bildirgec.org

hürriyet hakkında tüm yazılar

Üniversiteliler için sağlam bir alternatif forum” hürriyet kampüs”

firsatus | 20 January 2011 22:04

hürriyet kampüs Öğrenci olarak çok farklı forumlara üyeyim fakat belli bir seviye göremedim,beklediğimi bulamıyorum yani,arkadaşımın önerisiyle tıkladım.gençlik haber sitesi olarak hazırlanmış ve zengin içerik oluşturmayı başarmışlar. üniversitelerimizden muhabirleri var öğrenciler içinden seçilmiş özellikle… Üniversite öğrencilerinin kampüslerinden haberleri bulabileceği zengin bir site yapmışlar.Forum bölümünde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir site, kampus forum’da ziyaretçi için hemen hemen hiçbir kısıtlama görmedim. üniversite öğrencilerine göre tasarlanmış bir site olduğundan üniversitelerin kampüslerini ulaşılabilir yapmışlar,ayrıca video ve fotoğraf yükleme seçeneği sunulmuş.Forum bölümü benim daha çok hoşuma gitti. Forumda kendi üniversiten için başlık açabilir ve üniversiteden hiç tanıma imkanın olmayacağı insanları buradan bulabilirsiniz.

YouTube Yasağı Kalkıyor Mu?

angelsdemos | 30 October 2010 10:57

Dünyanın en geniş video platformu YouTube, Mustafa Kemal Atatürk‘e hakaret içerikli videoların yer alması yüzünden Türkiye tarafından yasaklanmıştı. Ayrıca Google‘ın Türkiye dahil birçok ülkede reklam gelirlerinden oldukça fazla miktarlar kazanmasına rağmen vergi vermemesi de olayı kızıştırmış bazı Google sunucuları da engellenmişti.Fakat geçtiğimiz günlerde YouTube’un Türkiye’deki politika danışmanı Cem Duna Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘ın yanına giderek yaklaşık 1.5 saatlik bir görüşme yaptı. Ardından yasağın kaldırılacağına dair olumlu sinyaller verdi.

Turkcell Hürriyete Reklam verdi! İnternetin Gücü mü? Barış mı?

NLPMaster | 11 August 2010 18:21

“Sanıyorum ki henüz hiçbir gazetecinin farketmediği/haberdâr olmadığı bir olayı haberi bildirgeçliyoruz!”

İnternetin gücü mü?

Türkiye’nin en güçlü gsm markası sayılabilecek Turkcell, Türkiye’nin en büyük medya grubu Doğan Medya Grubu‘na reklam vermiyordu.

Hatta bu olay zaman zaman haber ve eleştiri konusu da oluyordu. ve farklı eleştiri ve yorumları doğuruyordu. Burada

Artık Yeter!

