bildirgec.org

cenkkorbo

11 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Dolandırıcı Bir Açık Arttırma Sitesi

cenkkorbo | 13 July 2011 12:18

www.sanalpazar.com

bu siteyi daha önce ziyaret ettiniz mi ya da hiç birşey aldınızmı bilmiyorum ama aldıysanız kesinlikle dolandırıldınız demektir. sebebini ekleyeceğim resime bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ayın 13’ünde verilen teklifler bana ait ayın 12’sinde verilen tekliflerin saat ve saniyelerine bakın.

Yaptıkları şey çok büyük bir sahtekarlık ve bunun farkedilmeyeceğini zanneden sitenin yöneticileri. Herşey bir yana madem teklifi otomatik yükselteceksin saati tarihi aynı yapma.

Kısacası arkadaşlar bu yazı bildirgeç için nekadar uyumlu bilmiyorum ama yayınlanırsa umarım herkes okur ve ne olduğunu öğrenir.

En iyi browser su anda hangisi?

cenkkorbo | 04 May 2011 10:43

Google Chrome

Rakiplerine göre çok yeni olmasına rağmen kullanıcı rahatlığı, hızı ve Sistem belleğini tüketmemesi açısından tarayıcıların zirvesine yerleşmeyi başarmış ve bir çok kişininde vazgeçilmezi olmuştur. Chrome için söylenecek tek şey hala kurup denemediyseniz büyük bir kayıp içerisindeniz.

birazda zarar verelim diyenlere eski bir oyun carmageddon

cenkkorbo | 30 March 2011 15:31

carmageddon çıktığı ilk gün bizlere araba kullanırken sınırsız özgürlük tanıdı. daha önce arabaları sadece yarışmak için kullanırdık. carmageddon bunu değiştirdi ve bizlere yarışın yanında arabalrı parçalayıp yok edebileceğimiz hatta yanında bonus olarak insanları ve hayvanları ezip ekstra puan alabileceğimiz muhteşem bir oyun sundu. tabiki oyun çıktığı gibi çok tutulmaya başlandı ve beklenen sansürü yedi. o zamanlar insane ezmek öldürmek hoş karşılanmadığı için insanların yerini zombiler aldı. kanlar yeşil renge büründü ve oyunun bütün havasını değiştirdi.

Yıllarca Peşinden Sürükleyen En İyi 5 Oyun

cenkkorbo | 30 March 2011 11:36

Unreal Tournament
Unreal Tournament

5. Unreal Tournament
1999 yılında hayatımıza giren ve yılın en iyi oyunu ödülünü alan unreal tournament tüm fps severler için quake 2 den sonra hediye niteliği taşıyordu. quake’in tahtına oturacağına kesin gözüyle bakılan oyun için aslında söylenebilecek çokta fazla birşey yok. oyunu oynarken dikkate çarpan en önemli özellik kontrollerin kolaylığı, oyun içerisine bilgisayar oyuncusu (bot) yükleyebilmeniz, karakterin hareketlerindeki esnek yapı ve en sevdiğin özelliklerden birisi olan rakibinizi öldürdükten sonra ona karşı el kol hareketi çekebiliyor olmanızdı. quake 2’nin yerine belki geçemedi ama kendine ait bir hayran kitlesi oluşturdu ve yoluna bugünde yeni versiyonları ile devam etmektedir.

2010 yılının en iyi antivirus panda cloud

cenkkorbo | 28 March 2011 17:52

2010 yılının en iyi antivirus programı karşınızda panda cloud antivirus, bilgisayarınıza kurduktan sonra hiçbir şekilde sizi ve bilgisayarınız yormayan bir güvenlik yazılımıdır. 2010 yılının en iyi antivirus programı olarak kabul edilen cloud otomatik olarak gerceklestirdigi updatelerle (güncelleme) sisteminizi sürekli yeni virus ve benzeri yazılımlara karşı korurken bir yandan da bunu size hissettirmeden yapiyor. bu sayede her seferinde program açıp içerisinden işlem yapmaktan size kurtardığı gibi çok kritik bir yazılım değilse size rahatsız etmeyi seçmiyor. programı kurduktan sonra sizden istediği aktivasyon kısmında ücretsiz olarak satın dedikten sonra aktivasyonunuzu ücretsiz olarak yapıp yazılımı kullanmaya başlıyorsunuz.
yazılım kendini kullanıcıya unuttur fakat sisteminizi her türlü tehlikeye karşı dünyanın en gelişmiş virus tespit etme sunucularından panda sunucularına bağlı olarak kendini sürekli olarak güncel tutar, basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile bizlere kolay bir kullanım sağlayıp sisteminizi tehditlere karşı korur.
şuanda kendi sistemimde kullandığım kadarıyla diyebilirim ki, bilgisayarınızda ne yaparsanız yapın ister oyun oynayın, ister çalışın, sisteminizde hiç bir performans düşüklüğü farketmeyeceksiniz.

Star Craft 2 Wings of Liberty

cenkkorbo | 17 August 2010 14:57

10 yıldır beklediğimiz özlem sona erdi ve Star Craft 2 Wings of Liberty hayatımıza giriş yaptı. Gerçi Bilizzard Yine yaptı yapacağını Diablo 3’ün çıkış tarihini önümüzdeki seneye erteledi ya neyse.

Oyunu Oynayıp inceleyenlerden biri olarka oyunu yeteri kadar hatta fazlasıyla tatmin edici buldum. Ne de olsa Blizzard’dan babam çıksa yerimcilerdenim.

Oyunun Eksikleri kadar artı taraflarıda var tabiki.

Önce ilk göze çarpanları söylemek istiyorum. Oyun içinde eski oyundan farklı olarak bir kontrol odası ve o kontrol odasında Jim Raynor ile oyuna başlıyorsunuz ve yeni upgrade sistemleri, Görev içine görevler, Puan toplamalar, Topladığın puanlarla Asker uçak top tüfek bina upgradeleri gibi bir çok yenilik getirmişler. Hatta questlerde bulduğun elementlerden bile yeni görevler diye bir sürü giden görev göreceksiniz. Asker sayısı ve çeşitliliği artmış binalara yeni özellikler vermişler bazı kullanışsız fonksiyonlar Mesela “Terran” ırkında asker binalarının yanına yapılan technology lab ların kendi içindeki upgrade sistemini kaldırıp fazla mineral ve gaz harcamasını çnlemişler bunun yerine o puanlı sistemde upgradeyi bir kere alıp olayı bitiriyorsunuz ki buda görev içindeki görev mantığını güçlendiriyor ve bizlerin daha hızlı ve yaratıcı oynamamıza olamak sağlıyor. bunun yanında haritaların belli bölgelerinde gaz ve mineral bıramışlar onları askerlerinizle gezerek topluya biliyorsunuz ve bu böylece uzar gider çünkü çok yeniliği var bla bla bla…