bildirgec.org

müşteri hakkında tüm yazılar

Texas Google’a Karşı Tekelcilik Soruşturması Başlatıyor

mturkmen | 06 September 2010 17:27

Texas başsavcısı Greg Abbott’ın gelen şikayetler üzerine Google’a tekelcilik ve rekabeti engelleme soruşturması başlattığı ve arama devinin buna cevap verdiği ortaya çıktı.
Search Engine Land sitesine göre, Texas eyaletinin soruşturması Google’ın arama sonuçlarıyla rakiplerine zarar verecek şekilde oynayıp oynamadığı üzerine yoğunlaşıyor. Soruşturma Foundem, SourceTool/TradeComet ve myTriggers arama motorları tarafından gelen şikayetler üzerine başlatılmış. Bu şirketlerin hiçbirisinin Texas dışında faaliyet göstermediği halde, araştırmayı başlatmak için sadece eyaletteki müşterilere ihtiyaçları var.
Google rapora, Genel müdür yardımcısı Don Harrison’ın bir blog yazısı aracılığı ile cevap verdi. Raporda, Harrison Foundem, SourceTool/TradeComet ve MyTriggers şirketlerinin tarihini gösterirken Google arama motorunun “adalet”i hakkındaki soruları gösteriyor. Şirketlerin geçmişi her birinin Google’un rekabeti engelleme davranışları hakkındaki iddialarını çürütüyor.

Kredi Dersem Çık , Kredi Kartı Dersem Çıkma !!!

firatocal | 11 August 2010 17:54

yerel,özel,kamu demeden tüm bankaların yöneticilerine üstün başarı belgesi verilmesi gerektiğini düşünüyorum… bir de üstüne herbirinin alınlarına okkalı birer aaaaferin öpücüğü kondurmalı…

kredi kartı madurlarının sayılarının hızla artmasına , kart sahibi bankaların yaşanan olaylar sonucunda tüm saygınlıklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olmalarına rağmen , ne yapıp edip , hala kredi kartlarına müşteri bulmayı başarabiliyorlar ya… pes yani…

öylesine usta birer pazarlamacı haline dönüşmüşlerki , inanılmaz güzellikte ve orjinallikte , rengarenk , en kart düşmenı kişileri bile cezbediverecek kartlarla , biz saf ne yaptığını bilmez ahaliyi bir güzel kandırıp parmaklarında oynatmaya devam ediyorlar…

Ekranlaradan bangır bangır yaptıkları mide bulandırıcı reklemlarından gördüğümüz kadarıyla son numaraları da kartların kimliğimizi yansıtmasının gerekli olması… bak sen şu işe… o kadar eksik ve zayıf karakterliyiz ki , allı pullu kredi kartlarımız olmazsa şu iki günlük dünyada eriyip gideceğiz… dümdüz kart sahibi olursak bir tarafımız eksik kalacak… mazallah Allah çarpıverir , yerin dibine dibine gireriz…

yok çok flexible , aman fotoğrafınız eksik olmasın , yetmedi mi , bebeğinizin , köpeğinizin , en sonunda da sıktığımız imiğinizin fotoğraflarını koyalım… daha daha ne numaralar , ne takla attırmalar… bir de üstüne şu kadar kuruş para puan , chip puan , bonus lira… oooohhhh deymeyin keyiflerine,,, işte avuçlarındasınız , başladılar bile sizi hooop o kucaktan bu kucağa oynatmaya…

Müşteri’den duymaktan nefret ettiğim 7 söz

axanc | 04 January 2010 16:33

i̇nternet tasarımcısı olmanın en zor açılarından birisi de, olayı tam olarak anlamayan müşterilerle ilgilenmektir. bu yazıda, müşterilerden duyabileceğiniz ve internet tasarımcılarının işini zorlaştıran cümlelere değineceğiz.

