bildirgec.org

kutsiyan

11 yıl önce üye olmuş, 25 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Köpek balığı dehşeti

kutsiyan | 10 December 2009 17:03

Sydney’in popüler sahillerinden Bondi yüzelrce köpek balığının akınına uğradı. İşte o anlar Google Maps’a böyle takıldı… (Yakından bakmak için artı işaretini tıklayın)

Köpekbalıkları
Köpekbalıkları

Baktınız mı bilmiyorum ama haber gerçek değil. Discovery Channel’ın 7-13 Aralık Köpek Balığı Haftası için yürütttüğü zekice bir kampanya…

kaynak

2 sütunlu yazı alanı

kutsiyan | 18 September 2008 16:09

arkadaşlar fotoblogumdaki fotoğraflarıhttp://devsnippets.com yazılar gibi yayınlamak istiyorum. nasıl yapabilirim. Yani “content” bölümünü ikiye ayırmak istiyorum… Blogspot teması kullanarak nasıl yapabilirim?

Hari Puttar, Harry Potter’a karşı

kutsiyan | 28 August 2008 22:30

Hindistan film endustrisi Bollywood 12 eylülde gösterime girecek olan bir filmi tanıtınca Warner Bros. şirketi ayaklandı. Şirket “Hari Puttar: Bir Haylaz Çocuk Komedisi” filminin adının, kendi çektikleri Harry Potter’ın ismine çok benzediği gerekçesiyle şikayette bulundu.
Hari Puttar filminin yapımcıları ise, Hari’nin Hindistan’da yaygın bir isim olduğunu, “puttar”ın da “oğul” anlamına geldiğini söylüyor. Filmdeki Hari Puttar, ailesi tatile gidince evde yalnız kalan ve hırsızlara karşı tek başına mücadele eden bir Hintli çocuğun hikayesini anlatıyor.
ayrıntılar burda

frame ve tablo

kutsiyan | 12 August 2008 11:28

arkadaşlar, biliyorsunuz frame kullanarak bir siteyi eklemek istediğinizde sitenin sol üst tarafından itibaren görünmeye başlıyor.. ben rss desteği olmayan bu sitedeki yumurta fiyatları tablosunu göstermek istiyorum sadece.. nasıl yapabilirim acaba… başka bir yol var mı ordaki bilgiyi siteme eklemek için

uzaktan kumandalı inek!

kutsiyan | 11 August 2008 22:40

ineklerin gaz salımının bilim adamları tarafından kontrol edilmeye başlandığından burada bahsetmiştim. adamlar hayvancağızlara yine rahat vermiyorlar. bu defa sürüyü kolayca toplayacak bir icat yapmışlar ve kafalarına geçirmişler ineklerin. kulağa gönderilen sinyaller sayesinde inekler kolayca yönetilebiliyormuş.
kaynak

Yüzyılın (ikinci) icadı: Winglet

kutsiyan | 04 August 2008 10:18

2003 yılında yüzyılın icadı olarak lanse edilen ve kendi kendini dengeleyen ilk taşıt ünvanına sahip Segway yüksek maliyeti ve kullanım zorluğu nedeniyle büyük bir fiyasko yaşamıştı. GeçenlerdeToyota şirketi ulaşımda çığır açacak bir buluşa imza attıklarını duyurdu ve saatte 20 km hız yapabilen ve kendini sürücünün hareketlerine göre dengeleyebilen Winglet (Kanatçık)’i tanıttı.
kaynak ve tanıtım filmi