bildirgec.org

siriusbee

12 yıl önce üye olmuş, 120 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

10 adet yeni Jquery eklentisi

siriusbee | 13 December 2010 11:54

Web tasarımcılar arasında iyice yaygınlaşan ve artık neredeyse her web sitesinde görebildiğimiz Jquery eklentileri işlevleriyle ve hareketli yapılarıyla siteleri canlandırmaya devam ediyor.

10 yeni ve kullanışlı Jquery eklentisini bir araya getirdim. Kullanıma hazır yapısıyla hemen ücretsiz indirip sitenize ekleyebilirsiniz.

Aşağıda eklentilerden bazılarını görebilir, tamamını ise en altta bulunan kaynaktan ücretsiz indirebilirsiniz.

Jquery Animasyon Banner

Önizleme

Yeni ve ücretsiz WordPress temaları

siriusbee | 07 December 2010 21:02

wordpress en çok kullanılan CMS ve blog sistemi olmaya devam ededursun, bununla birlikte her gün onlarca güzel temanın ücretsiz yayınlanması da cabası.

Hal böyle olunca zaman zaman yeni temaları bir araya getirip yayınlamak da wp kullanıcıları için faydalı bir arşiv oluşturuyor.

Son zamanlarda yayınlanan 15+ ücretsiz ve yeni wordpress temasını bir araya getirdim. Hem CMS hem de blog olarak kullanabileceğiniz temalar bulunuyor. Aşağıda temalardan bazılarını görebilirsiniz. Tamamını ücretsiz indirmek içinse yazının en altındaki kaynak linkini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz ve yeni 15 adet Prestashop Teması

siriusbee | 05 December 2010 10:05

Online alışveriş sistemleriyle ilgilenip de Prestashop‘u duymayan kalmamıştır herhalde.

Açık kaynaklı olması, kolayca geliştirilebilen yapısı ve oldukça fazla özelliği ile ücretsiz alışveriş sitesi kurabileceğiniz prestashop‘un en kötü yanı, temalarının ücretli olmasıydı. Ancak son zamanlarda Prestashop için ücretsiz güzel temalar da yayınlanmaya başladı internette.

Aşağıdaki kaynakta birbirinden güzel, yeni ve ücretsiz tam 15 adet prestashop temasını bulabilirsiniz.

Kaynakta bulunan temalardan bazıları:

Web tasarımcılar için 20+ PSD dosya

siriusbee | 11 October 2010 18:02

Çalışmalarında hazır kaynaklardan yararlanmayı tercih eden web tasarımcılar için oldukça kullanışlı olacağını düşündüğüm ücretsiz 20+ PSD dosyasını bir araya getirdim.

Navigasyon menülerden buton setlerine, uyarı mesajlarından ikon setlerine kadar tasarım anında ihtiyaç duyacağınız bir çok hazır tasarımı bu kaynakta bulabilirsiniz. Aşağıda kaynakta bulunan dosyaların bazılarını görebilirsiniz. Tamamına ulaşmak için yazının en altındaki kaynak linkini kullanabilirsiniz.

WordPress hakkında Türkçe yazılar ve ücretsiz temalar

siriusbee | 23 September 2010 15:26

Dünyanın açık ara en ünlü içerik yönetim sistemi olan wordpress‘in neden bu kadar büyüdüğünü herhalde yeniden belirtmemize gerek yok. Ancak Wordpress, kurulumu ve düzenlenmesi bakımından kullanıcı dostu olsa da düzenli bakım ve güvenlik açısından bir takım çalışmalar gerektiren bir sistem.

Konuyla ilgili zaman zaman yazdığım makaleleri bir araya getirdim ve hem Wordpress kullanıcılarının hem de geliştiricilerinin gözardı etmemesi gereken bir kaynak oluşturdum. Bu kaynakta wordpress güvenliği için yapmanız gereken ayarlar, dikkat etmeniz gereken noktalar ve ipuçları, kullanabileceğiniz eklentiler ve ücretsiz temalar yer alıyor.

Web Tasarım Kaynakları #16

siriusbee | 25 August 2010 16:52

Her web tasarımcının işini kolaylaştıracak ve hızlandıracak ücretsiz web tasarım kaynakları serisine 16.sı ile devam ediyorum. Bu defa çeşit ve sayı olarak çok zengin bir içerik bekliyor sizi.

Seriyi takip edenlerin bildiği üzere, ücretsiz yazı tipi, ikon seti, psd dosyası, web template, wordpress teması, photoshop fırçaları, photoshop gradient, action ve pattern paketleri gibi kaynakların yanında wordpress teması, magento teması, portfolyonuz için website şablonu gibi hazır template’ler de bulunuyor bu bölümde.

Kurumsal projeler için 10+ CSS&Html hazır site şablonları

siriusbee | 16 August 2010 16:05

Kurumsal site projeleriniz için işinizi çok kolaylaştıracak 10+ css & xhtml hazır siteşablonlarını bir araya getirdim. Genellikle hazır tasarım kullanmak istemeyen web tasarımcılar dahi bu şablonların css çatılarından ve hazır tipografilerinden yararlanabilirler.

Bazılarının blog sayfası da html olarak hazır olduğundan, “”wordpress” sitelerinize tema olarak giydireceğiniz şablonlar da yer almakta. Tamamını bildirinin en altındaki kaynaktan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Web Tasarım Kaynakları #14

siriusbee | 23 July 2010 13:18

Düzenli olarak hazırlamaya çalıştığım ama zaman zaman (özellikle de şu sıralar) ihmal ettiğim web tasarım kaynakları serisinin 14.bölümünü nihayet yayınlayabildim.

Bu bölümde de yine tamamını ücretsiz olarak indirebileceğiniz, web tasarımı esnasında işinizi kolaylaştıracak ve hızlandıracak birbirinden kullanışlı kaynaklar bulunuyor.

yazı tipi, ikon seti, psd dosyası, photoshop fırça ve doku seti, wordpress teması, vektörel grafikler, butonlar, arabirim setleri gibi bir çok ücretsiz kaynağı aşağıdaki kaynak linkinden indirebilirsiniz.

Quicksand Yazı Tipi

Code Bold Yazı Tipi


Days Typeface Yazı Tipi


Pixelophilia İkon Seti

10+ ücretsiz ve yepyeni Twitter ikon setleri

siriusbee | 20 July 2010 18:29

Bana göre, işlevi bakımından amacına yönelik en iyi şekilde ve en çok kullanılan sosyal medya ortamı twitter. Zaten son yıllardaki yükselişi de bunun açık bir kanıtı. Demek istediğim, insanlar facebook‘un ne amaçla kurulduğunu unuttu, artık herkes ya video izlemek ya da oyun oynamak için giriyor.

Sosyal medyanın bilişim sektöründeki en önemli rolü, sesinizi geniş kitlelere duyurmak ve çevrenizi genişletmek. İşte bu nedenle en çok sevdiğim sosyal medya mecrası twitter.