bildirgec.org

otomotiv hakkında tüm yazılar

Sesli görüntülü dijital dergi FULL !

mert esen | 08 June 2010 12:07

Digital Tree Publishingekibinin ilk dijital dergisi Full artık online! Şimdiye kadar olan dijital dergilerden farklı bu Full dergisi. Teknik ve tasarım olarak kendini ayrıştırıyor. “seyret! oku! dinle!” diyen 3 maymunun temsil ettiği Full, ses, görüntü ve yazının mükemmel birleşimiyle karşımızda…

Hızlı hayat dergisi olarak geçen Full dijital dergide: hızlı otomobiller, güzel kadınlar, sinema, müzik, oyun ve yeni teknoloji hakkında son haberlere ulaşabiliyoruz.
Facebook sayfasındanda Full’u takip edebiliyoruz.

Aynı grubun Muzik dergisi, MIX ve Sinema dergisi, FIN de çok yakında online olacakmış. Heyecanla bekliyorum. Bilgisayarınızın sesini açmayı ve butonları keşfetmeyi de unutmayın!

Autodesk 2010 daki yenilikler

maydesign01 | 16 January 2010 13:21

autodesk 3ds max 2010
autodesk 3ds max 2010

Autodesk 2010 yılında ürün yelpazesini genişleterek müşterilerine daha profesyonel çözümler üretmeye başladı.Özellikle günümüz de animasyon,3d filmler çok tutulmaya başladı,autodesk de bu gelişmeleri yakında takip ediyor.
1-Autodesk 3ds Max 2010
Gerçeklerinden ayırt edilmesi zor karakterler ve mekanlar tasarlamanızı sağlayan özel efektlerle ilgi çeken sahneler,ödüllü fimler için kullanılan 3d modelleme programı.
2-Autodesk Maya 2010
Geliştirilmiş modelleme araçları ve kaplama özellikleri ile hayal gücünüzdeki 3d karakterleri canlandırmak için iddalı bir program.

autodesk maya 2010
autodesk maya 2010

3-Autodesk Showcase Professional
Projelerinizi hayata geçirmeden önce,ürünlerinizi gerçek ölçüleri,farklı model yelpazesiyle kusursuz olarak digital ortamda oluşturun ve müşterilerinize sunun.

autodesk showcase professional
autodesk showcase professional

4-Autodesk Alias Outomotive
Otomotiv sanayisinde yeni modelller,farklı konseptler de çalışmak için tasarlanmış 3d modelleme programı.

autodesk alias outomotive
autodesk alias outomotive

Autodesk in diğer ürünlerine ulaşmak ve bilgi sahibi olmak için buraya tıklayın.

Yola Yapışan Tekerlek

mkaderoglu | 22 June 2009 10:51

Esnek Teker
Esnek Teker

Bu tekerlek sayesinde virajlarda ve savrulmaya sebep olacak yerlerde güvenle yol alabilirsiniz. Geliştirilmesinde insan ayağından esinlenen tasarımcı Charlie Pyott koşarkan keskin bir viraja giren insan ayağının bilekten nasıl büküldüğünü araştırıp aynı yönetimi araçlar için geliştirmiş. Detaylı video ve tanıtım için internet sitesine girebilirsiniz.

BMW ‘dan AK-47’ye karşı koyabilen X5 Security Plus

feverinlove | 05 May 2009 13:19

BMW, üretime sunduğu BMW X5 Security Plus ile VPAM-APR 2006 6. sınıf kurşun geçirmezliközelliğini sunan ilk otomobil üreticisi oldu. Zırhlandırma dışında arka görüş kamerası ve aracın dışarısıyla iletişimini kurmasına yarayan intercom sistemini gösterebiliriz. Ayrıca basınç düştüğünde, lastikler vurulduğunda ya da darbe aldığında otomobil 80 kilometre/saat hız civarında 150 kilometre kadar yoluna devam edebiliyor. Haberin devamı ve daha çok fotoğraf için tıklayınız.