karuma76 | 09 August 2010 13:49

Anladık… Kıbrıs’ta iyi gitmeyen birşeyler var. Yönetimde günden güne büyüyen çatlaklar var. Tamam, belki de iyi yönetilmiyor olabilir. Memur, Türkiye’deki memurdan, öğretmen de Türkiye’deki öğretmenden fazla para alabilir. Burada hayat daha refah içinde, insanlar da daha ferah yaşıyor görünebilir.
Ama artık yeter!
Şimdi size birşey anlatayım. İlk geldiğim günlerde, yani adaya geldiğim illk günler, burada müthiş bir pahalılıkla karşılaştım. Üzerimdeki kazak, mağazada tam 10 katı paraya satılıyordu. Önce garip geldi. Marketler, manavlar ateş pahasıydı. Türkiye’de insanlar 50 kuruşa domates yerken biz burada tam 5 katı para veriyoruz. Yani anlayacağınız insanlar burada kazandığı kadar da harcıyor. İşsizlik had safhada. Mezunlar okullardan fışkırıyor, fakat işsizler ordusuna asker olmaktan başka birşey olamıyorlar. Burada hayat hiç de kolay değil arkadaşlar. Bunu burada yaşamadan anlayamazsınız. Ev kiraları, işyeri kiraları el yakıyor. Toplu taşımacılığın olmadığı bir adada benzine hergün yeni bir zam geliyor. İnsanlar burada alternatifsiz bir adada alternatif arıyor. Özel sektör çökmüş bir durumda. Devlet memurluğuna yığılma var ve maaşlar hayat pahalılığı karşısında eriyip gidiyor. Aileler aldıkları maaşın daha fazlasını harcıyor.
Peki burada olanları, burada yaşayanlar mı böyle olsun istedi? Kötü olan da bu ya. Buraya sürekli Türkiye’den para akıyor. Yol yapılacak para, şu olacak para, bu olacak para… Oysa balık vereceğine balık tutmayı öğretsen fena mı olur.
Düşünün ki, Kıbrıs’la Türkiye arasında gümrük vergisi var. Türkiye’den gelen bir mal daha gümrükte pahalılanmaya başlıyor. Satışa başlayana kadar fiyat 4-5 katına çıkıyor. Türkiye’deki bir sürü iş adamı dış devletlerde yatırım yapmak için yarışırken, hemen yanındaki KKTC boynu bükük kalıyor. Güney Kıbrıs’ta boy gösteren Carrefour, KKTC’de hayal olarak kalıyor. Nerede bizim değerli iş adamlarımız ya da nerede o adayı korumak isteyen devlet büyüklerimiz?
Artık herkes buradaki masum halkı suçlamaktan, horgörmekten vazgeçsin. Birkaç günlüğüne ziyarete gelenler ve buradaki lüks otellerde kalıp jakuzisinden ahkam kesenler KKTC’yi karalamaktan vazgeçsin. Burada kumarhanelerde eğlenirken her tarafın aynı şekilde yaşadığını zannedenler önce halkın içine girsin. Haberciysen eğer haber, otel odasında değil halkın içindedir. Misafirsen eğer ziyaret misafir odasında değil, köylünün, milletin içinde sokaklardadır.
Her yerde olduğu gibi, KKTC’de de yolsuzluklar, çarpıklıklar olabilir ama kesinlikle genele maledilemez. Ve şunu kesinlikle unutmayın. Birine yardım etmek istiyorsanız ona pozitif eleştiriler yapın.
Şehitlerin kanının son damlasıyla sulanan bu Yavruvatan, gereksiz insanların iftira ve yalanlarıyla heba olmasın! Unutmayın, düşmandan hiçbir zaman dost olmaz. Türk’ün dostu yine Türktür! Unutanlara ithaf ediyorum.

Hürriyet Karşılaştırma Portallarına el attı

billen | 25 February 2010 15:10

bireysel kredi kullanımın fazlalaşması nedeniyle tüketicilerin bu konudaki bilgi ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor. hürriyet internet grubu da bu konuya yatırım yaparak hizmet ve ücret tarifelerinin karşılaştırılması imkânını sunan hürriyet kıyasla’yı yayına aldı. portal kasım ayında hizmete girdi. böylece kredi karşılaştırma imkanı sunan bir portal daha yayına girmiş oldu.

hürriyet kıyasla
hürriyet kıyasla

hürriyet kıyasla’yı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği temiz tasarımı ve özellikle ödeme planı ve karşılaştırma seçeneklerindeki görselliği ile kolay anlaşılır olması. hürriyet markasının güvenirliliği ve tarafsızlığı bu site için büyük avantaj. yine refinansmanbölümü ile faizlerdeki düşüşü nasıl lehinize çevirebileceğinizi göstermeleri de önemli bir artıları.

hürriyet kıyasla
hürriyet kıyasla

GEL…

kahvekokusu | 03 January 2010 13:02

Öyle bir zamanda gel ki yeter dediğimde yetmeyeceğine inansın kendi sesim. Bezirgân birikmişliklerin çoğalırken heybende, bereketli tövbeleri unutmuş olsun dilim. Beşik gibi sallanan bir nümayişin son secdesi olsun sahte imana… Biriktirdiğim hınçlarımı dudaklarına bıraksın asil debdebelerim…

Filistin’in, Kudüs’ün sapana sarılan çocuklarınca büyüsün kaderim. Bosna’nın yitik devrikliğine dirensin işkencelerine ket vuran beynim ve Çölemerik’in ve Amid’in ve Dersim’in yalnızlığıyla içerlesin sana bir kez daha terk ettiğin kimliğim.