“olukça kısıtlı bir bütçem var, olabildiğince ucuz bir şey istiyorum.”

müşteri, sağlamış olduğunuz servise gereken değeri vermiyor ve sizi ucuz görüyor demektir. internet tasarımcıları da bir şekilde para kazanmak ve hayatlarına devam etmek zorundadırlar. eğer projenin bütçesi gerçekten de harcadığınız zamana değemeyecek ise, bu müşteriye yol vermenizi öneririm. nasıl mı?
“beyfendi, benim saatlik ücretim xx-tl. eğer bu ücret karşılığında projeyi yaptırmak istiyorsanız, projenin ayrıntılarını anlatan bir yazı göndermenizi isteyeceğim.”

İmzasız tasarıma hayır…

Designerkan | 28 December 2009 12:32

Grafiker arkadaşlar merhaba

Tabiki sözüm işini profosyonel yapanlara değil. Zaten onlar işini feleğe bırakmazlar. Sözüm grafik tasarım konusunda, matbaacılık veya ajans sektöründe yeni olanlar ve müşteri kitlesi olarak çok sabırsız ve anlayışsız kitleye sahip olanlar.
Bunu neden yazıyorum? Sizin yaptığınız, verdiğiniz emeği en iyi sizinle aynı işi yapan anlar. Emeğiniz çok kıymetlidir. Çünkü o gözler çok kıymetli ve boşa ekran karşısında harcamayalım.
Emeğinizin boşa gitmesini istemiyorum.

Sabırsız ve anlayışsız müşteri derken herkesi kastetmiyorum, bana kızmasın kimse.Şöyle anlatayım. Müşteri gelir ve sizinle samimidir (veya siz öyle zannedersiniz).
– Abi nasılsın iyidir abi falan
muhabbet devam eder.
-Ya bize bir katalog lazım.
-Tamam yapalım abi.
-Ama sen kafana göre yap ben sanatçının işine karışmam.
Sen güzelce tasarlarsın falan.. Sonra mail atarsın veya print alırsın götürürsün.
-Tamam dır abi sen yaptıysan önemli değil bastır matbaaya sen. Sende güvenirsin nasıl olsa samimiyiz, abi kardeşiz ya.

Reklam ve Para Kazanma Stratejisi

ErdalGozum | 24 November 2009 17:00

Şimdi düşünün ki siz çok ünlü bir diş hekimisiniz ve yaptığınız işi mükemmel yapıyorsunuz Şimdiye kadar size gelen hastalarınızın hiç birisi sizin hakkınızda tek bir şikayette bulunmadığı gibi aynı zamanda çevrelerinde övüyorlar.’’Harika bir diş hekimi’’ diyorlar.Fakat sadece o kadar.Sadece size gelen hastalarınız ve onların çevreleri kadar varsınız.Başka hiç kimsenin haberi yok sizden. Veya siz reklam konusunda profesyonel bir reklam ajansınız.Sadece size özel harika reklam metinleri yazıyor harika tasarımlar çıkarıyorsunuz ortaya.Ofisinizde oturmuş hayaller kuruyor para kazanma hesapları yapıyorsunuz.Belkide alanınızda teksiniz fakat kimsenin haberi yok.Yada siz çok yetenekli bir webmastersiniz.Veya bir doktor,avukat,yazar, muhasebeci, mühendis, inşaat firması sahibi, yada küçük bir tostçu dükkanısınız veya herhangi bir konuda uzman herhangi bir kişisiniz.Ama sizden yada projelerinizden kimsenin haberi yok.

Şirketiniz için, bugün yapmanız gereken iki şey.

admin | 22 November 2009 14:09

Ekonominin bu duraklama döneminde nasıl olur da şirketinizi daha verimli bir hale getirirsiniz? Önümüzdeki 2010 yılına yaklaşırken, buradaki iki ipucu ile şirketinizin ateşini birazcık da olsa arttırabilirsiniz.

