bildirgec.org

alkalin

11 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Navigasyon tasarımında ikon kullanımı için 20 örnek

alkalin | 19 July 2010 16:50

Bir çok insan ziyaret ettikleri web sitesinde belirli bir bilgiye ulaşmak için ya navigasyon menüsünü ya da arama çubuğunu kullanırlar. Bu nedenle navigasyon tasarımı basitçe gözardı edebileceğimiz birşey değildir.

Web sitemizin navigasyon menüsünü basit görsel ipuçları kullanarak ziyaretçilerimiz için daha çekici hale getirebiliriz.

Şimdi navigasyon menülerinde ikon kullanan bazı sitelere göz atalım.

Dünyanın İlk Şeffaf Tasarımlı Telefonu LG-GD900

alkalin | 09 April 2009 17:26

Teknoloji ve tasarımda mobil iletişimin dünya devi LG Electronics geçtiğimiz ay Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2009‘da tanıttığı dünyanın ilk şeffaf tasarımlı telefonu olan LG-GD900‘ün çok şık ve göz kamaştırıcı tasarımıyla herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Ancak telefonun teknolojik özellikleri hakkında fazla tüyo vermemişti. LG Electronics, nihayet geçtiğimiz hafta Las Vegasta düzenlenen CTIA Wireless 2009‘da GD900‘ü görücüye çıkardı.

Pekoppa – Konuştuğunuzu Anlayan Bitki

alkalin | 08 April 2009 03:00

Pekoppa
Pekoppa

Bazı insanlar bitkilerle konuşmanın bitkilere iyi geldiğini düşündüklerinden evlerindeki ve bahçelerindeki bitkilerle konuşurlar ve onlara güzel şeyler söylerler.

Bazı insanlar ise bitkilerle konuşmanın kendilerine iyi geldiğini düşündüklerinden onları arkadaş ve sırdaş olarak görürler ve onlara yaşadıkları ve düşündükleri herşeyi anlatırlar.

Eğer siz ikinci guruptaki insanlardansanız Pekoppa çok hoşunuza gidecek. Çünkü Pekoppa sizi duyabiliyor ve konuştuğunuzda yapraklarını sallayarak ya da gövdesini bükerek size tepki veriyor. Nasıl olduğunu görmek istiyorsanız bu videoyu izleyebilirisiniz.