bildirgec.org

saklimimoza

11 yıl önce üye olmuş, 5 yazı yazmış. 14 yorum yazmış.

FARMVİLLE DELİLİĞİ

saklimimoza | 10 January 2011 16:50

Kurtarın beni, ben farmville delisi oldum. Kime gidilir bu dertle, hangi doktor bakıyor nette tarla deliliğine. Durumum feci. Kronik tarla tutkunuyum ve acil tedaviye ihtiyacım var.

Bilmeyen, duymayan, ilgilenmemiş, henüz bilgilenmemiş arkadaşlara kısa bilgi.”Farmville” facebook üzerinden oynanan bir oyun. Kendine ait bir tarlacığın var. Ek,dik,biç,hayvanların olsun,evin,barkın,kümesin olsun.ama küçüklerden çok büyüklerin , affınıza sığınarak benim gibi eşek kadar olanların oynadığı bir oyun.takıldım kaldım kurtaramıyorum kendimi.tarlada yatıyor,tarlada kalkıyorum.

UNUTMADIM SENİ

saklimimoza | 31 December 2010 12:36

Unutmadım seni, kimse unutturamadı. Özel değildin oysa herhangi biriydin. Ne boyun bosun vardı, ne kaşın gözün, yoktu albenin. Nedendi sana bu bağ, bu sensiz yoksunluk neden? İçim peşine akıyor hala, deldiğin yaralar sızım sızım. Savrulup gittin benden ne varsa?! Daha mı mutlusun şimdi, bensiz tam mısın? Bense yarımım sensiz, belki de daha azım. Tutunduğum hiçbir dal taşıyamadı beni, koptu gitti hepsi. Bir tek ellerin tutabilirdi, bıraktılar, düştüm. Hem de öyle bir düştüm ki derine, en derine. En çok onlara güvenirdim, gözlerin de çekti gitti. Zifiri karanlığa terk ettiler beni, ışığım yok. Yüreğimde huzursuz bir sessizlik senin bozmanı bekliyorum hala. Yoksun. Yaşayıp yaşamadığımı merak ederdin arada, senede bir sorardın ” iyi misin” diye. İyi olmam mutlu etmezdi seni demek ki, bir daha aramazdın. Sadece iyiyim diyebildim sana her seferinde değilim oysa. Hiç iyi değilim. Çöreklendin kaldın orada ıssız kalbimin bir köşesinde, eşeleyip duruyorsun olduğun yeri. Bi dur, bırak kazma küreği. Acıyor anlamıyor musun!! Neymiş efendim dünyanın bir yerinde hala yaşıyormuşsun, yaşıyormuşum. Bu nasıl yetiyor sana. Yaşıyorum evet yaşamaksa nefes almak, yürümek, yemek, içmek. Dışımdaki ben canlı, içim kupkuru bir ucube haberin yok. Geldin bitirdin beni, gittin yitirdin. Geldiğinde başkasıydım gittiğinde başkalaştım. Şimdi dön desem sana, yetti desem, dönüp gelsen tanımazsın beni. Ya da tanırsın belki de, doğru ya eserinim…

KADIN KIRMIZI SEVER

saklimimoza | 30 December 2010 11:24

neden kırmızıyı seviyoruz biz kadınlar. kırmızı ayakkabı, kırmızı çanta, kırmızı elbise,kırmızı ruj,oje.kırmızı başka.her kadının dolabında mutlaka siyah bir elbise vardır derler ya,ben öyle demiyorum.ben her kadının dolabının gizli bir yerinde mutlaka kırmızı bir şeyler saklıdır diyorum.noel ruhu başka şey,onunla özdeşleşmesin aralık ayında yazıldı bu yazı diye.bizim kırmızı düşkünlüğümüz her yılın her günü mevcut.

ilginç olan ne biliyor musunuz bayanlar; erkekler de kırmızı severmiş. üşenmeyin bir arama yaptırın arama motorlarında “kadınlar neden kırmızı sever” diye.şaşıracaksınız ama “erkekler neden kırmızı sever” başlıklı yazılar sıralanıyor hep.biz kadınlar pembe severmişiz meğer.evet pembe severdik ama çocukluk çağlarımızda en çok.pamuk perensesvari bir kadın değilseniz yetişkin olduğunuzda pembeyi pek sevmezsiniz benim bildiğim.ama kırmızı başka.ille de kırmızı.

netten arkadaş

saklimimoza | 22 December 2010 17:08

şu nette arkadaşlık siteleri bambaşka insanlar haline getirdi insanları. ilişkiler,görüşmeler,konuşmalar değişti.eskisinden çok farklı yaşar olduk her şeyi. internet icat oldu mertlik bozuldu bir bakıma.

önce bekarlara sevgililer bulundu. öyle ya teknoloji çağında yaşıyoruz, işten eve,evden işe yoğun bir hayat.özellikle de ebeveyn evinde yaşamını sürdüren bayanlar, erkek arkadaşları ile izinsiz “çıkamayan”, hesap vermek zorunda olanlar için bulunmaz nimetti “netten arkadaş”.dışarıda geçirilen zamanların hesabını vermek zorunda idiler,ama kimse sabahlara kadar ekran başında geçirilen zamanların hesabını sormadı.dışarıda sosyalleşemedik ama nette bayağı sosyal olunabiliyordu.arkadaş olunabilecekler,sevgili olunabilecekler,adaylar,dikkat çekenler,en çok beğenilenler listeleri eklendi hesaplara.önceleri ince elendi,sık dokunuldu ama zamanla daha kolay oldu “artık netten gerçeğe çıkıp birer kahve içelim mi”ler.e olsun fena mı, çalışıyoruz diye yalnız mı kalalım.yavaş yavaş bir siteden tanıdıklarına bir başka sitede rastlanır oldu.meğer dünya ne küçükmüş.

güçlü kadın olmak güzel değil aslında

saklimimoza | 21 December 2010 13:26

hayatın karşısında pes eden biri değilim. kimse bilmiyor güçlü, inatçı,kararlı,mantıklı,dediğim dedik ahsenin aslında o zırha bürünmüş bambaşka bir kadın olduğunu.evet öyle bir zırhtı kendime biçtiğim.canım istediğinde onu çıkarıp atabileceğimi düşünmüştüm hep.ama öyle olmadı.uzun, çok uzun zaman giyince bir gün geliyor ruh ve beden o zırha öyle uyuyor ki aslından ayırt edilemiyor,çıkarıp atamıyorsun.içindeki daha güçsüz, nahif,incinebilen haline dönemiyorsun.unutuyorsun onun içine tıkıştırdığın halini,ilk halini,yalın halini…