carmageddon çıktığı ilk gün bizlere araba kullanırken sınırsız özgürlük tanıdı. daha önce arabaları sadece yarışmak için kullanırdık. carmageddon bunu değiştirdi ve bizlere yarışın yanında arabalrı parçalayıp yok edebileceğimiz hatta yanında bonus olarak insanları ve hayvanları ezip ekstra puan alabileceğimiz muhteşem bir oyun sundu. tabiki oyun çıktığı gibi çok tutulmaya başlandı ve beklenen sansürü yedi. o zamanlar insane ezmek öldürmek hoş karşılanmadığı için insanların yerini zombiler aldı. kanlar yeşil renge büründü ve oyunun bütün havasını değiştirdi.

grafikleri yavaş yavaş eskimeye başlayan oyun kullanıcısını yitirmeye başladı darken carmageddon 2 çıktı. yine sansür yedi ve zombilerle başbaşa kaldık. birçok oyuncu oyundan soğudu darken carmageddon tdr 2000 çıktı ve yeniden insanları ezmeye arabaları daha gerçekçi parçalamaya başladık fakat oyunun oynanabilirbiği ilk oyundan çok uzaklaştı ve oyun sempatisini iyiden iyiye kaybetti.

grafikleri eskide kalsa günümüzde hala keyifle oynayabileceğiniz, arabalara vurdukça, insanları ezip parçaladıkça size içine çekebilecek muhteşem bir oyun. en kısa zamanda edinip oynamanız dileğiyle. iyi oyunlar.