bildirgec.org

iframe hakkında tüm yazılar

JQuery tabanlı Zengin Metin Editörleri

KAghast | 24 December 2010 12:34

Web projelerinde kullanıcı tabanlı içerik üretebilmek için gerekli en önemli araçlardan biri yazı alanlarıdır. (textarea)
Kullanıcının kendini daha iyi ifade edebilmesi için de bu yazı alanlarını özelleştirmeniz ve zenginleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü kullanıcı bu alanları verimli kullanabilmek için gerekli temel bilgiden yoksun olarak kabul edilir. Zaten hedef kitlenin de böyle bir ön bilgiye sahip olması beklenemez.

İşte bu noktada WYSIWYGprensibine göre geliştirilmiş zengin metin editörleri (RTE – rich text editor) yardımınıza koşar.
Bu zengin metin editörleri; yani RTE’ler, temel olarak HTML etiketi textarea’yı özelleştirir. Javascript destekli olarak bu alan için bir iframe yaratır ve çeşitli ön tanımlı araçlarla size bir metin editörü hazırlar. Böylece kullanıcı gerçek bir metin editörü kullanıyormuş gibi biçimlendirilmiş yazı girebilir.
Artık geliştirilen projelerde JQuery’nin vazgeçilmezliği ortada olunca ben de sizler için güncel popüler JQuery tabanlı metin editörlerini bir araya toplamak istedim. Böylece JQuery destekli projelerinizde başınızı ağrıtmadan kolay ve hızlı bir şekilde metin editörü ekleyebileceksiniz.

MarkitUp

Resmi Web Sitesi | Demo

panasonic hm-ta1

schizophrenia13 | 31 July 2010 10:04

panasonic hm-ta1
panasonic hm-ta1

panasonic’in yeni kamerası hm-ta1, doğrudan bilgisayara takılabilen dahili usb arayüzü, bilgisayar aracılığıyla youtube ve facebook erişimi, skype için kullanılabilmesi, full hd kayıt yeteneği ve kolay kullanılabilirliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.
53.0 x 104.0 x 17.8 mm boyutları ve 93gr ağırlığıyla oldukça kompakt olan hm-ta1, e.i.s. adı verilen bir sarsıntı önleme sistemine, aydınlatma için kullanılan bir led ışığa sahip, beraberinde videolar için basit kesme, yapıştırma işlemleri yapmayı sağlayan iframe yazılımıyla geliyor.
hm-ta1’in amerika satış fiyatı 169$ olarak belirlenmiş.

İki farklı Javascript betiği aynı anda kullanmak

AcharadSami | 26 November 2009 09:51

Merhaba bildirgec.org sakinleri;

Kişisel sitemde kullanmak amacı ile, basitçe bir “Flowplayer.org JQuery Scrollable” betiği ile, “Jquery dock” betiğini aynı anda tek bir sayfada kullanmak ve tek sayfalık bir dizayn oluşturmak istiyorum. Dock sabit durur iken,ikonlara tıklandığında sayfanın kaymsını istiyorum.

Bunun için, Dock betiğini ayrı bir iframe içinde çalıştırmak, overlay iframe veya div içinde tutmak, iki scripti birleştirmek, css attributeleri çakıştırma oluşturmayacak şekilde baştan düzenlemek gibi farklı yöntemleri denedim. Hatta en son olarak, Altlı üstlü bir Frameset oluşturup, farklı framelerdeki divleri çağırmata bile çalıştım. Ancak iki scriptin beraber sorunsuz işlemesini bir türlü sağlayamadım. Sizin bildiğiniz ayrıca bir yöntemi var mıdır ?

frame ve tablo

kutsiyan | 12 August 2008 11:28

arkadaşlar, biliyorsunuz frame kullanarak bir siteyi eklemek istediğinizde sitenin sol üst tarafından itibaren görünmeye başlıyor.. ben rss desteği olmayan bu sitedeki yumurta fiyatları tablosunu göstermek istiyorum sadece.. nasıl yapabilirim acaba… başka bir yol var mı ordaki bilgiyi siteme eklemek için

google maps ile devasa haritalar nasıl elde edilir

hoodly | 18 May 2008 15:05

google maps çoğu internet kullanıcısı tarafından kullanılan ve google tarafından ortaya çıkarılmış bir servis. ve barındırdığı bir çok özellik ile sengin bir yapıya sahip durumda. ve bilgisayarınıza kurabileceğiniz google earth ile de google mapsten daha sengin bir içeriğe ulaşma imkanınız var. benim burda değinmek istediğim konu ise google maps vasıtasıyla nasıl büyük boyutlarda haritalar elde edilebilir.

1 Milyon Virüs’e doğru

Anonim | 07 April 2008 09:27

Bilgisayarlarımızı virüs problemlerine karşı ne kadar güvenlik altına almaya çalışsak da, neredeyse her gün yeni virüs tehditleri ile karşı karşıya kalıyoruz.

Anti-Spam ve Anti-Virüs çözümleri sunan güvenlik yazılımları firması Sophos ‘ un üst düzey teknoloji yetkilisi Paul Ducklin “ 20 Yıllık geçmişi olan Malware( zararlı yazılım)’lerin en tehlikeli olanları son 6 ay içerisinde üretildi” diyor.

iGogıl’daki ! [+] simgesiyle ; aşağı doğru açılan açıklama alanı lazım ! :)

taninmayan-68170 | 01 November 2007 07:11

kişiselleştirilmiş google kişisel ana giriş sayfasındaki [+] iç link sekmesini kendi web siteme eklemek istiyorum
mesela konu başlıklarının yanında [daha fazla bilgi] a basıldığında hemen aşağıda daha fazla bilginin belirmesini isteniliyor

bunun haricinde birde bunu adamlar açılan sayfa içinde
iframe olacak şekilde yapmışlar
örneğin : http://isohunt.com sitesinde herangibi bir arama sonuçlarında heran gibi birine basıldığı zaman, linkin aşağısında iframe açılıyor. ! 🙂

ama bunun tam olarak nasıl yapıldığı hakkında açıklayıcı bir site bulamadım ! 🙁

IFrame için Özel Alan Tanımlaması :

taninmayan-68170 | 15 October 2007 09:58

Iframe alanı içinde başka bir internetnet sitesinin sadece istenilen kısmı gösterilmek isteniyor yani başlangıç XY kordinatları ile bitiş XY kordinatlarını tanımlayarak bu yapılamak istenilmekte !?

işte bu işi nasıl yaparız, abi !? 🙁

Opera’daki tehlikeli açık kapatıldı

Java99e | 23 August 2007 17:09

Opera 9.23 İnternet tarayıcısında bulunan kritik bir açık, kapatıldı.açığın Javascript kodunu işlerken hata vermesinden kaynaklandiği ögrenildi.saldırganın, kötü niyetli hazırlamış olduğu web sayfasını iframe gibi yöntemlerle kullanicinin isteği dişinda ziyaret ettirilerek rastgele kod çalıştırması sağlaniyordu.