bildirgec.org

iyi hakkında tüm yazılar

Ben insanlığın neresindeyim?

zarifce | 25 April 2011 09:59

Geçmişini bilmeden yaşamak geleceğe doğru karanlık bir yolda yürümek gibidir.Her birey geçmişini sorgulamalı.Bugünlere nereden ve nasıl geldiğini araştırmalı.Araştırırken hem birey hem de toplum olarak işin içine girmeli ki tam anlamıyla kendini bulsun.Hatta ilk yaradılışa ve neden yaratıldığına kadar inmeli.Daha da derine girmek isteyen ervahı aleme geçebilir.Şuan ki dini görüşü ne olursa olsun, ruhlar aleminde yaptığı sözleşmeyi ve verdiği sözü bulabilir. “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” sorusuna “Evet sen bizim Rabbimizsin” cevabını vererek yaptığı sözleşmeden bahsediyorum.

Joomla-Drupal-Worpress Karşılaştırması

asxes | 22 March 2011 11:19

Joomla -Wordpress-Drupal hangisi daha iyi?
Joomla -Wordpress-Drupal hangisi daha iyi?

İşiniz için bir web sitesi oluşturmak ufukta görünüyor ise,sizin için en iyi seçim hangi içerik yönetim sistemidir (CMS) merak ediyor olabilirsiniz.
Burada en yaygın olarak kullanılan üç CMS karşılaştırılacak.Sizde işinize hangisi yarar kararverebileceksiniz. Her üç de açık kaynak yazılımdır ,Her üçününde arkasında gelişmiş ve binlerce kullanıcıdan oluşan bir topluluk var.
Şimdiden söylemeliyim ki her derdinize derman olacak bir niteliğe sahip değil hiçbiri.

Bütçelere Göre Laptoplar

dunker | 12 December 2010 20:02

Herkese merhaba.Bu yazıda laptop almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışacağım.Bunu yaparken önerdiğim laptopları bütçe gruplarına göre sınıflandıracağım.
Bütçesi 1000-1500 TL Arası OlanlarBir laptop almak için yaklaşık 1000 TL’yi gözden çıkarmış olmak gerekir.Bu bütçeye sahip olan arkadaşlara HP,casper,acer,dell gibi markaları önerebilirim.
Mesela şu ürünleri incelemenizde fayda var.Bir Işık Yak

devrialem47 | 04 December 2010 14:02

aydınlık geleceğimizdir...
aydınlık geleceğimizdir…

Karanlıktan aydınlığa doğru… bir ışık yak. Öyle bir ışık olsun ki bütün yaşamını aydınlatır türden olsun.

Karanlıktan aydınlığa doğru… bir ışık yak.Öyle bir ışık olsun ki nefretten sevgisizlikten yoksun olsun.

Karanlıktan aydınlığa doğru…bir ışık yak.Öyle bir ışık olsun ki ebedi mutluluk, ve saadet olsun.

Karanlıktan aydınlığa doğru…bir ışık yak.Öyle bir ışık olsun ki kirli,paslı kalpler yerıne temiz,saf kalpler olsun.

İYİ, KÖTÜ, ÇİRKİN

super hero | 10 August 2010 10:10

İyi insan var kötü insan var; bir de kötü olduğunun farkında bile olmadığı için kendisini faziletli zanneden birtakım vicdansız çirkinler var.

İyi, kötü, ya da çirkin olmak din, dil, ırk, mezhep, kılık kıyafet ayırmıyor. Herhangi bir yerde karşınıza denk gelen herhangi biri iyi olabilir, kötü olabilir veya en kötüsü çirkin olabilir.

Benim pek adetim değildir ama geçenlerde bir aile toplantısının ardından aşırı sıcaklardan biraz olsun kaçabilmek için Çamlıca Tepesi’ne çıktık. Bizim gibi, manzaranın ve esintili açık havanın tadını çıkarmak isteyenlerle dolmuştu ünlü tepe. Herkesin, herkesin yerinden kalkmasını beklediği bir köşe kapmaca oynanıyordu.

iPhone ve iTouch’lara Yeni Çehre: IOS4!

majesty s infinity | 02 July 2010 12:38

Uzun süredir yazılımına önemli bir güncelleme gelmemiş olan iPod Touch ve iPhone’lara Apple tarafından yepyeni bir çehre kazandırılıyor. Evet burada donanımsal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Bunun yerine yepyeni ve uzun süredir beklenen özelliklerin geldiği müjdesini veriyoruz. Bunlar öyle özellikler ki!

SARHOŞ MELEK

astral | 16 January 2010 15:10

fb363bc1b2ba
fb363bc1b2ba

MELEK KEDERİN İÇİNE DÜŞMÜŞ, HER GÜN İÇEN BİR KEDER OLMUŞ SADECE. MELEK OLDUĞUNU ÇOKTAN UNUTUP, ‘KÖTÜNÜN KENDİSİYİM’ LAFLARINI BÜNYEDE IZDIRAPLARA SEYİR VEREN DERGAH OLMUŞ.

