Internetin ekran yenileme hızını artırma ve interneti daha hızlı kullanma yöntemleri.

speed up
speed up

Internet tarayıcınızdaki refresh(yenile) tuşunun işlevselliği birçok faktör tarafından etkilenir. Hem bu “Yenile” işlevininin işlevselliğini artırmak hem de normal internet hızını artırmak için işte size birkaç yöntem.En basitinden başlayalım.

speed up
speed up

1. Tarayıcınızın geçmisini temizlemek ilk sayfa görünüm hızını artırır.2. Yenileme oranını yavaşlattığı düşünülen disk hatalarını onarmak için “Disk check” i çalıştırın. Bunun için sırasıyla “Start, My Computer, ilgili harddisk üzerinde sağ klik, özellikler ve sonrada Araçlar tab’ını klikleyin. Oradaki “Check Now-Şimdi Check” seçeneğini seçin. Bütün kutucukları klikleyin ve starta klikleyin. Şimdi Windows diskiniz üzerindeki her hatayı bulup onaracaktır.

speed up
speed up

3. Modem ve Internete bağlı tüm kablolarınızı kontrol edin. Doğru bağlanmamış ve hasar görmüş kablolar hızı olumsuz etkiler.4. Web sayfası geçmişini ve temproray internet dosyaları klasörlerinin kapasitesini küçültün.5. Sisteminizde bir anti virus programı bulundurun ve bu programı düzenli olarak çalıştırın. Böylece yavaşlamaya sebep olabilecek virüsler temizlenmiş olacaktır.6. Internete bağlı olan ama kullanmadığınız backround programlarını kapatın. Bunlar sizin bant genişliğinizi büyük ölçüde kullanmaktadır.7. “Start”menuyü tıklayın ve “Disk Defragmenter” kelimesini arama kutucuğuna yazın. ve arattırın.daha sonra ilgili sürücüleri analiz ettirin ve defragment işlemini yapın. Bu işlem sizin harddiskinizi düzene koyarak internet hızının artmasını sağlayacaktır.8. Başka bir tarayızı açın. Bazı tarayıcılar diğerlerinden daha hızlı çalışırlar.kaynakby thomasguven