bildirgec.org

il010472

10 yıl önce üye olmuş, 10 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Medya Şaklabanları tasarım ve içeriğini yeniledi

il010472 | 02 May 2011 21:11

Medya okur yazarlığı üzerine tartışmalar devam ederken insanlar hep aynı haberleri okumaktan sıkıldı. Ayrıca yandaş,destekçi vb medyaların türediği bir ortamda tamamen yandaş olmayan medyanın öteki gündeminden haberler veren internet sitesi medya şaklabanları yenilendi.
Daha önceleri blog mantığı içerisinde olan site yeni ve medya üzerine bilinen yazarlarında eklenmesiyle haber sitesi düzenine girdi. Genç iletişim öğrencilerinin yazılarını gönül rahatlığı ile yazdığı yalaka ve kayırılmış haberlerin olmadığı medya haberlerini okumak isteyenler, yeni tasarımıyla Medya Şaklabanlarını ziyaret edebilirler…

Besiktas.li’ların yeni sosyal ağı

il010472 | 29 March 2010 20:19

taraftarlarımızı ortak bir platformda buluşturmayı ve besiktaşlı ruhunu bir paylaşıma dönüştürmeyi amaçlayan www.besiktas.li mart ayının başında yayına girdi.

twitter, friendfeed gibi alışık olduğumuz uygulamalara benzer yapısıyla kısa zamanda beşiktaş taraftarının beğenisini toplayan sitenin üye sayısı bir ayda 4000’i aştı. üyelerin anlık ileti girebildikleri, video, link, fotoğraf ya da dosya paylaşabildikleri, diğer üyelerle mesajlaşabildikleri, birbirlerini takip edebildikleri site, kısa zamanda tüm beşiktaşlıların buluşma noktası olacağa benziyor.

Yeni sosyal medya galatasaray.li

il010472 | 09 February 2010 15:01

Son günlerde o kadar çok duyar olduk ki sosyal site kavramını. Bu kavram bize facebook, twitter ve friendfeed ile birlikte ithal olarak girmekle birlikte ülkemizde bu tarz akılcı çalışmalarda bol bol olmaya başladı. Ve ilginç uygulamalardan biri de tamamen galatasaraylı taraftarların anlık mesajlaşabildiği twitter gibi, aynı şekilde video ve resim ekleyebildikleri friendfeed gibi, ayrıca facebook misali grup kurabildikleri bir site olan http://www.galatasaray.li.

Bu site özellikle spor sitelerinin de mizacını değiştirecek bir uygulamaya giderek web 2.0 den web 3.0’e geçişte nelerin olabileceğini göstermesi açısından da ilginç bir uygulama olmuştur.

THY, Barcelonayı uçuruyor

il010472 | 24 December 2009 22:40

türk hava yolları (thy) sizde gündemi takip eden birileri olarak barcelona futbol takımının sponsoru olduğunu biliyorsunuz. buna ulaşmı sponsoru diyorlar. özellikle sponsorluk konuları son yıllarda dünyada yükselen trend olma yolunda ilerliyor.
ve artık milyon dolar ve eurolar havada uçuşuyor bu uçuşma sırasında bize düşmüyor ama olsun. spor müsabakalarıyla ilgili olarak sponsorluk çalışmaları 1920 yılının ekonomik buhranına kadar gider. o yıllardan bu yıla kadar çok gelişme gösterdi. bir şirket ya da kurumun kendi yaptığı işi ücretsiz olarak diğer kurum yada kurumlara kullanması şeklinde olan uygulma. özellikle futbol dünyasında konuşulan ve verilen paralar bakımından çığır aşmaktadır.

