bireysel kredi kullanımın fazlalaşması nedeniyle tüketicilerin bu konudaki bilgi ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor. hürriyet internet grubu da bu konuya yatırım yaparak hizmet ve ücret tarifelerinin karşılaştırılması imkânını sunan hürriyet kıyasla’yı yayına aldı. portal kasım ayında hizmete girdi. böylece kredi karşılaştırma imkanı sunan bir portal daha yayına girmiş oldu.

hürriyet kıyasla
hürriyet kıyasla

hürriyet kıyasla’yı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği temiz tasarımı ve özellikle ödeme planı ve karşılaştırma seçeneklerindeki görselliği ile kolay anlaşılır olması. hürriyet markasının güvenirliliği ve tarafsızlığı bu site için büyük avantaj. yine refinansmanbölümü ile faizlerdeki düşüşü nasıl lehinize çevirebileceğinizi göstermeleri de önemli bir artıları.

hürriyet kıyasla
hürriyet kıyasla

gelir modelinin site üzerinden yapılan başvurulardan aldığı komisyona dayandıran site, anlaştığı bankalara sunduğu sponsorluk hizmeti ile hem bankalara ürünlerini gösterme imkanı sağlıyor hem de bu ürünleri görsel olarak organik sonuçlardan ayırıyor. böylelikle tüketici yanıltılmamış oluyor.diğer portallardaki gibi masraf dahil faiz oranı ya da bilinen adıyla yıllık maliyet oranı hesaplaması burada da yapılıyor. kredinin aylık ödemesi ve masrafları gibi tüketicilerin merak ettiği diğer konulara da açıklık getiriyor.bunun dışında merak ettiğiniz soruları sorabileceğiniz uzmanları ve dönem dönem yazdıkları orijinal makaleleri ile kredilerle ilgili bilinmeyenleri öğrenebileceğiniz bir portal. hesap makinaları bölümünde ise çok yararlı hesaplamalar yapabilirsiniz. özellikle ev almak mı kira da kalmak mı hesap makinası çok tutacağa benziyor.portalın bir de zihnitutumluyuz.biz isimli bir blogu bulunuyor ve burada daha rahat bir dille iletişim kuruyorlar. karşılaştırarak satın alma işlemini harcarken tasarruf olarak gördüklerinden bunu tutumluluk ile bağdaştırmışlar.ileride sigorta,adsl,gsm gibi diğer hizmet alanlarına da yöneleceklerini düşünüyorum.