– Birtanem, kafamda muhteşem bir hikaye var!
– Nasıl bir şey?
– Sarhoş melek.
– Sarhoş melek mi? (Kıkırdayarak tatlı tatlı) Melek sarhoş olur mu hiç?
– Bilmesem olmaz derdim de, tanıyorsun bir de.
– Nasıl ya, anlamıyorum.
– Sevgilim…
– Ay, nasıl? Çatlatırsın sen insanı, doğru dürüst anlat!

– Şekerim planı, vizyonumuzu yazarken ki, sahneyi hatırlamıyor muyum? Nasıl karşılaştığımızı, neden birbirimizi seçtiğimizi ve diyalogları hatırlıyorum. Şükür. Meditasyon yaparken her şeyi tek tek yaşadım tekrar. Çok komik bir hikaye. Bu trajikomik dahi olamaz, komik. Melek hatırlamıyor. Aslında melek ama farkında değil çünkü damgaları çok iyi kapanmış. Kreon’u okumadın değil mihala?

– Yok, okumadım; tamam benden alırsın dokuz kitabını da.

– Tamam. Hadi devam et, zaten konuya girene kadar öldürüyorsun.

– Şeker, bizimkiyle biz aynı vizyondayız. En iyisi ben sana sahneyi anlatayım birtanem. Neler okudun, ne kadarını biliyorsun, ne kadar açmam gerekli bilmiyorum; genel anlamda anlatacağım. Ruhların yolculuğund bu sahneyi hipnoz yaptığı kişilerin bilgilerine dayanarak defalarca verir, ona da bak; muhteşemdir.

İyi, Kötü ve Hödük

belesh | 15 January 2010 12:31

İyi ve kötü, siyah ve beyaz, kan ve gül, melek ve şeytan. Neden hep kötüler kaybetmek zorunda diye sormuştum sana. Birilerinin de kötü olması lazım. Yoksa bu kadar fazla iyiliğin bir anlamı kalmaz. Hem gerçekte kötü olandan zarar gelmez insana. Amacının kötülük olduğunu bilirsin. Ona göre davranırsın, hazırlıklısındır. Ama iyi olanın içinde her zaman bir kötülük yapma potansiyeli vardır ve korkarsın bundan. Güvenilmez olan odur aslında. Hangisi daha çok zarar verir sen söyle madem: Kötüden gelecek iyilik mi, iyiden gelecek kötülük mü? “Kötüsün sen!” Peki hiç sordunuz mu ona “Sen neden kötüsün?” diye, hiç merak ettiniz mi neye kızıp ruhunu sattığını?

Ruhumu sattığımı söylemiş miydim sana? Karşılığında hiçbir şey vadetmediler, ben de bedelsiz verdim onlara zaten. Beni çok istediklerini biliyordum zaten. Sayıları azdı, yardıma ihtiyaçları vardı. Denge bozuktu. Çünkü herkes iyilere yardım ediyordu durmadan. Adil olmayan bir savaş. Ben kurtaracak değilim tabi ki onları, senin de dediğin gibi hiper egom yüzünden böyle konuşuyor olabilirim. Ama ne kadar kötü olabileceğimin, can yakabileceğimin farkındayım. Onlar da farkında. (Ve artık sen de farkındasın.)

İyi Bir Yazılımcı nereden bulunur

admin | 22 November 2009 21:07

Merhaba arkadaşlar, ben bir kitap satış sitesi yaptırmak istiyorum ve işini bilen bir yazılımcı arıyorum.Sistemi php ile kuracak.Ama internetde baktım güvenilir bir yer bulamadım.

Böyle bir yazılımcıyı nereden bulabilirim? İnternetde bildiğiniz iyi yazılımcı var mı?

yardımcı olana sevap yazılır:)

değer katan şeyler

taha3045 | 20 November 2009 11:29

Geçen yazımda değerimizi düşüren şeyleri belirtmiştik, hayata hep olumsuz yönden bakmayalım, ara sıra elimizde olmadan yaptıgımız şeylerle her ne kadar değerimizi düşürsek te, yükseltecek o kadar erdem var ki, ik bunları hayatımızın parçası yapmak, istemeden, bilmeden yaptıgımız kötü şeyler olabilir ama bu iyi şeylerin olmamasını gerektirmez.

Özür dilemek mesela, özür dilemeyi sevmezdim küçükken, utanırdım, nefret ederdim, özür dilersem rezil olacagımı zannederdim. Oysa ne güzel bir şeymiş özür dilemek, kırdıgımız her insanı bu şekilde kazanabiliriz. Hatta ben helallik bile istiyorum.