bildirgec.org

guney01

11 yıl önce üye olmuş, 141 yazı yazmış. 5 yorum yazmış.

ABD iş imkanları çoğalıyor

guney01 | 14 September 2010 14:39

Amerikada çalışmak isteyen iş arayan arkadaşlar çoğunlukla aracı kurumlar ile binlerce dolar harcadıktan sonra çoğunlukla mutlu sona ulaşıyorlar. Neden diye soracak olursanız, göçmen politikaları sürekli değişen gelişmiş ülkeler her zaman göçmen çalışana ihtiyaç duymakta. Örneğin Amerika hükümeti her yıl 50 bin dolaylarında göçmeni ülkesine çalışmak ve vatandaşlık vermek amacı ile kabul etmekte. Her ne kadar Obama’nın göçmen politikasıtepki çeksede göçmensiz gelişmiş bir ülke düşünülememekte.

Amerikada çalışmak
Amerikada çalışmak

Özelleştirme çözüm olsaydı Türk Telekom zarar ederdi

guney01 | 21 April 2010 10:08

Satışı ile birçok tartışmaya neden olan, satılsada hala Türk telekom ismini kullanması ile biraz ğıcıklık yaratan, tüm bunlar yetmezmiş gibi 1 yıllık kazancı ile elden çıkardığımız Türk Telekom kendi kulvarında yapılan sıralamada dereceye girdi. Adana’da oturanlar bilir, şimdilerde bütün sokaklarda harıl harıl bir çalışma var. Türk Telekom fiber optik kablo yenilemesi yapıyor. Yapılan yatırımı çalışmalardan ufacık çocuk bile anlar.Birçok kişinin hala aklından çıkaramadığı şu soru benimde aklımda “bu kadar karlıydıda neden sattık?

2010 istihdamda toparlanma başlıyor

guney01 | 19 April 2010 21:32

2010 yılının gelmesi ile beraber ekonomik krizin yaralarını sarmaya devam eden büyük şirketler toparlanma sürecinde yeni

Teknosa yeni mağazalar açıyor
Teknosa yeni mağazalar açıyor

mağazalar açıp yeni personel alımı ile ilgili açıklamalar yapıyor. Buna birazda reklam yapılması desek yanlış olmaz, çünkü istihdama katkı amacı taşıyan en ufak haberler bile gerek görsel gerek yazılı medyada büyük yer buluyor.Teknosa mağazalarımızda 300. şubesini açtığını duyurarak personel alımı yapmaya devam ettiklerini duyurdular. bir çok iş arayan arkadaş internetten teknosa mağazası iş başvurusu yapmakta. sizde teknosa iş başvurusu yapmak isterseniz vereceğim bu bağlantı size yardımcı olacaktır.

Pahalı yaşıyoruz velhasıl

guney01 | 13 November 2009 14:11

Pahalı benzin, pahalı iletişim, pahalı eğitim, sağlık, ulaşım derken şimdide pahalı canlı hayvan yani koyunla tanıştık. o kadar olmuş ki Dünyanın en pahalı 2. koyunu Türkiyemde satışa çıkmış. Dünyanın en ucuz koyununu siz tahmin edin, bildiniz tabiki ABD.

Koyun potansiyelimiz
Koyun potansiyelimiz

Nasıl oluyorda Dünyanın önde gelen koyun potansiyeline sahip oluyoruzda en pahalı koyun fiyatıda bizde oluyor. işte birkaç açıklama;

Kırmızı et fiyatlarına kim dur diyecek

guney01 | 28 October 2009 23:46

kırmızı et politikası
kırmızı et politikası

Kırmızı et fiyatlarının yükselmesinde elbetteki sadece bir neden bulunmuyor. Üretici girdilerinin pahalı olması, Üretici azlığı, Birim hayvandan alınan verim düşüklüğü gibi zincirleme nedenler şimdilerde bize et pahalılığı olarak yansımakta. Markette az çok et alışverişi yapan bizlerin aklına belki ufak çözüm önerileri gelebilir, örneğin;

  • Çifçi girdi fiyatlarını düşürmek
  • et fiyatlarını et ve balık kurumu belirlesin
  • ucuza et ithalatı
  • besiciye kredi verilsin

gibi…

KKK subay alımı yapacak

guney01 | 28 October 2009 10:50

subay alımı
subay alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 138 adet subay alımı yapacaktır. bir bölümü muazzaf olarak alınacak subayların 100 den fazlası 4 yıllık lisans mezunu alımı ile gerçekleşecek. 1 kasıma kadar sınav başvurusu yapan adaylar 4 kasımda subaylık yazılı sınavına girebilecekler. detaylar ve başvuru koşulları için buraya tıklayınız.

