoD: Source
Garry’s Mod
Guild Wars
Half-Life 2
Hellgate London
Misc Gaming
Portal
Quake Series
Second Life
Silkroad Online
Team Fortress 2
Warcraft 3
Wolfenstein: ET
World of Warcraft.

Site ile ilgili gelişmeleri blogundan takip edebilirsiniz.

WordPress’inizi Güncelleyin, 2.3.2 geldi

genaro flores | 31 Aralık 2007 14:13

Çok sevgili blog platformumuz Wordpress 2.3.2 versiyonu olarak güncellenmiş bulunmakta. Taslak olarak kaydedilen yazılarla ilgili bazı hataların düzeltildiği ve bazı güvenlik açıklarının giderildiği söyleniyor. Değişimleri ayrıntılarıyla görmek için Wordpress Track‘i ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ufak bir bonus olarak Wordpress 2.3.2 ‘de özelleştirilebilir DB hata sayfası bulunuyor. Kendi hazırladığınız taslağı wp-content/db-error.php olarak Wordpress’in kullanması için kaydedebilirsiniz. Yeniliklerin tamamını buradan görebilir ve son sürümü buradan indirebilirsiniz.

Orgazm Alarmlı Saat

genaro flores | 30 Kasım 2007 08:38

Orgasmo Clock
Orgasmo Clock

Her sabah bir kadının orgazm sesi ile kim uyanmak ister? Eğer isteyenler olursa Orgasmo Clock u £12.99 vererek satın alabilirler. Tabi uyanacağınıza garanti vermiyorlar, bu sesler belki rüyalarınızı da etkileyebilir, töbe töbe.. ek kaynak.

Seyahatte Yanınızda Bulunsun

genaro flores | 29 Kasım 2007 09:49

SteriPEN AdventurerSteriPEN Adventurer

SteriPEN Adventurer ve SteriPEN Traveler daha önce duyurulan steril su temizleyicisinin yarısı boyutlarında. Daha hızlı ve hafif olması, kullanımının daha kolay olması da artı özellikleri. Anlık su ihtiyacınızı karşılamak için herhangi bir kaynaktan temin ettiğiniz suyu temizleyerek (toz ve tortular hariç, tek hücreli organizmalardan temizler) içilebilir duruma getiriyor. Seyahatlerde yanınızda bulunabilir. Fiyatı ise $129.95. Opsiyonel olarak güneş enerjisi ile şarj olmasını sağlayan kutusuyla da satın alabilirsiniz, bunun fiyatı ise $49.95. ek kaynak 1 ve 2.

Solar Charging Case
Solar Charging Case

Modern Bir Demlik Tasarımı: Sorapot

genaro flores | 28 Kasım 2007 16:48

Sorapot - Basit Modern Demlik
Sorapot – Basit Modern Demlik

Hayalgücü yüksek, yaratıcı mutfak ürünleri tasarımcıları hayatımızı renklendirmek için çalışıyor. Sorapot, kapasitesi ufak gibi görünse de demlik olarak iş yapar gibi duruyor. Ürüne sahip olmak isteyenler $50 lık kaparo ödeyerek alabilirler. Nasıl kullanacağınızı ayrıntılı olarak joeyroth ‘dan öğrenebilirsiniz.