bildirgec.org

hacker hakkında tüm yazılar

Antivirüs 2011

koskun | 03 February 2011 10:52

Antivirüs programlarına, gerçekten ihtiyacım var mı, diye ben de kendi kendime soru sormuştum. Çözüm olarak mı ne yapıyorum? parama kıyıp profesyonel sürümleri alıyorum. Çünkü gerçekten işe yarıyorlar ve sizlere en iyi ve popüler olanları bu yazımda anlatacağım. Öncelikle herkesin kendine sorduğu soru şu: “aman canım, ben sadece internette maillerime, facebook ve diğer sosyal paylaşım sitelerine girip duruyorum, şifrelerimi çalarlarsa ne olur?” demeyin, en azından sizin sayfalarınız veya mail adresleriniz üzerinden suç işleyebilirler. en basit örnek; bir başkasına hakaret edebilirler ve bu olay da size hakaret davası olarak yansıyabilir.
Lafı fazla uzatmadan kimlik hırsızlıkları ve virüslere karşı kullanılan en yaygın antivirüs programlarını, inceleyelim. (not: aşağıda yapacağım program sıralamasının, en iyiler sıralaması ile ilgisi olmayıp, programlar rastgele sıralanmıştır.)

1-Kaspersky

Kaspersky 2011 versiyonu, daha önceki versiyonlarına göre oldukça geliştirilmiş. Gerçek zamanlı korumayı, bilgisayarınızı fazla yormadan sadece şüphe duyduğu dosya veya aktivitilere odaklanarak sağlar. Ayarları yapmanız son derece kolaylaştırılmış kullanıcı dostudur. Phishing (oltalama)lere karşı oldukça iyi korur. Casus yazılımlara karşı koruma, bulma ve silme konusunda son derece başarılıdır. Sanal klavye uygulaması da sağlar. Akıllı tarama mevcut olan ve daha henüz tespit edilememiş kötü amaçlı yazılımlara karşı oldukça etkili koruma sağlar.

Sony ps 3 ‘ ün hazin sonu!

KEBOY | 16 January 2011 12:02

Sony ps 3 ‘ün hazin sonu olmaz dediler buda oldu sonunda. Hacker’ lar bunuda başardı. Yıllardır ps3 oyuncuları büyük paralar verip oyun almaktan son derece şikayetcilerdi, hacker’ lar boş durmadı ve Sony firmasına büyük darbe vurdalar ve ps3 leri hack’ lemeyi başardılar. Ps3 oyun konsoluna yapılıcak ufak bir işlemle konsol jail break ismi verilen usp disk aleti kullanabilir duruma geliyor. Daha önceden oyun konsolunuzu internete bağlayıp güncelleme yapmışsanız bu işlemi yapmak gerekli. Konsolun versiyonunu aşaya çekip bir adet oyun ücretine onlarca oyun yükleniyor. Sony firmasıda boş durmadı, daha önceden 3.55 versiyon yüklenmiş konsollar bundan faydalanamıyor ve ayrıca bazı yeni oyunlarda 3.50 ve üzeri versiyonları şart koşuyor. Hacker’ lar 3.50 versiyon oyunlar için ilk çalışmayı yaptılar ama umulan olmadı ve 3.50 versiyon isteyen oyunlar şimdilik jail break kullanılarak oynanamıyor.

Özetlemek gerekirse sony için kötü ps3 kullanıcıları için güzel haber.

EN BÜYÜK FACEBOOK SAHTEKARLIKLARI.

eyupcan199 | 06 December 2010 17:34

Gün geçmiyor ki insanoğlu internet aleminde yeni oluşumları kullanarak sahtekarlık yöntemleri geliştirmesin.

Yüz milyonlarca üyesi bulunan ve bir o kadar da takipçisi olan FACEBOOK internet dolandırıcıları için adeta bir cennet. Elde edecekleri kişisel bilgilerle neler yapabileceklerini kestirmek ise neredeyse imkansız. İşte sizlerin bu mağduriyete düşmemeniz için derlediğim birkaç FACEBOOK sahteciliği:

1-SAKIN PARA YOLLAMAYINBir tanıdığınız size zor durumda olduğu ve acil paraya ihtiyaç duyduğu yönünde bir mesaj atarsa kesinlikle inanmayın. Öncelikle yapmanız gereken mesajı atanı telefonla arayarak durumu doğrulatmak olsun. Unutmayın ki dolandırıcılar bu yöntemle binlerce liranızı çalabilir.

2-OLAĞANÜSTÜ GRUPLAR

MİCROSOFT TAN BEDAVA ANTİ-HACKER YAZILIMI

eyupcan199 | 24 November 2010 15:59

Microsoftun ücretsiz olarak yayınladığı EMET(Enhanced Mitigation Experience Toolkit) adlı anti hacker programı sisteminizi program açıklarına karşı savunuyor.EMET bilgisayarınızda çalışmakta olan programların açıklarını tespit ederek oradan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı koruma sağlıyor. özellikle sistem ve program güncellemeyi sevmeyen kullanıcılar için geliştirilen programı denemenizi tavsiye ederim.

link:http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=4a8a9171-5a11-4d58-aa34-95c855f69c39

Dünyanın En Büyüğü Ol!

hokeypark | 31 August 2010 14:50

AYDINLIĞA ULAŞMAK İÇİN OYNANAN KARANLIK OYUNLAR.