Trt 180 kişi alacak

guney01 | 20 October 2009 13:01

TRT personel alacak
TRT personel alacak

Türkiye radyo televizyon kurumu yaptığı açıklama ile 180 adet personel alacağını duyurdu.Sınav ile;

10 Stajyer Spiker, 40 Stajyer Muhabir, 60 prodüksiyon hizmetleri ağırlıklı çalışmak üzere Yapım ve Yayın Görevlisi, 15 kurgu ağırlıklı çalışacak Yapım ve Yayın Görevlisi, 15 ses ağırlıklı görev yapacak Yapım ve Yayın Görevlisi, 20 ışık ağırlıklı iş yapacak Yapım ve Yayın Görevlisi ve 20 resim seçici ağırlıklı görevde bulunacak Yapım ve Yayın Görevlisi

alınacak.9 ekim son başvuru tarihi olan sınav için 2008 kpss sınavına girmiş olmanız gerekmekte. ve yine her zaman olduğu gibi sınava girebilmemiz için 50 tl sınav ücretini gözden çıkarmamız gerekmekte. sınav ile ilgili detaylı bilgilere buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bursa Anatolium Avm açılıyor

guney01 | 19 October 2009 13:01

Bursa Anatolium Avm - Leroy Merlin
Bursa Anatolium Avm – Leroy Merlin

Ama ne açılış, daha açılmadan 6000 kişiye iş imkanı sağlayabileceğini duyuran Bursa antolium avm yetkilileri 2010 yılı başında açılacak alışveriş merkezi için çok iddialı konuştu. 84bin metrekare alana sahip olacak avm inşaat süresince 500 kişiye istihdam sağlanmış, açıldıktan sonrada tüm iş alanları ile 6000 kişiye istihdam sağlayacak.Tüm Dünyada 300 mağazasında 58 bin kişiye iş imkanı sağlayan Leroy merlin firması Romanya ve Ülkemizdede mağaza açıyor.Eğer sizde şu sıralar işsizlik yükü altında bulunuyorsanız Bursanın en büyük avm’sinde şansınızı deneyebilir, kariyerinizi Leroy merlin şirketinde daha üst seviyelere yukseltebilirsiniz. leroy merlin iş başvurusu için yada daha anlaşılır dil ile Bursa anatolium eleman alımı için buradaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilir online olarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bursa Anatolium Avm - Leroy Merlin
Bursa Anatolium Avm – Leroy Merlin

Yararlı bağlantılarımız:
Ülker kariyer – ülker iş başvuru
Teknosa iş başvurusu

Adalet Bakanlığı yeni personel alımı yolda

guney01 | 15 October 2009 14:30

Adalet bakanlığı personel alımı
Adalet bakanlığı personel alımı

Adalet bakanımız Sadullah Ergin adalette yaşanan yavaşlığı azaltmak amacı ile 13 bin adet yeni personel alımı yapılacağını duyurdu. Bu eleman alımı ile adaletteki yavaşlık yuzde 30 dolayında azalacak. Bu alımla beraber hem yargıdaki yavaşlık hızlanacak hemde ülkemizin işsizlik derdi bir nebze azalacak.2010 kpss sınavından sonraki genel alıma yetiştirilebileceğini düşündüğüm adalet bakanlığı personel alımı umarım işsizlikte boğuşan ülkemizin toparlanmasına yardımcı olur.

Yararlı bağlantılar:
Halk banksaı personel alımı
Kadrosuz memur kalmayacak

İş Bankası çağrı merkezi eleman alacak

guney01 | 14 October 2009 21:30

İşsizlik yükünü bir nebze hafifleten çağrı merkezleri günümüzde çok revaçta. İş bankasıda çağrı merkezlerinde çalıştırmak üzere elaman alımı yapacaktır. detaylara ve başvuru koşullarına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Sınav sonucuna göre yapılacak alımlar için iş arayan arkadaşlar bence acele etsinler.

Yararlı bağlantılar:

Halk bankası 5000 kişi alacak

İng bank iş başvurusu

iş bankası çağrı merkezi
iş bankası çağrı merkezi