İpucu 1
Biraz da müşteri profilinize bağlı olmak üzere, hacim olarak en çok iş yaptığınız müşterilerin %20’sini listeleyin.

 • Onlara kişisel e-posta gönderin veya daha iyisi onları kişisel telefonlarından arayın ve uzun süreçte sizlerle beraber oldukları için onlara teşekkür edin. Eğer bu süreçte sizle iş yapmayı kesmişlerse, tekrardan uygunluğunuzu dile getirin, birlikte çalışmak üzere başvurun.
 • 2010 yılında kendilerine nasıl daha fazla yardımcı olabileceğiniz konusunda fikirlerini alın.
 • Sizinle beraber iş yapmalarını nasıl kolay ve etkili hale getirebileceğiniz konusunda fikirlerini almayı sakın ihmal etmeyin.
 • Ancak eğer sizinle iş yapmayı kesmişlerse ve devam etmeyi de kabul etmiyorlarsa; bu geri bildirim şansını iyi kullanın ve kendilerine karşı şirket olarak ne tür yanlış uygulamalarda bulunduğunuzu öğrenin.
 • Eğer yeterli bir mevkide iseniz, onlara ve arkadaşlarına kişisel indirimler ve tekliflerde bulunun.

i̇pucu 2
Çalışanlarınızla bir araya gelin ve bir çalışma grubu oluşturup şirket üzerine tartışın.

 • Çalışanlarınızın gözünden, müşterilerinizi kaçıran ne gibi yanlış şeyler yaptığınızı sorun. Her bir çalışanın söyleyeceği en az 3-5 konu mutlaka mevcuttur.
 • Müşterilerinizi etkileyen ve onlara “yaşasın” dedirttiren 3-5 konu sorun.
 • “Eğer şirket bir değişiklik yapmalı ise bu ne olmalıdır?” diye sorun.

Onlara cevap vermeleri için bir kaç gün süre tanıyın, yapmış oldukları katkılar için onlara teşekkür edin ve eğer isterlerse görüşlerini kimlik belirtmeden de bildirebileceklerini söyleyin. Güzel ve yararlı görüş bildiren çalışanlarınızın, isimlerini bildirdikleri taktirde daha kolay ödüllendirileceklerini söylemeyi de unutmayın.

Portfolio’nuz için 14 İpucu

JaAaa | 24 August 2009 17:03

Son zamanlarda sosyal ortamlarda da artan rekabetler ve bu işe yeni girenler için sektörde tanınma ve güven büyük önem arz etmekte.Bu da kişisel web siteleri –portfolio– oluşturmak için büyük bir neden.İşte tam bu noktada portfolionuzun nasıl olması gerektiğini ve bir kaç ipucunu yazacağım.

1. Kolay iletişim
Sitenizin üzerinden insanların size kolayca ulaşabilmelerini sağlayın.
2. Kim olduğunuz?
Kim olduğunuz hakkında açık ve samimi olun.Yaptığınız işleri ve halen yapmakta olduğunuz işleri yazın.
3. Görsellik
Yaptığınız işleri uzun uzadıya anlatmayın.Başlıca bilgileri verin ve işinizin -en iyi- görüntüsünü paylaşın.

Ücretsiz Üye Takip Programı

ntxsoft | 22 August 2009 14:29

üye takip programı ile üyelerinizin bilgilerini kaydedebilir, aidatlarını düzenleyebilirsiniz. aylık olarak belirleyeceğiniz aidat ve faiz oranlarını üyelerinize uygulayarak, hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. bunun yanında gelir ve giderlerinizi girebilir, makbuz kesebilirsiniz. çeşitli raporlarla işlerinizi kağıda dökerek resmileştirebilirsiniz. bunların hepsini kolay kullanıma sahip, sade ve hoş bir arayüzle zevkli bir şekilde yapabilirsiniz.