Dünyanın ortak problemi haline gelen ve Türkiye’de özellikle MSN kullanıcılarının canını sıkan bir konudur HACK. Ülkemizde MSN kullanımı arttıkça, başkalarının adreslerini çalmak için yeni hack yöntemleri de beraberinde geliyor. Birçok forum sayfasında msn adresinin çalındığını, nasıl geri alınabileceğini soran binlerce kullanıcı var fakat büyük bir çoğunluğu msn adreslerini geri alamıyor. Konuya farklı bir pencereden bakacak olursak bu problemden dolayı sadece bilgilerini değil bunların yanı sıra tüm varlığını kaybedenlerde var, Hackerlar çoğu zaman çok büyük felaketlere yol açabiliyor.

Peki ama kimdir bunlar?
Bilgisayarları birbirine bağlayan ağ büyüdükçe ve iletişim kurmaya izin veren yazılımlar arttıkça tehlikeler de büyümeye başlar. Bir zamanlar bilgisayarların hack edilmesi demek parola korumalı bir bilgisayara, veritabanına veya güvenlik sistemine izinsiz bir şekilde girmek demekti. Ancak günümüzde bilgisayarımıza kurduğumuz hemen hemen tüm yazılımlar iletişim kurmaya yarıyor. Örneğin yalnızca MP3 dinlemek için kullandığımız WinAmp programı, aynı zamanda internetten sürekli bilgi alan ve gönderen bir programdır. Hal böyle olunca hacker’lar için programların sahip oldukları bu yetenek bulunmaz bir nimet haline gelmektedir. Ayda bir çıkan WinAmp sürüm güncellemelerin birçoğunun güvenlik yaması olmasına şaşmamak gerekiyor. Peki son günlerde oldukça popüler olan, özellikle bazı internet sitelerine yapılan saldırılar ile gündeme gelen hacker’lar, kişisel bilgisayarlarımız için bu kadar tehlikeli mi? Evimizdeki bilgisayarda meydana gelen sorunların sebebi hacker’lar değil. Ancak kötü haber, bu kişiler (nam-ı diğer script kiddies – kod veletleri), bunlar hacker’lardan çok daha can sıkıcı olabiliyorlar.

BİYOKİMLİK ve GÜVENLİK

kalasi | 20 August 2010 14:46

Günümüzde her türlü güvenlik yazılımında akla ilk gelen soru acaba nekadar güvenli sorusu olsa gerek. Tabi güvenlik diyince aklımıza ilk olarak şifreler geliyor. Ancak Türkiyede bir banka BİYOKİMLİK uygulamasına geçmiş ve kopyalanması unutması imkansız olan bu sistemi uygulamaya sokmuştur. BİYOKİMLİK ‘in parmak izinden farklı olarak parmak damar haritası oluşturulmaktadır. İkizlerde bile parmak damar haritaları birbirinden farklıdır. Ayrıca sadece canlı parmak izi kullanılabilir. Yani parmakta mutlaka kan akışı olması gerekmektedir. Buna ek olarak parmakta meydana gelen kesik ve eziklerle bozulan deri yapısı biyokimlik sistemini bozmamaktadır.

Microsoft Önemli Güvenlik Güncellemelerini Yayımladı

ChemEngineer | 20 August 2010 11:28

Geçtiğimiz günlerde windows 7 ve vista kullanıcılarına yönelik artan hacker saldırılarını önlemek için Microsoft aylık güvenlik güncellemesini yayımladı. Bu artan saldırıların büyük çoğunlu malware kaynaklığı olduğunu belirten Microsoft, bu güncellemelerle malware ları önlemeyi planlıyor. Microsoft bu saldırılardan korunmak için kullanıcıların güncellemelerini tamamlamaları gerektiğini belirtiyor.
kaynak:ZDNET

Richard Matthew Stallman

poisond entrail | 08 July 2010 11:50

Uzun saçları, sakalı ve heybetli görüntüsüyle bilgisayarların RMS olarak tanıdığı bu adam kullandığımız yazılımı anlayabilmemizi, tüm dünya ile paylaşabilmemizi, teknik bilgilere sahip olmasak dahi bilgisayarın başına oturduğumuzda kendimizi özgür hissetmemizi sağlayan yakın tarihte çok az rastladığımız bir idealisttir.

İnsanların geneli konulan kuralları özelliklede bu kuralların sonucunda daha çok para kazanacaklarsa sorgulamadan kabullenir. Söz konusu kuralların kime neye hizmet ettiğini düşünmeden uygulamaya geçirir. Ancak bazıları bırakın bu gereksiz kuralları kabullenmeyi, kabullenmek kelimesinin hafızalarında yer etmesini dahi istemezler.

“İnsanlar benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyorlar. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyorum.”

Beyaz Perdenin Hacker Çıkarması

poisond entrail | 23 June 2010 13:35

80’li yıllarda ki bilgisayar kullanımı artışının beraberinde getirdiği “bilgisayar korsanı” kavramı şüphesiz ilgi çekici bir konu. Standart bilgisayar kullanıcılarından genel tabirlerle bilgi, yetenek, zeka ve ilgi alanları bakımından ayrılan bilgisayar korsanlarının oluşturduğu altkültür, yaşam tarzları ve yaptıkları işler zaman içerisinde sinema sektörünün de dikkatini çekti. Böylece beyaz perdenin hacker çıkarması başlamış oldu. Bende hacker kavramını en iyi konu aldığını düşündüğüm filmlerin kronolojik bir listesini yaptım.

Not: Filmlere spoiler niteliği taşımayacak şekilde konu, yorum ve notlar yazılmıştır.