Köpekbalığı Karaya Çıktı

nzright | 13 August 2008 10:08

Temsa kuruluşunun otomotiv kolu olan Mitsubishi; Yeni Lancer ürünü için hazırladığı Köpekbalığı Karaya Çıktı isimli websitesi etkileyici müziğiyle dikkat çekiyor.

İçeriğinde test sürüşü formu; yetkili satıcılar iletişim bilgileri ve yeni Lancer tanıtım bilgileri bulunan sitede ayrıca eğlence bölümü de bulunuyor. Eğlence bölümünde; Lancer ile yarışabilir, duvar kağıtlarını yükleyebilir ayrıca reklam filmlerini de izleyebilirsiniz.

Savaş Tankı İle Şehir Trafiğinde Yolculuk Yapmak

Culture Orange | 30 July 2008 13:47

Eski savaş tankı ile şehir turu yapıyorlar. Alışverişe ve gezmeye 1975 model bir savaş tankı ile gidiyorlar. Tankı 2 yıl önce antika 2 silah karşılığı aldığını söyleyen Joachim tankı kullanabilmek için gerekli olan E sınıf ehliyetide aldığını ve tankın silah fonksiyonlarını devre dışı bıraktığını söylüyor. Ayrıca baba,aracın geniş ve uzun olduğundan dolayı şehir trafiğinde kullanımı biraz zahmetli olması ve alışveriş merkezlerinde park yeri bulunamamasını bir sorun olarak görmüyor üstüne birde zorluk çekmediğini dile getiriyor.

Süpermarketler -3

kapuska | 29 July 2008 09:18

Kazara ilk buraya gelenler için: 1. bölüm, 2. bölüm

Henüz 14 yaşındayken okulunu bırakan (N. S. gibi..) ve bir bakkal mağazasında tezgahtarlık yapmaya başlayan Clarence Saunders’ın belki de en büyük özelliği egitimini tamamlayamamış olsa bile içinde olan üstün gözlem yeteneği ve problemlere getirdiği yenilikçi çözümlerdi. Dükkandaki görevi, o zamanlar birebir olan alıcı-satıcı diyaloğunda müşterilerin siparişlerini alıp bunları hazırlamak ve istek olduğunda, eh bir de patronu izin verirse, bahşiş aşkına paketleri evlere teslim etmekti.

o günlerden bir bakkal dükkanı
o günlerden bir bakkal dükkanı

Ne var ki, 18 yaşını doldurduğu gün, artık kalfalığını yaptığı işten sıkılmış, hem biraz gezmek hem de şansını başka yerlerde denemek için ülke çapında satış yapan bir toptancının yanında işe başlamıştı. 4 yıl kadar ülkeyi dolaşıp bu işten de sıkılınca, 1905’te yine başka bir toptancının ama bu sefer şehiriçinde, satış memurluğunu yapmaya başladı.

Beyaz şarapla çalışan araba

Chat Noir 1 | 04 July 2008 11:03

Biz benzine para bulamıyoruz, beyaz şarapla çalışan arabayı ne yapalım diyebilirsiniz. Ama hem çevreci hem de bir prens olsaydınız böyle demezdiniz elbet.Tabi sevgilinizin beyaz atlı prensi olabilirsiniz orası da ayrı. Gelelim konumuza; Prens Charles, Aston Martin marka arabasında yakıt olarak beyaz şarap ve peynir karışımından elde edilen çevreye en az zarar veren çevreci bir yakıt kullanıyormuş. Benim bildiğim Fransızlar şarabın yanında peynir yiyerek keyif yapmayı pek severler. Ama İngiltere de durum farklı anlaşılan.Ne diyelim zevkler ve renkler tartışılmaz. Bu arada çevreci yaklaşımından dolayı kendisini tebrik ederim. Bizler arabamızı beyaz şarapla çalıştıramayız belki ama kurşunsuz benzin kullanarak çevreye daha az zarar verebiliriz.