bildirgec.org

hokeypark

10 yıl önce üye olmuş, 24 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Dünyanın En Büyüğü Ol!

hokeypark | 31 August 2010 14:50

AYDINLIĞA ULAŞMAK İÇİN OYNANAN KARANLIK OYUNLAR.

Dünyanın ortak problemi haline gelen ve Türkiye’de özellikle MSN kullanıcılarının canını sıkan bir konudur HACK. Ülkemizde MSN kullanımı arttıkça, başkalarının adreslerini çalmak için yeni hack yöntemleri de beraberinde geliyor. Birçok forum sayfasında msn adresinin çalındığını, nasıl geri alınabileceğini soran binlerce kullanıcı var fakat büyük bir çoğunluğu msn adreslerini geri alamıyor. Konuya farklı bir pencereden bakacak olursak bu problemden dolayı sadece bilgilerini değil bunların yanı sıra tüm varlığını kaybedenlerde var, Hackerlar çoğu zaman çok büyük felaketlere yol açabiliyor.

Peki ama kimdir bunlar?
Bilgisayarları birbirine bağlayan ağ büyüdükçe ve iletişim kurmaya izin veren yazılımlar arttıkça tehlikeler de büyümeye başlar. Bir zamanlar bilgisayarların hack edilmesi demek parola korumalı bir bilgisayara, veritabanına veya güvenlik sistemine izinsiz bir şekilde girmek demekti. Ancak günümüzde bilgisayarımıza kurduğumuz hemen hemen tüm yazılımlar iletişim kurmaya yarıyor. Örneğin yalnızca MP3 dinlemek için kullandığımız WinAmp programı, aynı zamanda internetten sürekli bilgi alan ve gönderen bir programdır. Hal böyle olunca hacker’lar için programların sahip oldukları bu yetenek bulunmaz bir nimet haline gelmektedir. Ayda bir çıkan WinAmp sürüm güncellemelerin birçoğunun güvenlik yaması olmasına şaşmamak gerekiyor. Peki son günlerde oldukça popüler olan, özellikle bazı internet sitelerine yapılan saldırılar ile gündeme gelen hacker’lar, kişisel bilgisayarlarımız için bu kadar tehlikeli mi? Evimizdeki bilgisayarda meydana gelen sorunların sebebi hacker’lar değil. Ancak kötü haber, bu kişiler (nam-ı diğer script kiddies – kod veletleri), bunlar hacker’lardan çok daha can sıkıcı olabiliyorlar.

10 Photoshop Üstadı

hokeypark | 22 October 2008 10:06

Photoshop hepimizin bilgiği gibi günümüzün en önemli programlarındandır. En çok işimize yarayan vesikalık fotoğraflarımızı aldığımızda kendimizi bebek gibi görürüz bunu photoshop yardımıyla buhale getiren foroğrafçılarımız işinin ehli olmasalarda gözümüze güzel görünün resimler hazırlayabiliyorlar. Ptohoshop’un birde ehlileri vardır, bunların yaptığı tasarımlara baktığında ” keşke bende böyle yapabilsem ” diyen bir çok arkadaşım var. Payşalmak istediğim konu onların hevesini kırmak için değil aksine ilham almaları ve böyle çalışmalar yapabilmek için daha çok çalışmaları içindir. Uzun sözün kısası sizlere designflavr sitesinin hazırladığı 10 Photoshop Üstadının çalışmalarını göstermek istiyorum…

Tasarımcıların Can Damarları

hokeypark | 20 October 2008 10:46

Photoshop Shape
Photoshop Shape

Zaman zaman bulmaya çalıştığımız ve bulmak için uzun zaman harcadığımız photoshop shape’leri kesinlikle yaptığımız tasarımların temellerini oluşturan en önemli unsurlardandır. Bize bu konuda yardım etmek isteyen vandelaydesign sitesi birbirinden güzel 45 photoshop shape’lerini biraraya getirmiş. Bu güzel çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz.

En İyi Otomobil Siteleri

hokeypark | 20 October 2008 10:07

İşte Onlardan Biri
İşte Onlardan Biri

Otomobillerden herkes hoşlanır, otomobilleri incelemek yeni çıkmış bir otomobil hakkında daha çok ve daha detaylı bilgiye sahip olmak ya web siteleri evet sizler için en iyi 30 otomobil markasının internet sitesi incelenmiş ve burada yayınlanmış.

