bildirgec.org

lastik hakkında tüm yazılar

Kar Lastiği

admin | 29 December 2010 19:11

Soğuk havalar kendini göstermeye başladı. Kar yağması yakındır. Yeterli altyapı çalışmalarının yapılmaması sonucu ya da sürücülerin zincir kullanmaması sonucu her kar yağdığında buzda kayan arabaların görüntülerine tanık oluyoruz.

bu lastiklerle sevginizi yayın

konami | 01 October 2010 13:38

Tasarımcı Hamed Kohan dünyaya sevgiyi yaymanın bisikletle mümkün olduğunu düşünüyor. Bunu yapmak için kendi tasarladığı lastikleriöneriyor. Lastiklerin yapısı yola kalp izleri bırakmak için tasarlanmış. Çamurluğun altında pembe boya dolu bir deponun olması ve yol üzerinde kalıcı izler bırakmak kuşkusuz daha iyi olurdu.

Hem pompa hem bisiklet lambası

sCoRPionTR | 06 September 2010 18:54

PUYL, bisikletçiler düşünerek tasarlanmış bir ürün. Bisikletçilerin en çok ihtiyaç duyacağı şeylerden ikisi şüphesiz ki pompa ve bisiklet lambasıdır.

Ömür boyu kullanabilmeniz için

Lorilleux | 21 May 2010 12:19

Yeni bir saatin çekiciliğini kaybetmesi size göre kaç yıl alır? 1yıl, 2 yıl, 4 yıl.. Bu süre kişiden kişiye değişse bile yeni aldığınız saatiniz elbet birgün, ona ne kadar özenli bakarsanız bakın, çizilecek, kırılcak ve ilk günkü çekiciliğini kaybedecektir.

Tecavüz kaçınılmazsa…

Beacool | 21 April 2010 17:38

Hayır, Hayır demektir...
Hayır, Hayır demektir…

Bu bayan Sally’nin kariyeri için bir dönüm noktasıydı. Toplantıya yetişebilmesi için Londra’ya gitmeliydi. Kısa yoldan Hackney üzerinden geçip toplantının olduğu batı bloğuna gidecekti. Bölgeyi pek bilmiyordu. “Ne olabilir ki?” diye düşündü ama bu hata günün sonunda onun kariyerinde ve hayatında büyük bir değişime yol açacaktı. Sally, Hackney’in Londra’nın en tehlikeli bölgesi olduğunu tecavüze uğradıktan sonra öğrenecekti. Hayatta kaldığı için şanslı mıydı?”(bkz yazı sonu notu)

Sonnet Ehlers Rape Axe i tanıtıyor...
Sonnet Ehlers Rape Axe i tanıtıyor…

Hikayeye istinaden Sonnet Ehlers adlı bir bayan da çevresindeki tecavüz kurbanlarının artmasıyla duruma bir dur demek üzere Rape-aXe adlı bir ürün üretmiş. Bu icat bayanın cinsel organının içerisine yerleştiriliyor ve saldırı anında saldırganın penisine yapışarak elle çıkarılamayacak şekilde (bir şekilde uzvunu koparırsa o ayrı) acı verip ancak cerrahi müdahale ile çıkarılmasına olanak veriyor. Tabii müdahale için hastaneye giden suçlunun penisinde Rape-aXe i gören doktorların polise haber vermesi suçluyu yakalatıyor..

Ekstra kalın lastikle zevkiniz yarıda kalmasın…

Beacool | 22 March 2010 09:54

Bugüne kadar nerelerdeydin?
Bugüne kadar nerelerdeydin?

Yaz geliyor. Benim için en iyi arkadaşımla da buluşmaya az kaldı. Eminim yazın gelmesini bisiklete rahatça binebilmek için bekleyen benim gibi az insan vardır. En iyi yaz arkadaşımla nerelere gittiğimi ve başıma neler geldiğini anlatsam inanmazsınız. Yaşanan maceralar iyi güzel de bu esnada yaşanabilecek en sıkıcı olay, lastiğin patlaması ve üstünde yaptığınız o kadar yolu rolleri değişerek bisikleti omuzlayıp geri gelmek..

Aslında firma bisikletler için resimdeki pompa gibi birçok ürüne sahip
Aslında firma bisikletler için resimdeki pompa gibi birçok ürüne sahip

Bisikletler son zamanlarda iyice gelişti buna neden bir çare bulunmuyor diye söylen benim gibiler içinse çok güzel bir habere rastladım. Bu ürünle artık patlayan lastiklerinizin sizi yarı yolda bırakması tarih oluyor (ciddi yarılmalar olursa buna yapacak yok).

Kim örümcek adam olmak ister?

Beacool | 18 February 2010 14:25

Kabul edelim bir çoğumuz çocukken bir süper kahramanı çok sevmiştir. Şahsen benimde olmak istediğim kahramanlar oldu. Lakin dünya geneline bakarsak örümcek adam olmak isteyenler diğerlerine oranla daha fazla..

Bumu yani?
Bumu yani?

Bu arkadaşımızda küçüklüğünden kalma bir istekle bu zamazingoyu üretmiş. Onunla tabiri caizse “düz duvara tırmanıyor” hem de fındıksız, cevizsiz, macuna gerek kalmadan. Hep dediğim gibi icatlar bazen üretim amacı dışı kullanılır. Bu da bu şekilde iki ürünün birleşiminden türetilmiş. Elektrik süpürgesinin çekiciliği (?) ve bazı halıların altında olan ve ülkemizde kaydırmaz diye satılan lastik. Aslında biraz uğraşla bunu sizde yapabilirsiniz.

Lastik Savaşları Başlasın!

zabun | 19 April 2009 23:09

lkmachines.com sitesinde Lego ve K’nex’ten yapılan zamazingolara yer veriliyor. Sitedeki Lego ve K’nex’ten yapılmış paket lastiği fırlatan elektromekanik silahlar, evde lastik savaşları çıkartacak kadar eğlenceli görünüyor.

LEGO-K’NEX Minigun (S-42); Çift namlusuna yüklenen 320 kadar lastiğin, saniyede 58 tanesini atabilen bir tasarım. LEGO ve K’NEX kombinasyonu silahın, çerçevesi LEGO’dan ve namluları K’nex’ten oluşturulmuş. Tasarımda LEGO’nun 8287 Motoru kullanılmış.

LEGO Turret (S-81); uzaktan kumandalı, lazer hedefleyicili, 30 lastik atabilen LEGO ile yapılmış bir tasarım. Tarette LEGO’nun 8287 Motoru kullanılmış.

[hackedgadgets]

Konfora Yolculuk yapan hediyeler kazanıyor!

since1962 | 16 January 2009 09:57

Konfora Yolculuk

“Türkiye’nin en konforlu lastiği” Lassa Impetus Revo’dan seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevenlere özel bir web sitesi. “Konfora Yolculuk” sitesinde konaklama, yeme içme, kültür gibi kategorilerde bildiğiniz mekanları paylaşabilir, yeni yerler öğrenebilir ve Lassa’dan sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz. Konfora Yolculuk yapmak için buraya!