bildirgec.org

Anonim

8 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

Eve Online 6 Yaşında

Anonim | 12 May 2009 11:12

Dünyanın en popüler Devasa Çoklu Oyuncu Online Rol yapma oyunlarından (MMORPG) Eve Online , varoluşunun, 6 Mayıs itibari ile, 6. Yılını kutluyor.

İzlanda kökenli CCP oyun firmasının başarılı Uzay/Bilim-Kurgu konulu Devasa Online oyunu Eve, 2003’ten bu yana oyun sunucusunu hayata geçirdiğinden beri çok büyük yollar katetti. Neredeyse her 3 haftada bir hataların yamandığı, performans sorunlarının giderildiği ve içeriğin zenginleştirildiği oyun, son ücretsiz genişleme paketi “Apocrypha” ile kusursuzluğa bir adım daha yaklaşmış durumda.

300.000 aktif üyesi bulunan oyun, Ramsan 500 SSD(katı durum diskleri) ‘ler ile desteklenen dünyanın en kalabalık ve en güçlü oyun sunucusu ünvanına sahip “Tranquility” üzerinde aynı anda günde 45.000’den fazla online oyuncuya lag problemlerinden bağımsız hizmet veriyor. Detaylı grafik/ses performans ayarlarına imkan verilmesi, oyunun düşük konfigürasyonlu bilgisayarlar üzerinde bile akıcı bir şekilde oynanabilmesini sağlıyor.

Aynı anda on binlerin online olduğu oyundaki Ekonomik sistem çok güçlü ve gerçeğe yakın. Oyun içindeki para birimi İzlanda’nın resmi para birimi olan ISK. Market üzerinde satılan her ürün, tek bir kurşundan, lazer silahlarına kadar, mesleğini üretici olarak belirlemiş oyun karakterlerinin bir ürünü. Daha çok PVP (oyunculara karşı) sevdalılarının ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılayan oyun mekaniği, sınırsız sayıda kombinasyon üreterek farklı stratejik silah, modül vb. ayarlamaları ile hazırladığınız uzay geminiz ile tadına varılmaz mücadeleler yaşamanızı sağlıyor.

Vücudunuz ile (neredeyse) yapamayacağınız 10 şey.

Anonim | 11 April 2008 21:15

Burada , vücudumuz ile yapılması neredeyse imkansız 10 hareket gösterilmiş ve bilimsel nedenleri anlatılmış.

Listedekilerin bazıları ;

Hapşırırken gözleri açık tutmak.
Kendini gıdıklamak
Dirsek yalamak vb.

Birinci helen hareketi özellikle denememenizi tavsiye ediyorum 🙂

1 Milyon Virüs’e doğru

Anonim | 07 April 2008 09:27

Bilgisayarlarımızı virüs problemlerine karşı ne kadar güvenlik altına almaya çalışsak da, neredeyse her gün yeni virüs tehditleri ile karşı karşıya kalıyoruz.

Anti-Spam ve Anti-Virüs çözümleri sunan güvenlik yazılımları firması Sophos ‘ un üst düzey teknoloji yetkilisi Paul Ducklin “ 20 Yıllık geçmişi olan Malware( zararlı yazılım)’lerin en tehlikeli olanları son 6 ay içerisinde üretildi” diyor.