bildirgec.org

lastfm hakkında tüm yazılar

En İyi 5 Online Müzik Streaming Sitesi

Atomic Bomb | 14 September 2010 19:33

Kendi subjektif görüşlerimle oluşturduğum bu listede, online müzik streaming yayını yapan sitelerden bahsedeceğim. Online ve legal olarak müzik dinleyebileceğimiz bu adreslerde playlistler(çalma listeleri) oluşturabilir, arkadaş edinebilir, başkalarının playlistlerini dinleyebilir, aradığınız parçalara çok kolay ulaşabilir, müzikleri indirebilir ve tarzınıza yakın yeni müzikler keşfedebilirsiniz.

1- LastFm
Artık adını bir çoğumuzun bildiği bir site olan lastfm basit bir radyo mantığı ile çalışıyor, arşivinizde olan veya dinlediğiniz müzikleri skroplayıp, size en yakın yeni müzik parçalarını sunuyor. Türkçe dil desteği de sitenin listemde en üst sıralarda olmasında bir başka etken. Şuraya tıklayarak sitenin işleyişi hakkında oldukça geniş ve yararlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Müzik Severler için Facebook Uygulamalarının Top 10’u

algoz | 12 November 2009 15:18

325 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile Web’teki Sosyal ağlar arasında lider konumda bulunan Facebook’un bu başarısında, 3.parti binlerce Facebook uygulamasının payı oldukça fazla.

Facebook’un, bu kadar geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasının doğal bir sonucu olarak; onlarca web geliştirici Facebook için uygulama hazırlamakta. Bu durumun olumsuz tarafı ise; Facebook kullanıcılarının, gerçek anlamda kaliteli içerik barındıran uygulamalara ulaşmakta zorlanabilmeleri.

Bu listede, Özellikle müzik severlerin beğenisini kazanmış, En iyi 10 Facebook Uygulamasını bulabilirsiniz.

10. MixPod

last fm radyosunu ücretsiz dinleyin!

guttsay | 21 October 2009 15:02

bilindiği üzere last fm radyosunu amerika, almanya ve ingiltere harici ülkelere paralı hale getirmişti. ama ufak ve yasal bir hile ile istediğimiz kadar radyodan faydalanabiliriz.

Şöyle ki last fm sitesi, yeni üye olanlara 30 parçalık bir deneme süresi veriyor. yeni bir üyelik açıyoruz 30 parçayı dinliyoruz ve 30 parça süresi dolduğunda yeni bir üyelik daha açıp 30 parça daha dinliyoruz. bunu istediğimiz kadar tekrarlayabiliriz.

Facebook’taki Farmville oyunu da yasaklandı

altinburak | 05 October 2009 18:18

3 Ekim günü facebook‘taki Farmville oyununu açmaya çalışanlar şöyle bir yazıyla karşılaştılar.
“5651 sayılı yasa uyarınca katalog suçlar kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuksal değerlendirme sonucunda; bu internet sitesi (zynga.com) hakkında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 02/10/2009 tarih ve 421.02.02.2009-272446 nolu kararı gereğince İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır. “

Aslında yasak bu oyuna değil oyunu yayınlayan zynga.com sitesine uygulanıyor. Bu sebeple de kullanıcılar oyuna giriş yapamıyor.

myspace ve last.fm yasaklandı

feveran | 21 September 2009 23:59

T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan herkese bayram hediyesi. 19 eylül 2009 tarihi itabariye tüm dünyada milyonların kullandığı ve özellikle ülkemizde amatör ve profesyonel sanatçıların uğrak yeri olan www.myspace.com adlı gelişmiş paylaşım kültür sitesi yasaklanmıştır.

Yine milyonların kullandığı yasal müzik sitesi last.fm’de aynı tarihte yasaklanmıştır. Youtube kendisine güzel arkadaşlar buldu böylece. Eminim ki bu iki sitenin kapatılması youtube’nin kapatılmasından daha kötüdür. Daha fazla yazmıyorum.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 26.06.2009 tarih ve 2009/45 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.

