Kabul edelim bir çoğumuz çocukken bir süper kahramanı çok sevmiştir. Şahsen benimde olmak istediğim kahramanlar oldu. Lakin dünya geneline bakarsak örümcek adam olmak isteyenler diğerlerine oranla daha fazla..

Bumu yani?
Bumu yani?

Bu arkadaşımızda küçüklüğünden kalma bir istekle bu zamazingoyu üretmiş. Onunla tabiri caizse “düz duvara tırmanıyor” hem de fındıksız, cevizsiz, macuna gerek kalmadan. Hep dediğim gibi icatlar bazen üretim amacı dışı kullanılır. Bu da bu şekilde iki ürünün birleşiminden türetilmiş. Elektrik süpürgesinin çekiciliği (?) ve bazı halıların altında olan ve ülkemizde kaydırmaz diye satılan lastik. Aslında biraz uğraşla bunu sizde yapabilirsiniz.

Deneyebilirsiniz
Deneyebilirsiniz

Süpürgenin çekim gücünün küçük bir alandan büyük alana uygulandığında çok daha kuvvetli bir vakum uyguladığını gören arkadaşımız bunu taşınabilir hale getirerek duvarlara tırmanmayı başarmış. Bu icat geliştirilirse kesinlikle ileride birçok alanda hayat kurtarıcı roller üstlenebilir.Sonuç? Kendisi on iki katlı binanın onuncu katına kadar kazasız belasız çıkmayı başarmış. Ama videoda da göreceğiniz gibi bunun çok yorucu olduğunu belirtiyor. Demek ki halen düz duvara tırmanmak için enerji takviyesi lazımmış 😉

İcadın haberine bu adresten ilk videosuna buradan devamınaysa buradan ulaşılabilir…