miami 2010 geleceğin web eklentileri-programları sempozyumu yapılıyor

il010472 | 23 December 2009 12:16

miamide 22-24 şubat 2010 tarihleri arasında bir”future of web apps”sempozyumu yapılacak. bu sempozyuma katılacak kişilere baktığımızda
bunlar:
aaron patzer, mint.com’dan: abd’nin önde gelen ücretsiz online para yönetim sitesidir.kurucularından aaron bir mimardır. arkadaşı nascentric ile birlikte ibm şirketinden ayrıldıktan sonra bu siteyi kurdular.amerikanın 30 girişimcisinden biriler.
alex hunter, [email protected]: merkez online pazarlama virgin grubunda çalışmaktadır.elektronik pazarlama konusunda uzmanlar yaptıklarıkamu kampanyasıyla time, cnn, cnbc tarafından ödüllendirildi.
alex payne, twitter: twitter platform yöneticisidir.
dion almaer, palm: mobil cihazlar ve mobil cihazların web sitelerine entegresi konusunda çalışmaktadır.
fred wilson, union square ventures: fred pennsylvania üniversitesi wharton school of business of mit makina mühendisliği lisans derecesi ve mba sahiptir.
gary vaynerchuk, wine library tv :sosyal medya’nın ünlülerden biridir. kişisel marka olarak twitter ve facebookta sıkça takip edilen biridir. aynı zamanda wine library tv üzerinden şarap gurlarına yaptığı yayınlarla dünyanın şarap denetleyicilerindendir. sitesinde 80.000 kişi ziyaret etmektedir.
john resig, mozilla + jquery : john resig bir javascript aracı geliştirici mozilla corporation ve kitabın yazarıdır.jquery javascript kitaplık baş geliştiricisidir.

Marka kandırmaz !!!

il010472 | 22 December 2009 16:12

uzun zamandan beri bu konuda yazı yazmamaya çalışıyordum kendimce uzaktan izleyerek hedefteki markaları ürkütmeden sinsice avlarımı bekliyordum. ama yine dayanamadım…

yine o marka media markt. i̇zmir’de yaptığı kampanya ile klasik oyununu oynadı basın klasik oyuna geldi. herşey burda anlatılan kadar kısa olmadı aslında insanlar tüketiciler aldatıldı…

bu linktten önce haberi okuyabilirsiniz. şimdi indirim denilen uygulamalar özellikle bu reklamlarda da sıkça kullanılır perakende sektörü tarafından. nasıl peki…

Medya Şaklabanları

il010472 | 21 December 2009 18:51

Son günlerde özellikle medya üzerine eleştiriler o kadar çok oldu ki…İşte buna uygun olarak bir site var yaklaşık 5 yıldan beri yayın yapan Medya Şaklabanları adlı site kendinide şu sloganla ifade ediyor. “Medya ile dalga geçebilen arada kendini kaybedip iyi şeyler de yapabilen internet sayfası…”
Bu sitede ilginç reklam, tv, gazete ve radyolarda çıkmış haberler toplanıp bu sitede yorumlanıyor. Site yöneticisinin bu alanda ayrıca bir radyo programıda bulunmakta…Sitenin takip edilebilir olduğunu düşünüyorum. Şimdiden iyi takipler.

İnternet sitesi ön görüntüsü
İnternet sitesi ön görüntüsü

Facebook page fun sayfası

Twitter Sayfası

Amerikaya gidiş rehberi, gotousa

il010472 | 25 July 2008 17:08

mezun.com’dan bir hizmet daha 1 Ocak 2009′ kadar Amerikaya gidecekler için bir web 2.0 uygulaması yapmışlar…Artık sıkça adını duyduğumuz etkileşimli web 2.0 uygulamalarının güzel bir örneği de mezun.com tarafından gerçekleştirilmiştir…Bu uygulamaya gotousaadlı adresten giriyorsunuz sizi bir video karşılıyor hizmetin ne işe yaradığını yararlarını anlatan bir video…
Aslında işin özüne baktığımızda amerikaya gidinceye ve amerikaya gittikten sonra sizin hayatınızı planlamanıza yardımcı olan bir sihirbaz…
İsterseniz siz de bir göz atın.
Gotusa