bildirgec.org

mim hakkında tüm yazılar

son 15 yılın en popüler internet mimleri

cherry blossom girl | 10 March 2012 11:13

“meme” yani “mim”i kabaca, kültürel virüs olarak tanımlayabiliriz. e-mail veya sosyal medya yolu ile yaymaktan kendimizi alıkoyamadığımız her türlü fikir, olay, bilgi ve görüntü mim kapsamına girmekte. günümüzde “modern memeler” genellikle video formatında.
netforbeginners.about.com son 15 yılın en popüler internet mimlerini sıralamış. buyrunuz:

1. sırada “the new old spice guy” var. kahkahalara boğmasa da gülümseten bir cazibesi olan videonun izlenme sayısı 37,890,529

2. sırada “nonono cat”
özellikle hayvan komikliklerinden hoşlananlar için eğlenceli bir video. uzun tüylü bir rus kedisi olan “nonono cat”in hiç durmadan çıkardığı ses, ingilizce “hayır hayır hayır” şeklinde duyuluyor. videoyu komik kılan kısımsa tam olarak bu yanılgı.

3. sırada gördüğü gökkuşağının mükemmelliği karşısında kendinden geçen adamın videosu “the double rainbow” var. izlenme sayısı 31,848,050. videonun gerçek bir deneyim mi yoksa “fake” bir dublaj mı olduğuna kendiniz karar verin.

Blog Yayıncılığında Sık Yapılan Hatalar

webator | 12 July 2010 11:28

hiç şüphesiz blog yayıncılığı zor ve kararlılık isteyen bir iş. ama çeşitli basit taktiklerle bu işte büyük yol katedebilirsiniz.sizlere blog yayıncılığında sık yapılan hataları yazdık.

konu seçimi : i̇nsanlar bir yere kadar sizin hayatınızı merak edebilir;ama aşırıya kaçmanız durumunda eski popülerliğinizi yitirebilirsiniz.burada önemli olan dengeyi kurmaktır.eğer ki yazdıklarınızdan insanlar ders çıkarabilecek bir şeyler bulacaklarsa buyrun yazın! ama “bugün şunu yedim,şöyle yaptım” gibisinden boş yazıları inanın kimse merak etmiyor.

Kendi Düğününde Twitter Güncellemek

beCko | 09 December 2009 18:28

Twitter, günümüzün en popüler sitelerinden. İnsanların ne hakkında neler yazdığını görebiliyor, dilersek biz de istediğimizi yazabiliyoruz. Tabi, gelişen teknoloji sayesinde bunu istediğimiz yerden yapabilmemiz de muhteşem bir şey!

Hafif Café

Anthro | 01 October 2009 10:12

Hafif Café

Hafif.org, bu sitede takılanlar için bir nevi sanal cafe işlevi görüyor. Online olanlar, kimisi zaman zaman, kimisi ise hergün veya hatta hergün birkaç seans buraya bir göz atıp kim ne alemde, ne yapıyor veya ne demiş diye uğruyor. Pek çok insan zaman zaman söylense bile, zaman zaman üyelikte ayrılsa dahi, yine pek çoğu dönüp dolaşıp tekrar bu kürkçü cafesine geri dönüyor. Hasılı, 3-5 senede bir jenerasyon değişikliği yaşanmasına rağmen bu site pek çok insan için iş arasında kafa dağıtmak için sanal bir takılma mekanı. Hatta site sahiplerinin, üyelere katkıları oranında site gelirinden pay verdiği, bir nevi ticari hissedarı da olunan bir site.

kendi mimleme sitenizi kurun!

arago | 30 June 2009 13:48

pilli network’ü kullanan herkes mim‘in ne olduğunu biliyordur. en azından hafif.org‘un mim için yaptığı

“Tek satırlık ve tek linklik bildiriler.”

tarifini duymuştur.

ben de şimdi tıpkı tusul, linkibol, imlerim ya da hafif.org’un mim havuzu gibi mimleme sitelerini nasıl kurabileceğinizi anlatacağım.

tüm zamanların en çok tutulan 5 yazarı ve yazıları

dbergerac | 07 April 2009 16:27

bildirgec.org’ta aradığımız her türlü yazıya ulaşmak mümkün. ama bazı yazar arkadaşlarımız var ki tüm zamanların en çok tutulan yazılarını çıkartmışlar.
aşağıda 5 yazarın en çok tutulan 3’er yazısını listeliyorum. hem örnek alınsınlar hem de değerli yazılarını bir arada bir kez daha okuyucularla paylaşalım.

bildirgec.org çok tutulan yazılar
bildirgec.org çok tutulan yazılar

1-yazar bakiyyebemolu

bakiyyebemolu
bakiyyebemolu

yazarın en çok tutulan 3 yazısı :

Ucretli yada ucretsiz

deLe | 20 February 2009 16:05

Normal bir wp blog temasi degilde, sadece mimlerinin paylasilabilecegi, bir blog temasina ulasabilecegim bir adres bilen varsa sevinirim.

Mesela hafif.org’da mimlerin paylasildigi bolum gibi bir site…

Simdiden tesekkurler.