bildirgec.org

feveran

11 yıl önce üye olmuş, 43 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

Taşınabilir usb gamepad

feveran | 25 October 2010 13:30

Parlak fikirli, ses ürünleri tasarlama üzerinde tanınmış ion firması bu sefer go-pad adını verdikleri bir joystick üretmiş.

Laptopları hedef alan ürün cebinize sığabilecek küçüklükte, üstelik katlanabilir. Bu sayede laptop’unuzla seyahat esnasında oyun oynayabilmeniz mümkün..

Pad üzerinde 4 yön tuşu, 4 standart tuş ve “clear”la bir de turbo tuşu var. Elde çok küçük dursa da rahatlığı hakkında kullanmadan bir şey diyemeceğimiz ürünün bir değişik özelliği de usb kablosunun uzatmalı yani eklemeli olması. Tamamen taşınabilir. cnn gopad’i ces 2010’daki “seyahatinizi değiştirecek 10 teknoloji” den 6. olarak seçmiş.

jetBook küçük ekitap okuyucu

feveran | 20 September 2010 12:31

Ekitap okuyucu ve dijital sözlükleriyle tanınan ectato firması küçük pratik bir kitap okuyucusunu duyurdu.
5″ tft ekrana sahip bu ürün 4 tane AAA pille 90 saat boyunca kullanılabiliyor. İster dikey ister yatay olarak kullanılabiliyor.

Twitter ‘da en iyi fotoğraf paylaşma siteleri

feveran | 15 September 2010 14:30

Twitter bir çılgınlıktır gidiyor. Son zamanlarda kullanıcılar fotoğraf paylaşımına müptela olmuş durumda. Çay içerken, otururken, sağ taraftan, sol taraftan resimlerini çekip çekip duran twitter kullanıcıları bunları paylaşmaktan büyük bir zevk duymakta. Twitter da fotoğraf paylaşma olayını yakalamış girişimciler sayesinde bir sürü alternatif var artık “fototwitleyenler” için. Onlardan bir kaçını yazıyorum:

1 Twitpic

en popüler site. fotoğraflar herkese açık ve aratılabilir.

2 Ow.ly

twitter’a login olduğunuzda fotoğrafları görebiliyorsunuz. video da destekliyor.

Ceviz çalıcınız geldi!

feveran | 06 September 2010 12:49

Elde ceviz yuvarlamak kimlerin hobisi bilinmez ama sağlığa faydalı olduğundan bahsediliyor. Elde bişiler yuvarlama antremanının ele ince işler için denge ayarını verdiği söylenir gerçek manada. Tasarımcımız bunu öğrenir öğrenmez ceviz şeklinde bir mp3 player yapmak için yola koyulmuş ve ortaya bu çıkmış. “walnut player” yani ceviz çalıcı.

Aletin tasarımı şöyle, cevize benziyen iki küre bağlanmış, bağlantı yerinde kulaklık girişleri var, ses ve menü tuşları üst tarafta.

Biosensörlü bebek elbisesi

feveran | 02 September 2010 19:36

20 yıldır gelişen ve daha çok örneklerini görmekte olduğumuz bir teknoloji var: insanların vucütlarına takılan hayat monitörleri. bunlar genellikle hasta olan insanlar için kullanılan vücut ısısı, nabız gibi özellikleri gösteren cihazlar. bu cihazların temelinde biyosensörler yatar. bu teknolojinin son yıllarda en fazla kullanıldığı bir alan ise bebek bakımı.

LG’den kağıt ekran

feveran | 29 August 2010 18:16

LG aynen kağıt gibi eğilip bükülebilen lcd ekranlarının üretimine bu yıl sonunda başlayacağını duyurdu.

Bu ekranlarla üretilecek e-kitap okuyucularının amazon kindle gibi olması öngörülüyor. LG yöneticileri gelecekte bu tür monitörlerin artacağı ve sektörde yeni bir vitrin olacağını iddia ediyor.

artık Caanoo var!

feveran | 13 July 2010 11:32

gp2x denilen cep bilgisayarlarını (en ünlü linux tabanlı taşınabilir çoklu emülatör destekli oyun konsolu) üreten firma ‘gamepark’ E3’te 12 temmuz itibariyle gp2x wiz’in ardından yepyeni bir ürünü duyurdu. adı caanoo.
donanımı wiz’e göre oldukça üstün ve yepyeni özellikler içeriyor.

533 mhz arm9 işlemciye, 128 mb ram’e sahip. nasıl bir 3d gpu’ya sahip olduğu konusunda henüz bir bilgi yok ancak 3.5″ lik ekranıyla DivX, XviD ve MpeG formatındaki videoları oynatabiliyor.
Konsolda hareket sensörü ve titreşim üreteci de mevcut. Kötü yanı olarak ise wi-fi desteğinin harici kartla sağlanabilmesi. kaynak1 kaynak2