bildirgec.org

thefeti

10 yıl önce üye olmuş, 32 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

css tab pencere

thefeti | 29 September 2010 09:40

arkadaşlar resimde görüldüğü gibi tab pencere yapmak istiyorum. içerik 1’e tıklandığında sayfa yenilenmeden içerik 1 gelecek, içerik 2’ye tıkladığımızda ise sayfa yine yenilenmeden içerik 2 gelsin istiyorum. Google’da arasaydın ya diyenler çıkacaktır bulamadım. css tab menü örnekleri çok ama benim istediğim şekli bulamadım. Teşekürler.

Güvenlik kodu nasıl yapılır?

thefeti | 10 August 2010 00:25

Sitelerde yorum ve üyelik ekleme gibi veritabanı işlemlerinde güvenlik kodu kullanmanın mantığını az çok biliyorum. Sanırım botların sistemi alt üst etmesini önlemek amacıyla yapılıyor. Peki bu güvenlik kodu uygulaması nasıl çalışıyor? Asp ile böyle bir uygulama yapacak olsam nasıl yapmam gereklidir?

Güvenli bilgisayar için?

thefeti | 09 July 2010 18:56

Günümüzde virüstü, trojandı aliydi veliydi yeterince tehdit mevcut. Antivirüsler, açık olmak gerekirse onlara karşı yetersiz kalıyor. Her gün o kadar virüs üretiliyor ki onların da yetersiz kalması doğal. Bu yüzden bir windows işletim sistemini ömrü en fazla 2-3 ay oluyor. Format atmak gerekiyor. Sorunum şu: Bilgisayarım c ve d diye iki harddisk mevcut. C’ye format attığım zaman d’de dosyalarım bulunduğu için D’nin fişini çekiyorum. C’ye windowsu ve bir antivirüs yükledikten sonra D’nin fişini tekrar takıyorum. İzlediğim yöntem bu. Baya yorucu bir iş. Sizce yaptığım ne kadar güvenilir? Önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

ajax ile veritabanına kayıt

thefeti | 29 June 2010 10:43

klasik asp ile ajax yardımıyla beğendim beğenmedim butonu yapmak istiyorum. kullanıcı yazıya yada resme tıkladığında veritabanına sayfa yenilenmeden kaydedilmesini istiyorum. veritabanı ve asp kısmını biliyorum ancak ajax kısmını bilmiyorum. Bulduğum ajax örnekleri genellikle form üzerine kurulu.

Virüsler mi antivirüsler mi?

thefeti | 11 July 2009 17:15

bu soruyu okuyunca bu arkadaş bilgisayarı ilk defa görüyor galiba diye içinizden geçireceksiniz sanırım. ama soruyorum virüsler mi zararlı yoksa var olan virüsü bulamayıp yada bulduğu halde silemeyip size de bulaştırabilen antivirüsler mi daha zararlı?

nod32 gerçekten iyi mi?

thefeti | 25 August 2008 09:46

aylar önce herkesin dilinde sakız olan nod32’yi kurma kararı aldım. kurdum kurmasına da daha bir gün “abi bu program virüslü bunu kurma” veya “abi bilgisayarında şu virüs var karantinaya alıyorum ha” diye bir şey dediğini duymadım. bilgisayarın ram ve cpu kullanımına bakıyorum %100, nod32 de virüs taraması yapıyorum sonuç “0”. sizce bende mi bi sorun var?

rapid canavarı

thefeti | 06 February 2008 21:20

rapidcanavarı henüz gelişim aşamasında olan bir site sahip olduğunuz rapid linklerinin paylaşımını amaçlıyor.
Dosya barındırma sitelerine alternatif olarak oluşan sitede dosyaları paylaşayarak düzenli bir dizin altında görebiliyorsunuz. Aynı zamanda dosyaları paylaşarak dizine katkıda bulunabilir ve arşivden yararlanabiliyorsunuz. Sitede dosyalarınızı kategorili olarak görme, arama ve en çok indirilenleri görme imkanı da var.

e-işletim sistemi wubuntu

thefeti | 11 June 2007 20:50

Photo e-editörlerinin ardından şimdi de e-işletim sistemiyle karşı karşıyayız. Son günlerin en popüler Linux dağılımı Ubuntu‘nun web sürümü Wubuntu ile ne cd’ye ne de harddiske ihtiyac duymadan bilgisayarınızı webden yönetebiliyorsunuz. Şu anda sadece firefox uygulaması bulunan wubuntu’nun daha da geliştirilmesiyle birlikte işletim sistemi arenasına yeni bir boyut kazandıracağı kesin. Wubuntu yolculuğu için buradan buyrun