Her sabah çoğumuz önce gazetelerin anasayfalarını açıyoruz haberleri öğrenmek için. Bu Alexa ‘nın türkiye için top 100 listesinden de anlaşılabilir. Alexa verilerine göre Hürriyet 6. sırada, Milliyet 7. sırada, Habertürk18. sırada, Sabah19. sırada, Haber728. sırada, İnternetHaber29. sırada, Ntvmsnbc30. sırada… ve listeböyle uzayıp gidiyor. Google trends for websites ta da ilk sıradaki gazetelerin ziyaret oranlarını görebiliriz.

Google trends for websites taki gazete karşılaştırması
Google trends for websites taki gazete karşılaştırması

Bu gazetelerin anasayfalarında ilk bakılan yer de muhtemelen manşet fotoğrafları oluyordur. Hatta bazen sadece gazete anasayfasına manşetleri bakmak için gireriz. İşte böyle bir durumda eğer birden çok gazeteyi takip eden birisi isek zorluk yaşayabiliriz. Tam da bu noktada imdadımıza bir araya toplanmış gazete manşetleri yetişiyor. Sitenin ana sayfasında bir çok gazetenin sadece fotoğraf manşetleri yer alıyor.

tumgazetemansetleri.com'un anasayfası
tumgazetemansetleri.com’un anasayfası

Manşetler 30 dakikada bir yenileniyor böylece sürekli sayfayı yenileme gereği de ortadan kalkıyor. Sitenin tasarımı oldukça basit, igoogle ‘un temalarından birinin aynısı alınmış. Umarım bu site internette daha az zamanda daha çok şey yapabilmemizi sağlar.