 • kolay kullanıma, sade ve hoş bir arayüze sahip olmasından dolayı işinizi zevkli bir hale getirir.
 • üyelerin bilgileri ayrıntılı olarak kaydebilir, gerektiğinde kolay birşekilde bilgilerini düzenleyebilirsiniz.
 • üyelere istediğiniz sayıda iletişim bilgisi girebilirsiniz.
  gelişmiş filtreleme teknikleriyle aradığınıza en etkili şekilde ulaşabilirsiniz.
 • toplu aidat ödeme seçeneğiyle akılcı bir şekilde ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
  aylara göre üye aidatı ve faiz oranı belirleyebileyebilirsiniz.
 • gelir ve giderlerinizi tutabilirsiniz.
  üyelere aidatlarını ödediklerinde makbuz kesebilirsiniz.
 • çeşitli raporlama seçenekleri ile işlerinizi kolaylaştırabilir, resmileştirebilirsiniz.
 • raporlamalarda isterseniz excel, isterseniz word dosyası yada pdf olarak kaydedebilir, isterseniz anında yazdırabilirsiniz.
 • gelişmiş hata denetimi sayesinde hatalı bilgi girişini engellenir.
 • küçük boyutları ile bilgisayarınızda fazla yer kaplamaz.
 • windows yüklü her makine ile sorunsuz çalışır.

Üye Takip programına aynı zamanda ücretsiz olarakta ulaşabilirsiniz. Ücretsiz versiyonda arada bir reklam sayfalarıyla karşılaşırsınız, ayrıca raporlama özelliği kapatılmıştır. Geriy kalan tüm özelliklerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

ücretsiz radyo, cd takip, poliçe takip, veresiye takip üstüne bir de 6 dilde çeviri yapan sözlük

biSGen | 12 August 2009 10:18

Exasystem tarafından ( sanırım ofis/muhasebe çalışanları düşünülmüş öncelikle ) 6 değişik yazılım ücretsiz / tam sürüm olarak paylaşmış. Bana da bunu bildirmek/paylaşmak düşer diye düşündüm.
Paylaşılan Yazılımlar
Herhangi bir dilde sorgulama yapıldığı zaman kalan beş dili aynı anda sorgulayanSözlük ( türkçe, ingilizce, fransızca, ispanyolca, italyanca, almanca )

Ekran görüntüleri
Yenilikler
Buradan indirebiLirsiniz.

+ – + – + – +
Radyo

Normal ve portatif olmak üzere iki çeşit yükleme şansına sahip olduğunuz yazılımda, yerli ve yabancı yüzlerce radyo istasyonuna ulaşabilmek mümkün. detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
+ – + – + – +
CD Takip

»Genel Özellikler
»Ekran Görüntüleri
»Yenilikler
»Yardım
buRadan indirebiLirsiniz.
+ – + – + – +
ve diğer yazılımlar: Veresiye, poliçe takip, Kasa Defteri

bundan iyisi “Şam’da kayısı!” 🙂
faydalı olması dileklerimle…

Türkiyenin İlk ve Tek Online Destek Yazılımı SupportAlive

arago | 18 May 2009 22:00

portakalofis adlı türk şirketinin geliştirdiği supportalive kurumunuzun web sayfasında ziyaretçilerinizle kurum çalışanlarınızın canlı olarak iletişim kurabilmesini sağlayan çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış bir yazılım.

İnternette alışveriş konusunda “Güvensizlik” en büyük çekincelerden biridir.

hakikaten insan internette alışveriş yaparken çarşıdaymış gibi alışveriş yapmıyor. daha dikkatli, daha seçici ve daha paranoyak. ihtiyacına göre bütçesine en uygun ürünü bulabilmesine rağmen güvenliği sorun gören bazı internet kullanıcıları online alışverişe uzak durmayı tercih ediyor. supportalive ile ziyaretçilerinizin bu tür sorunlarını ortadan kaldırabilir, onların beğenisini ve güvenini kazanabilirsiniz.