bildirgec.org

harddisk hakkında tüm yazılar

Bilgisayarımızı Tanıyalım

akbelen79 | 04 March 2011 17:38

Zamanımızda bilgisayarlar her yerde kullanılıyor. Bilgisayar eğitimi olmadan çok zorlanıyor insanlar. Sadece bilmekte yetmiyor bazen de teknik bilgi gerekiyor. Word sayfası açılınca yazı yazmayı herkes bilir ama bazen o sayfanın nereden nasıl açıldığını bilmediğimiz de sorun olur. Ben burada kısaca Bilgisayar Parçalarından bahsetmek isterim size.
Başlıca parçalar;

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Belleklerdeki Artık Dosyaları Temizlemek

ceyhun aksan | 06 December 2010 16:56

Flash diskinizi uzun zamandır kullanıyorsanız bir zaman sonra dosya alanının küçüldüğünü farkedeceksinizdir. Bunun nedeni sildiğiniz/yüklediğiniz her dosyanın ardında artık parçalar bırakmasıdır. Mantık olarak bu dosyaları silmenizin mümkün olduğunu düşünüp biçimlendirme işlemi yaptığınızda aslında sonucun istediğiniz gibi olmadığını göreceksiniz.

Bunun nedeni işletim sisteminizin sunduğu biçimlendirmenin yine bu artık dosyalara dokunmuyor oluşu -hızlı biçimlendirme ya da tam biçimlendirme yapmanız bu durumu değiştirmeyecektir-

Güvenli bilgisayar için?

thefeti | 09 July 2010 18:56

Günümüzde virüstü, trojandı aliydi veliydi yeterince tehdit mevcut. Antivirüsler, açık olmak gerekirse onlara karşı yetersiz kalıyor. Her gün o kadar virüs üretiliyor ki onların da yetersiz kalması doğal. Bu yüzden bir windows işletim sistemini ömrü en fazla 2-3 ay oluyor. Format atmak gerekiyor. Sorunum şu: Bilgisayarım c ve d diye iki harddisk mevcut. C’ye format attığım zaman d’de dosyalarım bulunduğu için D’nin fişini çekiyorum. C’ye windowsu ve bir antivirüs yükledikten sonra D’nin fişini tekrar takıyorum. İzlediğim yöntem bu. Baya yorucu bir iş. Sizce yaptığım ne kadar güvenilir? Önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

şık ve cepte taşınabilir Toshiba Stor.E Art3 Harddisk

afatsumila | 31 May 2010 14:13

hem şık hemde cepte taşımak için ideal Yeni Toshiba Stor.E Art3 Harddiskler.
yeni harddiskler şık ve cepte taşınabilir olmasının yanında depolama özelliğiylede bir terabayta kadar kullanıcılarına imkan tanımaktadır.
toshibanın bu yeni ürünü Türkiye de haziran ayından itibaren satışa sunulacaktır.Toshiba Stor.E Art3 Harddiskler 4 renk ve 4 çesit hafıza özelliğiyle karşımıza çıkıyor.
– Roket Kırmızı (500 gigabayt)
– Kar Beyaz (640 gigabayt)
– Likit Mavi (750 gigabayt)
– Kuzguni Siyah (1 terabayt)
Bu mükemmel cihazında ağırlığı sadece 170 gram.üstelik farklı özellikleriylede kullanıcıların dikkatini çekiyor.hareket halinde ki kullanıcılarının güvenliği için şok sensörü ayrıca kaymaması için kenarlarında lastik bant bulunmaktadır.
STOR.E ART3,kullanıcılarına farklı konforlar sağlıyor:isterseniz sadece tak çalıştır özeliği istersenizde kişiselleştirilebilen seçenekleri kullanabilirsiniz.cihazın kur ve unut özelliği sayesinde siz unutsanızda kullanım halindeyken bilgisayarınızda ki bilgileri otomatik ve düzenli bir şekilde sürücünüze kaydedebilir.
yazılımı:Windows™-tabanlı NTI® BackupNow EZ™

harddiskinizin performans testini yapın

cuneyt789 | 12 August 2009 12:35

harddiskler bilgisayarın performansını en çok etkileyen donanımlardandır. hardiskiniz ne kadar yeniyse, hızlıysa bilgisayarınızın işlem yapabilme gücüde bir okadar verimli olacaktır. yalnız harddiskler fizik kuralları yüzünden zamanla yıpranır ve yavaşlarlar. bu da bilgisayarınızın performansının zamanla düşüşe geçmesine neden olur.

aşağıdaki program sayasinde harddiskinizin performansını ölçebilir, yavaşlamanın harddiskinizle bağlantılı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

programı buradan indirebilirsiniz