Last Fm devrediliyor

gadget3 | 15 June 2009 12:01

Last.fm’in kurucuları Martin Stiksel, Felix Miller ve Richard Jones yönetimi bırakacaklarını açıkladılar.

10 Haziran’da Last.fm‘den ayrılacaklarını belirten Felix Miller, Martin Stiksel ve Richard Jones Eylül 2009’da yeni yöneticiler gelene kadar ise danışman olarak görevde bulunacaklar.

2002’de Last.F kurulmasından bu yana görevde olan Stiksel ve Miller gelecek için plan yapmadıklarını ve bunun stresi içerisine girdiklerini belirttiler.

Last.fm Ücretli Oldu! Alternatifi Grooveshark

xiackok | 07 May 2009 10:18

Last.fm‘in artık ücretli olduğunu birçoğumuz biliyor bunun nedenlerinden bahsetmeme gerek yok. Ancak siz de benim gibi last.fm olmayınca ne yapacağınızı şaşırdıysanız bugün tanıştığım güzel bir siteyi şiddetle öneririm sizlere.

Grooveshark‘tan daha önce de bahsedilmiş ancak ben tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

Özelliklerini sıralarsak:

  • Kendi müziklerinizi upload ederek dilediğiniz gibi playlistler oluşturabiliyor ve size sunduğu widgetler ile bu playlistleri sitenizde veya facebook gibi sosyal ağlarda yayınlamanıza izin veriyor.
  • Gayet sade ve hoş bir tasarımla kullanım kolaylığını ön plana çıkarmışlar.
  • Siz birşey upload etmeseniz dahi diğer insanların upload ettiklerini dinleyebiliyorsunuz. İşte bu noktada Last.fm için bir alternatif olma niteliği taşıyor.

Last.fm’e göre artıları:

  • Sadece istediğiniz grubun şarkılarını dinlemeniz mümkün, araya başka gruplar girmiyor.
  • Kendi playlistlerinizi oluşturup yayınlama imkanı.

Last.fm’e göre eksileri:

  • Eğer yeni sanatçılar tanımayı amaçlıyorsanız bu konuda size Last.fm kadar yardımcı olmayacaktır ancak autoplay özelliği de aynı Last.fmdeki gibi sevdim dediğiniz şarkıları göz önünde bulunurarak benzer şarkılar çalmakta.
  • Last.fmdeki gibi bir arkadaşlık sistemi veya topluluk kurmak gibi olanaklar yok.

Bu artıları ve eksileri değerlendirdiğimizde internet üzerinden müzik dinlemek gibi bir alışkanlığınız varsa grooveshark’ı kesinlikle öneririm.

ücretsiz mp3 keşfedin ve indirin

mglass | 13 March 2009 20:17

Parçalar, Albumler, Sanatçılar

mp3-liste
mp3-liste

mp3 arşivimden sıkıldım , yeni güncel müziklerden de keyif alamıyorum diyorsanız sizde benim gibi müzik tarzınızı değiştirmek ve farklı şeyler dinlemek istiyorsunuz demektir…

mp3-indir
mp3-indir

Bir kaç ücretsiz mp3 search siteleri kullanarak keyfinize göre seçim yapabilirsiniz…
ilk olarak amazon‘un mp3 albumleri bölümünü ziyarat edebilirsiniz , burada mp3 indir bölümünden beyendiğiniz sanatçıların albumlerini bulup yanlarında ücretsiz yazanları indirebilirsiniz..
ya da benim gibi farklı sitelerden mesela

mp3
mp3

lastfm‘den yararlanabilirsiniz… her katagoride sanatçı ve album bulabilirsiniz…
Album aramak için Bir kaç adres Lyrics & Free mp3 ,mp3fusion ve mp3.com‘ un bedava muzik sayfasına uğramadan olmaz…