Gazetelerin fotoğraf manşetleri bir sayfada

biradamiste | 22 December 2009 17:00

Her sabah çoğumuz önce gazetelerin anasayfalarını açıyoruz haberleri öğrenmek için. Bu Alexa ‘nın türkiye için top 100 listesinden de anlaşılabilir. Alexa verilerine göre Hürriyet 6. sırada, Milliyet 7. sırada, Habertürk18. sırada, Sabah19. sırada, Haber728. sırada, İnternetHaber29. sırada, Ntvmsnbc30. sırada… ve listeböyle uzayıp gidiyor. Google trends for websites ta da ilk sıradaki gazetelerin ziyaret oranlarını görebiliriz.

Google trends for websites taki gazete karşılaştırması
Google trends for websites taki gazete karşılaştırması

Bu gazetelerin anasayfalarında ilk bakılan yer de muhtemelen manşet fotoğrafları oluyordur. Hatta bazen sadece gazete anasayfasına manşetleri bakmak için gireriz. İşte böyle bir durumda eğer birden çok gazeteyi takip eden birisi isek zorluk yaşayabiliriz. Tam da bu noktada imdadımıza bir araya toplanmış gazete manşetleri yetişiyor. Sitenin ana sayfasında bir çok gazetenin sadece fotoğraf manşetleri yer alıyor.

tumgazetemansetleri.com'un anasayfası
tumgazetemansetleri.com’un anasayfası

Manşetler 30 dakikada bir yenileniyor böylece sürekli sayfayı yenileme gereği de ortadan kalkıyor. Sitenin tasarımı oldukça basit, igoogle ‘un temalarından birinin aynısı alınmış. Umarım bu site internette daha az zamanda daha çok şey yapabilmemizi sağlar.

Kaan Koç

kahramancayirli | 21 December 2009 17:27

Şu vaktime kadar futbolla ilgili hiçbir şey yapmadım. Tam olarak hiçbir futbol maçını izlemeyi başaramadım. Sıkıcı bence çünkü. Hayranlarına, hatta onu bir iletişim biçimi / yaşam aracı konumuna getirenlere de saygım sonsuz. Ama ben. İlgi bile duyamadım. O derece.

itusozluk.com adresinden alınmıştır.
itusozluk.com adresinden alınmıştır.

Burada şiir kitabını tanıttığım, dizelerinin peşinden şiir dergilerinde koştuğum genç Kaan Koç ise Hürriyet gazetesinde spor yazarı oldu. Bu durumu tesadüfen öğrendiğim andan beri Koç’un her yazısını okuyorum. Sağ olsun Koç, şiiri, şiirini unutmuyor; her yazısında bir Turgut Uyar, bir Küçük İskender derken sevindiriyor insanı. Koç, 86 doğumlu. Bu yaşında geldiği bu yer insanı imrendiriyor (ben de 86lıyım, ben neredeyim?). Dilerim tüm istedikleri gerçekleşir.

Hürriyet Ananın Güya G.tünden Doğmuşuz

Kuduz maymun | 16 December 2009 13:27

04.40

Dün berbat bir gün geçirdim. Şimdi Marks’ı çok daha iyi idrak ediyorum. Uzun zamandır, ne halta yaradığı konusunun beni doğrudan ilgilendirmediği bir iş için günümün 11 saatini vermemiştim. Biliyorsun, anlatmıştım.

05.34

Tam gün ders verdiğim yıl da, böyle çok erken kalkıp akşam geç dönüyordum. Ama orası farklıydı. Değeri kendim yaratıyordum. Ben karar veriyordum. Bazen konuları yetiştirmek için gemi azıya alıyor, ayrıntılara dalıp gençleri düşünmeye itiyor, bazense alabildiğine esnek, gevşek dersler yapıyor, aynı zamanda eğleniyorduk. Bunu ben yapıyordum ve parası az, tatmini yüksek birşeydi. Eminim ki, dersimi alan öğrencilerin de tatmin düzeyi yüksekti. Dersimi asan olmuyor, yarısında bile yetişseler koşup giriyorlardı derse. Sigara molası, çay molası serbest, sohbet etmek isteyen fikrini derslikte paylaşabiliyor ve her dersin ilk 7-8 dakikası gündem tartışmalarına ayrılıyordu. Çok alışmışlardı buna. Hoşlarına gidiyordu. İşin güzel tarafı, öğrettiklerimi de öğreniyor olmalarıydı. Pırıl pırıl gençler…