bildirgec.org

Anthro

11 yıl önce üye olmuş, 38 yazı yazmış. 4274 yorum yazmış.

Kedi Günlüğü

Anthro | 13 December 2009 14:05

Bu yazı, Astral’ın Kedi Günlüğü yazısına bir naziredir. Aşk konulu yazıları ile rekabet edemeyeceğim için bu yazı ile aşık atmayı yeğledim.

18 Ekim’den takribi 63-68 güne önce:
İki azgın kedi (Pisican -m- ve Nazlıcan -f-) evde bir kanepe altı veya yakaladıkları uygun bir bölgede (esasen gayet aleni), bilemediğimiz bir anda aşk yaşamaktalar.

18 Ekim:
16:00 –Ayarladığım özel yere rağmen anne Nazlıcan doğumunu yatağımda gerçekleştirmeye başladı. (bunun bir çeşit öç alma olduğunu daha sonra öğreniyorum) 17:30 itibariyle +5 nüfus (toplamda 7) kedi popülasyonu ile evde demokratik çoğunluğu ele geçirdiler. İlk seçimde evde grev hakkını onaylattılar ama biz lokavt hakkını kabul ettiremedik.
Geliş sıralarıyla: 1- Endırsın -m- (sarışın yakışıklı) 2- Johnny Depp -m- (tekgöz {yeşil-mavi gözlü} beyaz delikanlı) 3- Pakize -f- (süslü feminen) 4- Rahşan -f- (nazlı dişi) 5- Miranda Camila Amarissa de la Miguel -f- (seksi beyaz Latin)
Çankaya Nüfus idaresi nüfus kayıtlarını yapmıyor. Çaresiz, eve dönüyoruz.

Hafif Café

Anthro | 01 October 2009 10:12

Hafif Café

Hafif.org, bu sitede takılanlar için bir nevi sanal cafe işlevi görüyor. Online olanlar, kimisi zaman zaman, kimisi ise hergün veya hatta hergün birkaç seans buraya bir göz atıp kim ne alemde, ne yapıyor veya ne demiş diye uğruyor. Pek çok insan zaman zaman söylense bile, zaman zaman üyelikte ayrılsa dahi, yine pek çoğu dönüp dolaşıp tekrar bu kürkçü cafesine geri dönüyor. Hasılı, 3-5 senede bir jenerasyon değişikliği yaşanmasına rağmen bu site pek çok insan için iş arasında kafa dağıtmak için sanal bir takılma mekanı. Hatta site sahiplerinin, üyelere katkıları oranında site gelirinden pay verdiği, bir nevi ticari hissedarı da olunan bir site.

Schrödinger denklemi

Anthro | 05 September 2009 20:06

Penceremden baktığım âlemin ötesini algılamaya çalıştığımda, evrenin pek de sandığım gibi anlaşılır olmadığını anlıyorum. Mikroalemimin belirsizliğini makroaleme taşıyorum. Karşımda kedi katili Schrödinger’i buluyorum. O gerçekten bir sahici miydi? Kuantum bana bilmediklerim ve kaypak varlık âlemi hakkında ne anlatıyordu. Bilemiyorum, belki zamanla anlarım.

İki denklem var karşımda. Benimse diyebildiğim şey tek.

Zamana bağımlı Schrödinger denklemi:

embedYoutubeVideo(‘qiyFMTGWPpo’,’400′,’329′)“>