bildirgec.org

ikon hakkında tüm yazılar

webmasterlar için 100 mükemmel psd dosyası

empi4 | 24 June 2011 09:46

Photoshopta web,grafik,banner,afiş gibi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz butonlar,menüler,web playerlar,ikonlar,tasarımlar vb. aklınıza gelecek her türlü psd dosyası mevcuttur. 2 paket halinde sunulmuştur, her pakette ortalama 50 psd dosyası mevcuttur.

Mutlu Bir Yazı

admin | 12 March 2011 06:38

Soru İşareti
Soru İşareti

Onu tanımlamak için önce ‘fenomen’ kelimesini kullanayım dedim. “O bir fenomen!” diye başlayacaktım. Anlamına baktım. Meğerse, fenomen duyularla algılanabilen şey demekmiş. Popüler kullanımında ise, olağandışı olay anlamına geliyormuş. Yani ben kelimeyi yanlış kullanıyormuşum. Sonra, ‘ikon’ kelimesi aklıma geldi. O da, Hristiyan geleneğinde kutsal kişi ya da olayları konu edinen resimler anlamına geliyormuş. Yani yine yanlış bir kullanımın eşiğindeymişim.

Sarah Jessica Parker
Sarah Jessica Parker

Ancak, biraz daha düşününce onun ne olduğunu buldum. O bir fenomen değildi, o bir ikon değildi ama o bir stil ikonuydu. Stil ikonu, tarzıyla, duruşuyla, saç şekliyle, tavırlarıyla kendine özgü ve kendinden emin olan, en yenilikçi şeyi giyse bile onu bir parçasıymış gibi taşıyan ve bunu yaparken diğer insanları da peşinden sürükleyen kişi demekti. Bakınız mesela, stil ikonu Sarah Jessica Parker ne kadar kendinden emin, tarzıyla ne kadar mutlu! Avuç içlerine bile güveniyor ve onlarla barışık!

İşte, sayın okuyucular stil ikonu böyle bir şeydi. Ve enine boyuna incelenmesi, daha sonra uzun uzun yazılacak başka bir yazının konusunu oluşturuyordu. Bu yazıda inceleyeceğimiz stil ikonu ise, benim göre/için tek ve kendine özel. Adını açıklamanın vakti artık geldi. Bahsettiğim kişi: Audrey Hepburn. Şu resmini görmeyen yoktur herhalde:

Tiffany'de Kahvaltı'daki Rolünde
Tiffany’de Kahvaltı’daki Rolünde

en iyi 10 ikon arama motoru

maxhoper | 03 February 2011 10:18

Bildirgeçte zaman zaman ikon setleri görüyoruz. Ancak hazır bir ikon istediğimizde buna hızla ulaşmak için tüm ikon setlerini taramamız büyük vakit kaybına yol açacaktır. Bu problemden yola çıkarak ikonları isme göre bizim için tarayıp bulan arama motorları tasarlanmış. Arama sonuçlarında beğenilen ikonları derhal bilgisayara kaydetmeye de imkan tanıyorlar.

Bu arama motorlarından en başarı 10’u mostinspired.com tarafından derlenmiş.

1.Findicons

findicons
findicons

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

Sosyal Medya İkon Setleri

angelsdemos | 30 November 2010 09:24

Web sitelerimizi renklendiren ve tam olarak tasarımı oturtan ikonlar artık web tasarımdaki vazgeçilmezlerden biridir. Sosyal medyanın günümüzde popülerleşmesiyle ise sosyal medyaya özel ikon setleri hazırlanmaya başlandı. Aşağıdaki ikonların tümünü web sitenizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Farklı tarzlarda 350 tane sosyal medya ikonu:

Sketchy Social Media Icons

Isometrica (Volume 1): A Free Social Media Icon Set

Picasso: A Free Social Media Icon Set

yepyeni 24 adet ücretsiz ikon seti [arşivlik]

xerre | 22 November 2010 12:43

günümüzde ikonlar, kişisel çalışmalar olsun web tasarımı olsun birçok yerde yoğun bir şekilde kullanılmakta. İkonların bu denli yoğun bir şekilde kullanılmasının başlıca nedeni boyutunun küçük olması ve oldukça fazla çeşidinin rahatlıkla bulunabilmesidir.

bu durumda ise asıl önemli olan tasarımınıza uygun olan en doğru ikonu bulmanızdır. bu bildiride çalışmalarınıza uygun ikonlar bulmanıza yardımcı olacağını düşündüğüm 24 adet ücretsiz ikon setine yer vereceğiz.

Etiketle Kazan!

Hakan Ozen | 19 October 2010 13:00

Facebook’taki resimlerimizde her zaman arkadaşlarımızı etiketleriz. Dumankaya İnşaat bunu bir uygulmaya dönüştürmüş. Reklam uygulaması olan Dumankaya İkon’da yerinizi seçiyor, komşularınızı belirliyor ve ödüller kazanıyorsunuz. Uygulama gayet basit Dumankaya İkon’da yaşamak istediğiniz bir yer ve komşunuz olmasını istediğiniz arkadaşlarınızı belirliyorsunuz ve proje üzerinde etiketliyorsunuz. Etiketlediğiniz arkadaşlarınızı uygulamaya davet ediyorsunuz.

Navigasyon tasarımında ikon kullanımı için 20 örnek

alkalin | 19 July 2010 16:50

Bir çok insan ziyaret ettikleri web sitesinde belirli bir bilgiye ulaşmak için ya navigasyon menüsünü ya da arama çubuğunu kullanırlar. Bu nedenle navigasyon tasarımı basitçe gözardı edebileceğimiz birşey değildir.

Web sitemizin navigasyon menüsünü basit görsel ipuçları kullanarak ziyaretçilerimiz için daha çekici hale getirebiliriz.

Şimdi navigasyon menülerinde ikon kullanan bazı sitelere göz atalım.

Web Tasarım Kaynakları #13

siriusbee | 15 July 2010 13:22

Neredeyse her hafta düzenli olarak, nette yayınlanan ücretsiz kaynaklardan en iyilerini seçerek hazırladığım web tasarım kaynaklarının 13. bölümündeyiz.

Bu bölümde, yazı tipi, ikon seti, doku paketi, vektörel grafik, photoshop stil paketi, psd dosyası, website şablonu, wordpress teması, flash foto galeri gibi bir web tasarımcının tasarım anında işini kolaylaştırıp hızlandıracak bir çok ücretsiz kaynak bir arada.

Bir kısmını aşağıda gördüğünüz web tasarım kaynaklarının tamamını en alttaki kaynak linkinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Paint Hand Yazı Tipi

Nioubes Yazı Tipi

Kyu Tux – Sosyal Medya İkon Seti

Web Tasarım Kaynakları #12

siriusbee | 01 July 2010 16:25

Klasik haline gelen web tasarım kaynakları tam gaz devam ediyor. Serinin 12.bölümünde de yine her web tasarımcının işini hızlandırabilecek çok kullanışlı ücretsiz kaynakları bir araya getirdim.

yazı tipi, ikon seti, photoshop fırçaları, pattern setleri, psd dosyaları, vektörel setleri, hazır site şablonları gibi bir çok kaynağı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bakalım 12. web tasarım kaynaklarında neler var?

Zagfont – Yazı Tipi

30 adet ücretsiz font