bildirgec.org

ChemEngineer

11 yıl önce üye olmuş, 9 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Intel N550 Atom işlemcili Netbooklar Piyasaya Damga Vuracak.

ChemEngineer | 25 August 2010 15:39

Intel, çift çekirdek teknolojisine sahip Atom N550 işlemcisi ile netbookların piyasaya damga vuracağını açıkladı. DDR3’ü de destekleyen Atom N550, bu özelliklere rağmen, netbookların en önemli avantajı olan pil ömrünü düşürmeyecek. Intel’in açıklamasında, Acer, ASUS, Fujitsu, Lenovo, LG, Samsung, MSI, ve Toshiba’nın yeni netbooklarında bulunacak olan N550, yeni nesil oyun ve adobe flash gibi uygulamaları destekleyecek.
Kaynak

Adobe Photoshop Express Artık Ipad te

ChemEngineer | 21 August 2010 16:37

Adobe, Ipad için photoshop express’i yayımladı. Adobe, Photoshop express daha önce bazıl akıllı telefonlar ve iphone da kullanılabilidiğini ancak ipad için optimazyon çalışmaları yeni bittiğini açıkladı. Bir çok özelliği barındıran uygulamada en çok dikkat çeken özellikler ise;
Kırpma (Crop)
Renk ayarlama (Adjust Color)
Bazı efektler
Adobe photoshop express itunes store lar dan bedava indirilebilecek.
Kaynak:itunes.apple.com

Posta Pulu Kadar Küçük 64 GB Solid State Disk

ChemEngineer | 21 August 2010 09:11

Sandisk firması dünyanın en küçük 64 gb solid state disk (SSD)’i geliştirdiğini açıkladı. Kamera ve mp3 playerlar için ürettiği SD Cardlarla tanınan firma, birkaç yıl içinde bu SSD’nin tablet pc, dizüsütü bilgisayarlar ve akıllı cep telefonlarında yaygın olarak kullanılabileceğini belirtti. Posta pulu kadar olan bu SSD sayesinde, tablet pc ve dizüstü bilgisayarların daha hafif ve daha hızlı bir donanım kombinasyonuna sahip olması planlanıyor. Ürünün henüz seri üretimine geçilmedi.
Kaynak: Sandisk

USB Bağlantılı Monitörlerle Tanışmaya Az Kaldı

ChemEngineer | 20 August 2010 18:02

3M USB Monitör
3M USB Monitör

USB 3.0’ün veri aktarım gücü, depolama dışında da yeni teknolojileri beraberinde getireceğini biliniyordu. 3M ve Samsung firmaları bunu başardı ve usb den bilgisayara bağlanabilen LED ve LCD monitörü geliştirdiler. İki firmanın prototipleri de 18.5 inç ve 1366 x 768 çözünürlüğe sahipler.

“Incomedia Web site X5” ile 5 Dakikada Web Sitenizi Tasarlayın

ChemEngineer | 20 August 2010 16:01

Web site tasarlamak ve yapmak için bir çok program mevcut.
Ancak çoğu program için bilgi ve beceri gerekli. İşte “Web site X5” ile çok az bir web tasarım bilgisiyle çok iyi siteler tasarlayabilirsiniz ve bunarı kolay bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Program 5 adımda site yapma kolaylığını getiriyor.

“Web Site X5 ” bir çok web site ve blog tasarımı içeriyor. Bu tasarımlardan birini seçtikten sonra istediğiniz şekilde bu şablona menüler, yazılar, yeni sayfalar, resimler, resim galerileri, flash animasyonları ve tabloları kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz. Bunları yaparken hiç bir kod bilgisine ihtiyacınız yok. Bununla beraber, “shopping cart” ekleme özelliği ile ürünlerinize satış sayfaları yapabiliyorsunuz. Yalnız bu özelliği kullanabilmek için biraz programın yardım seçeneğinde dolaşmanız lazım. Sitenizi bitirdikten sonra upload seçeneğini kullanarak internet sunucunuza kolaylıkla sitenizi yükleyebilirsiniz. Eğer sitenizi direk internet sunucunuza yüklemek istemiyorsanız, yerel klöserede rahatlıkla yükleyebiliyorsunuz.
Programın kötü yanı ise profesyonel çalışmanıza imkan vermiyor. Kod düzenleme seçenekleri mevcut olmasına rağmen istediğiniz özgürlüğü size sunmaması çok büyük bir sıkıntı yaratıyor.
Bu program size web sitesi tasarımı öğrenmek için vakit harcamadan, kolaylıkla ve hızlı bir şekilde güzel bir web sitesi yapmanızı sağlıyor.

Kaynak:http://www.websitex5.com

Microsoft Önemli Güvenlik Güncellemelerini Yayımladı

ChemEngineer | 20 August 2010 11:28

Geçtiğimiz günlerde windows 7 ve vista kullanıcılarına yönelik artan hacker saldırılarını önlemek için Microsoft aylık güvenlik güncellemesini yayımladı. Bu artan saldırıların büyük çoğunlu malware kaynaklığı olduğunu belirten Microsoft, bu güncellemelerle malware ları önlemeyi planlıyor. Microsoft bu saldırılardan korunmak için kullanıcıların güncellemelerini tamamlamaları gerektiğini belirtiyor.
kaynak:ZDNET