Kendine güvenenler buraya…

hokeypark | 22 January 2008 13:25

hadi açık bulalım :))
hadi açık bulalım :))

Arkadaşlar okuduğum bir habere göre;

Kendi amaçlarını, internet güvenliği dünyasında bir defans gücü olmak olarak tanımlayan Digital Armaments isimli firma, Ocak-Şubat ayları süresince gerçekleşecek olan bir yarışma duyurdu.

Firma kendi internet sitesinden duyurduğu yarışmada, Windows işletim sisteminde bilinmeyen bir güvenlik açığı veya zaafı bulup gönderenlere 20 bin dolar ödül vereceğini bildirdi.

Yarışmanın detaylarını öğrenmek ve başvuru yapmak için:

buradan buyrun

Google Earth’ün bir adım ötesi

hokeypark | 31 October 2007 12:31

Google Earth ile havadan bir şehri rahatlıkla gezebilirsiniz, EveryScape ise şehirdeki binaların içine kadar girerek işi bir adım daha öteye taşıyor.

Internet kullanıcılarının ciddi olarak ilk kez Google Earth ile tanıdığı ve çok sevdiği online harita ve gezinti araçları giderek gelişerek farklı boyutlar kazanmaya devam ediyor. Şimdiye kadar şehirlerin üzerinde, bir adım sonrasında şehirlerdeki caddelerde gezinebilen internet kullanıcıları artık caddelerdeki evlerin içinde de gezinebilecek. EveryScape.com web sitesi, şimdilik sadece Miami ve Aspen’deki binaların içinde online olarak gezinti yapabilmeyi desteklese de, bu konuda daha neler yapılabileceği konusunda bize fikir vermesi açısından önemli bir uygulamaya imza atıyor.

Photoshop ile uğraşanlar için

hokeypark | 23 October 2007 17:54

Arkadaşlar kendimde çok profesyonel olmasada photoshop’la uğraştığım için nette bulduğum bi siteyi sizlere sunmak istedim. Burada photoshop’ta kullanabileceğiniz bir sürü yazı karakteri FONT’ları var uzun söz’ün kısası işte adres

msn avatarınızı yapmanın zamanı geldi

hokeypark | 09 October 2007 22:35

Türkiye’nin en çok kullanılan anında mesajlaşma sistemi MSN’de, kendinize uygun avatar seçmek bir hayli önemli. Sizin ruh halinizi ve o anki durumunuzu belirterek diğer kişilere mesaj veren bu avatarı seçme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, o zaman bu adrese bakmanızda fayda var. Adım adım kendinize harika avatarlar çıkarabiliyorsunuz. Hemde size çok benzeyenlerinden… İlgilenen arkadaşlar buradan buyursunlar…

Samsun ve Adidas = Spor Telefon

hokeypark | 05 October 2007 16:45

Samsung, Adidas a özel yeni bir Sport Phone çıkarıyor. SGH-F110 ismiyle çıkacak olan telefonda:

  • 2 inch ekran
  • 2 megapiksel kamera
  • FM radio
  • MicroSD
  • USB 2.0
  • Bluetooth 2.0

gibi özellikler mevcut. Ayrıca bu özelliklere ek olarak; kalp ritmi ölçer,kolestrol ölçer,adım ölçer gibi özellikleride var. En güzel yanı ise; yürüyüş esnasında dinlediğiniz parçanın sizin ritminize göre sesinin artması,azalması.

Live Mail’ in Kapasitesini 5GB Oluyor

hokeypark | 05 October 2007 15:52

Microsoft, Hotmailin kapasitesini 5GB a kadar çıkartıyor. Hotmail yada Live kullanıcılarının, daha fazla resim, dosya ve e-mail saklamaları için, Microsoft mail kapasitesi ni 5GB a yükseltiyor.

Ücretsiz mail konusunda, liderliği 2.8GB lık alan sağlayan Google Gmail ve 5 GB’lık alan sağlayan Mynet sürdürürken, Microsoft un bu atağı Hotmail e talebi arttıracak tarzdan. İnternette her konuda liderliğe sahip olmak isteyen Google ın, Microsoft a cevap verip vermeyeceğini ileriki günlerde göreceğiz.