bildirgec.org

webator

11 yıl önce üye olmuş, 45 yazı yazmış. 6 yorum yazmış.

WordPress sitenizi hızlandırmak için 5 öneri

webator | 30 May 2011 13:42

Eğer bir blog veya site sahibiyseniz,altyapıda Wordpress kullanıp artan alan kullanımından,site yavaşlığından veryansın ediyorsanız bu yazıya 10 dakikanızı verip dertlerinizden bir nebze olsun kurtulabilirsiniz. 🙂

Web siteniz, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor,daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyorsa hosting konusunda yeni çözümlerin vakti gelmiş demektir. Ancak Wordpress’inize yapacağınız minik temizlikler bu gereksiz alan/trafik kullanımını düşürecektir. Aksi takdirde barındırma şirketiyle papaz olma ve sık sık “ticket” açmak gibi hastalığa yakalanabilirsiniz.

İşte türünün en iyi örnekleri

webator | 02 May 2011 11:02

İnternette vakit geçirmek artık rutinleşmişse bu okyanustaki aktiviteleriniz Facebook’tan öteye gidecektir. Gazeteleri okumak,haberleri takip etmek ve özelleşmiş ilgi alanlardaki gelişmelerden haberdar olmak… İşte teknoloji, güncel,magazin,eğitim,spor,medya gibi alanlarda en iyi siteler.

—- HABER SİTELERİ —-
Haberler.com : Ortalama bir haber sitesi günde 400-500 arasında haber ekler. Haberler.com’da ise 3000 kadar haber ekleniyor günlük olarak. İl il haberler sayesinde merakınızı çekecek bir şeyler bulabilirsiniz. Sinemalar,gazeteler,hava durumları vs. de rahatlıkla bulunabiliyor.

En Son Haber : 2004’ten beri yayın yapan site,Google’a “haber” yazan herkesin ilk sırada gördüğü bir portal.Tarafsız içerik sunduğunu düşündüğüm site olayları hiç çarpıtmadan sunuyor. Arayüzünün de oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Flash Ödülleri 2011 Başladı!

webator | 05 February 2011 20:33

Flash kullananları teşvik etmek amacıyla FlashArsivi.com tarafından her sene düzenlenen Flash Ödülleri 1 Şubat’ta başlamış.

Flash Ödülleri ilk olarak 2008 yılında başlamıştı. Bu yılki yarışmanın kategorileri Websiteler,Animasyon,Air uygulamaları,Flash oyunları olarak belirlenmiş. Yarışma sonucuna göre her kategoride dereceye girenler ödüllendirilecek.