bildirgec.org

cuneyt789

11 yıl önce üye olmuş, 20 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

MS Word Biçim Boyacısı

cuneyt789 | 14 January 2010 12:39

Oluşturmuş Word belgesinde metni biçimlendirdikten sonra, aynı biçimleri başka metinlere de uygulamak isteyebiliriz. Bu işlemi elle tek tek yapabileceğimiz gibi bunun için biçim boyacısını kullanabiliriz.

Biçim boyacısını kullanmak çok kolaydır. Giriş sekmesinde Pano komut grubundan Biçim Boyacısı komutuna tıklayabiliriz. Biçim Boyacısı’nı kullanmak için şu adımları izleyin:

1. Biçimini kopyalamak istediğiniz metni seçin.2. Biçim Boyacısı düğmesine tıklayın.3. Biçimlendirmek istediğiniz metni seçin.

Word Belgemize Denklem Eklemek

cuneyt789 | 14 January 2010 10:19

Word de denklem yazmak Denklem düzenleyici ile çok kolay. Ekle sekmesinde bulunan Simgeler komut grubunda Denklem kısayol komutu bulunur.

Bu düğmeye tıkladığımızda ekleme noktasına denklem girmeye hazırdır.

Denklem yazmak için Şeritte beliren Denklem Araçları ek sekmesinde, Tasarla sekmesi belirir. Burada bulunan komut gruplarını ( Simgeler, Yapılar) kullanabiliriz.

http://img11.imageshack.us/img11/6383/49715817.jpg

Word Belgesine SmartArt Grafik Eklemek

cuneyt789 | 13 January 2010 15:33

SmartArt grafiği bilgilerin ve fikirlerin görsel bir gösterimi, grafik ise sayısal değerlerin ve verilerin görsel bir çizimidir. Temelde, SmartArt grafikleri metinler için, grafikler ise sayılar için tasarlanmıştır. Bu bağlamda akışlar, kuruluş şemaları gibi metinleri grafik haline getirmek için SmartArt kullanılır.

Grafiklerde olduğu gibi SmartArt grafiği oluşturmak içinde Ekle sekmesinde bulunan Çizimler komut grubu kullanılır. Burada bulunan SmartArt Düğmesine tıkladığımızda

SmartArt Grafiği Seç iletişim penceresi açılır.

Word Belgemize Tablo ve Grafik Eklemek

cuneyt789 | 13 January 2010 13:06

MS Word 2007 de belgemize grafik eklemek istediğimizde Ekle sekmesinde bulunan Çizimler komut grubu komutlarından Grafik kullanılır.

Grafik kısayol düğmesine tıklandığında Grafik Ekle iletişim penceresi açılır.

Açılan iletişim penceresinde grafikler değişik şablonlar altında gruplanmışlardır. Burada önemli olan grafiği çizilecek olan veriye uygun grafik türünü seçmektir.

MultiTranse 23 Dilde Cümle Çeviri Programı

cuneyt789 | 05 January 2010 12:41

Bu program sayesinde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Arapça, Hollandaca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Korece ve Japonca gibi tam 23 dil arasında karşılıklı cümle, metin çevirileri yapabilirsiniz.

Kelime, deyim, 6000 sembol ya da 23 farklı dildeki tüm metinleri sadece tek tıklamayla çevirebilirsiniz.

Programı İndirmek İçin Buraya Tıklayın

MultiTranse
MultiTranse

Tweak-7 Windows 7 İçin En İyi Optimizasyon Programı

cuneyt789 | 18 December 2009 11:03

Tweak-7 Windows 7 İçin En İyi Optimizasyon Programı Tweak-7, windows 7 işletim sistemi için özel olarak hazırlanmış bir sistem yapılandırma ve iyileştirme programıdır. Bu yazılım sayesinde bilgisayırınızdaki gereksiz kayıt girdileri, gereksiz program artıklarını silerek window 7’nin en verimli, en hızlı şekilde çalışmasını sağlayacak ayarlamaları, bir kaç tıklama ile otomatik olarak yapabileceksiniz.

Programı İndirmek İçin Tıklayın

Programın Bazı Önemli Özellikleri:

En iyi tema programı aston2

cuneyt789 | 09 November 2009 15:52

Aston2 1.50

Windows işletim sistemleri için harika bir tema programı. Windowsun klasik görünümlerinden sıkılanlar ve ya farklı olmak isteyenler için çok kapsamlı görsellik geliştirici bir program. yeni özellikleri sayesinde windows 7 temalarına ve araçlarına sahip olabilirsiniz. programdan birkaç örnek tema ve skini aşağıda görebilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayın

örnek tema
örnek tema
örnek tema
örnek tema
örnek tema
örnek tema
windows 7 skini
windows 7 skini
skin
skin